SME
Piatok, 28. január, 2022 | Meniny má Alfonz

Sila deviatich prvých piatkov je stále aktuálna

Pobožnosť deviatich prvých piatkov je výnimočná a navyše, môže si ju vykonať každý.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: TASR)

Nie všetci o tom vedia, málo sa o tom hovorí. No pobožnosť deviatich prvých piatkov je výnimočná. Dotkne sa vášho srdca.

O srdce sa bojí každý, držíme ho „ako v bavlnke“ . A tak by sme si mali uctievať aj Najsvätejšie Srdce Ježišovo. Jeho srdce sa totiž dotýka aj toho nášho. Ak mu dáme priestor a čas.

Dvanásť veľkých prisľúbení dal Ježiš prostredníctvom Svätej Margity Márii Alacoque tým, ktorí si vykonajú pobožnosť deviatich prvých piatkov.

Deväť mesiacov po sebe je potrebné ísť na prvý piatok v mesiaci na sv. prijímanie. A za to dostanete odmenu. Jednou z nich je, že vás Ježiš neopustí vo vašom trápení, ba ani v hodine vašej smrti.

Skryť Vypnúť reklamu

Tretieho júna Cirkev po celom svete slávi sviatok Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, ak ste to nestihli odštartovať vtedy, skúste si dať aspoň záväzok a začať v júli.

Aké sú podmienky

Ak si túto pobožnosť chcete vykonať, je dôležité, aby ste išli na spoveď a na prvý piatok na sväté prijímanie, obetovali to na odčinenie hriechov, ktoré zraňujú Božské srdce Ježišovo.

Pomodlili sa na úmysel Svätého Otca. Celý deň by ste sa mali vyhnúť akémukoľvek hriechu a obetovať tento deň na odčinenie hriechov, ktoré zraňujú Božské srdce Ježišovo.

Svätá Margita Mária Alacoque

Margita Mária Alacoque bola rehoľníčka a žila v rokoch 1648-1690 v Paray-le-Monial. V júni roku 1675 sa jej zjavil Ježiš a ukázal jej svoje srdce so slovami: „Pozri sa na to srdce, ktoré ľudí tak milovalo, ktoré nevynechalo nič, vyčerpalo sa a zničilo, aby tým dosvedčilo svoju lásku.

Skryť Vypnúť reklamu

Dostávam však miesto uznania iba nevďačnosť, neúctivosť, svätokrádež, chlad, pohŕdanie, tak sa správajú ku mne v tejto sviatosti lásky. Preto ťa žiadam, aby sa zasvätil prvý piatok po oktáve Najsvätejšej sviatosti a stal sa zvláštnym sviatkom na počesť môjho Srdca, aby sa zmierujúcim sv. prijímaním podala náhrada za všetky urážky, ktorých sa mu dostalo v Oltárnej sviatosti.“

Dvanásť prisľúbení

1. Dám im všetky milosti potrebné ich stavu.

2. Vnesiem pokoj do ich rodín.

3. Poteším ich v trápeniach.

4. Stanem sa im bezpečným útočišťom v živote a najmä v hodine smrti.

5. Vylejem hojnosť požehnania na všetky ich podujatia.

6. Hriešnici nájdu v mojom Srdci zdroj milosti a nekonečné more milosrdenstva.

7. Ľahostajné duše sa stanú horlivými.

8. Horlivé duše dosiahnu veľkú dokonalosť.

Skryť Vypnúť reklamu

9. Požehnám tiež domy, kde bude vystavený a uctievaný obraz môjho Najsvätejšieho Srdca.

10. Kňazom dám dar, že obrátia aj najzaťatejšie srdcia.

11. Mená tých, čo budú šíriť túto úctu, budú zapísané v mojom Srdci a nebudú z neho nikdy vytreté.

12. Všetkým, ktorí pristúpia k sv. prijímaniu na prvý piatok počas deviatich mesiacov nepretržite po sebe, sľubujem milosť pokánia pri zomieraní – nezomrú v nemilosti, ani bez sviatostí. Moje Srdce im bude bezpečným útočišťom v posledných chvíľach života.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Arcibiskup Ján Babjak udelil nižšie svätenia.

Benedikt XVI. spravil z Prešovskej eparchie archieparchiu.


Michal Pavlišinovič 13 h
Dmitrij Medvedev (vpravo) a Vladimir Putin (Vľavo).

V žiadnom prípade nesmie dôjsť k vojne, vraví.


TASR 27. jan
Štokholm (ilustračné foto).

Švédska národná rada pre prevenciu kriminality po 16 rokoch zverejnila novú správu obsahujúcu štatistiky etnického pôvodu oficiálne zaregistrovaných páchateľov trestnej činnosti. Priaznivcov migrácie nepotešia.


cs.gatestoneinstitute.org 26. jan
Väzenský ústav v Prešove.

Bývalý prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu.


SITA 25. jan
Skryť Zatvoriť reklamu