SME
Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Nedarí sa vám mať dieťa? Dajte sa požehnať

Mať dieťa je zázrak. Najmä v 21. storočí. Vedia o tom svoje predovšetkým páry, ktorým deti zatiaľ neboli dopriate a úpenlivo o ne prosia. Dajte sa požehnať.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Pixabay / Mabel Amber)

Dvadsiatehosiedmeho júna, teda zajtra o 16.30 hodine sa v košickom kostole Božského srdca Ježišovho (Jezuiti) uskutoční svätá omša za život a požehnanie bezdetných párov. Hosťom je otec Peter Fogaš, riaditeľ Arcidiecézneho centra za rodinu.

Organizátori cyklu košických svätých omší za život pozývajú zvlášť páry, ktorých túžba po dieťati zostáva nenaplnená. Po svätej omši kňazi udelia osobitné požehnanie bezdetným párom.

O význame modlitby svedčí nejeden pár, ktorý v období po požehnaní „zázračne“ počal; páry, ktoré skrze vieru prijali milosť pokoja a radosti uprostred trvajúcej bezdetnosti; a nemenej páry, posilnené pre službu adopcie.

Skryť Vypnúť reklamu

Gabike sa to podarilo

Aj Gabika z Košíc je jednou z tých žien, ktorá robila možné aj nemožné, aby so svojím partnerom mali dieťa. Po piatich rokoch sa im to konečne podarilo.

Ďakuje za to predovšetkým Bohu: „Bolo to ťažké obdobie. Už som si myslela, že to nezvládnem a radšej sa s mojím mužom rozídeme, aby mohol mať deti aspoň on, s niekým iným. On ma však povzbudzoval, aby som nestrácala vieru a tak som sa modlila.

Proste Boha

Každý jeden deň, niekedy aj trikrát za deň som vyslala k Bohu aspoň kratučkú modlitbu za naše dieťa.

A podarilo sa. Dnes máme ročného syna Petra a sme nesmierne šťastní. Viem, že je to vymodlené dieťatko, že k nám prišlo odniekiaľ a my sa oňho máme tú česť starať a vychovávať.

Nestrácajte preto vieru, a určite skúšajte možné aj nemožné, no predovšetkým proste toho Najvyššieho a verte mu.“

Skryť Vypnúť reklamu

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Putin si pripomenul obete vojny.

Rozšírenie Severoatlantickej aliancie o 14 nových krajín vrátane bývalých sovietskych republík „fakticky zmarilo nádeje na kontinent bez deliacich línií“, napísal ruský prezident.


SITA/AP 5 h
Na archívnej snímke z 9. júla 2016  štadión Allianz Arena je osvetlený v dúhových farbách v Mníchove.

UEFA to zamietla s tým, že ide o politické gesto. Starosta Mníchova tým chcel protestovať proti novému maďarskému zákonu, ktorý zakazuje propagáciu sexuálnych menšín u neplnoletých.


echo24.cz 7 h
Bezdomovci. Často sa ukryjú pred chladom do nemocnice.

Európska únia sa rozhodla, že do roku 2030 nebude mať bezdomovcov. Všetkým ľuďom v EÚ chce ponúknuť bezpečné a prístupné ubytovanie. Bezdomovcov je pritom v EÚ viac než dosť.


TASR 9 h

Lengvarský vyzval ľudí, aby sa dali čím skôr zaočkovať, aby sa mohli počas prázdnin bez problémov vrátiť domov. Policajný zbor je pripravený na všetky varianty kontroly hraníc.


TASR 10 h