SME
Streda, 23. september, 2020 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

Nedarí sa vám mať dieťa? Dajte sa požehnať

Mať dieťa je zázrak. Najmä v 21. storočí. Vedia o tom svoje predovšetkým páry, ktorým deti zatiaľ neboli dopriate a úpenlivo o ne prosia. Dajte sa požehnať.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Pixabay / Mabel Amber)

Dvadsiatehosiedmeho júna, teda zajtra o 16.30 hodine sa v košickom kostole Božského srdca Ježišovho (Jezuiti) uskutoční svätá omša za život a požehnanie bezdetných párov. Hosťom je otec Peter Fogaš, riaditeľ Arcidiecézneho centra za rodinu.

Organizátori cyklu košických svätých omší za život pozývajú zvlášť páry, ktorých túžba po dieťati zostáva nenaplnená. Po svätej omši kňazi udelia osobitné požehnanie bezdetným párom.

O význame modlitby svedčí nejeden pár, ktorý v období po požehnaní „zázračne“ počal; páry, ktoré skrze vieru prijali milosť pokoja a radosti uprostred trvajúcej bezdetnosti; a nemenej páry, posilnené pre službu adopcie.

Skryť Vypnúť reklamu

Gabike sa to podarilo

Aj Gabika z Košíc je jednou z tých žien, ktorá robila možné aj nemožné, aby so svojím partnerom mali dieťa. Po piatich rokoch sa im to konečne podarilo.

Ďakuje za to predovšetkým Bohu: „Bolo to ťažké obdobie. Už som si myslela, že to nezvládnem a radšej sa s mojím mužom rozídeme, aby mohol mať deti aspoň on, s niekým iným. On ma však povzbudzoval, aby som nestrácala vieru a tak som sa modlila.

Proste Boha

Každý jeden deň, niekedy aj trikrát za deň som vyslala k Bohu aspoň kratučkú modlitbu za naše dieťa.

A podarilo sa. Dnes máme ročného syna Petra a sme nesmierne šťastní. Viem, že je to vymodlené dieťatko, že k nám prišlo odniekiaľ a my sa oňho máme tú česť starať a vychovávať.

Nestrácajte preto vieru, a určite skúšajte možné aj nemožné, no predovšetkým proste toho Najvyššieho a verte mu.“

Skryť Vypnúť reklamu

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Zahraničie

Vyzleč vlajku alebo tí vypálime dom. Agresivita demonštrantov v USA rastie

Terrence Moses, ktorý čelil spolu so susedmi podobnému nátlaku, hovorí o terorizovaní ľudí nútených robiť niečo, čo nechcú. Pikantné na prípade je najmä to, kto je a čo robí Terrence Moses.

Ilustračné foto.
Európska únia

Kurz varoval pred pokusom donútiť členské štáty EÚ prijať azylantov

"Lepšia ochrana vonkajších hraníc EÚ, spoločný boj proti prevádzačom, ale aj spoločná pomoc tam, kde je to potrebné - v krajinách, odkiaľ utečenci pochádzajú. To je cesta, ktorou sa musíme vydať," povedal rakúsky kancelár.

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz.
Ekonomika

Pokles ekonomiky v tomto roku by mal byť na úrovni 6,7 percenta, avizuje minister

Návrat na predkrízové úrovne sa očakáva koncom budúceho roka, začiatkom roka 2022.

Eduard Heger, minister financií.
Slovensko

Na podporu kultúry a športu sa má vyčleniť po 20 miliónov eur

Remišová povedala, že okrem toho má ísť časť peňazí aj na podporu nenávratnej pomoci, napríklad na refundáciu v oblasti vstupného.

Veronika Remišová.