SME
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Gröhling: Sulíkove výroky nás v SaS vyrušovali, ale je to lepšie, ako keď Ficovi všetci prikyvujú

Poslanec za Slobodu a Solidaritu je rád, že v strane majú nastavenú vnútornú demokraciu tak, že iný názor sa toleruje.

Branislav Gröhling.Branislav Gröhling. (Zdroj: SaS)

Bratislava – Poslanec Národnej rady SR Branislav Gröhling povedal, že o výrokoch predsedu SaS Richarda Sulíka, ktoré ľudí vyrušovali, sa s ním rozprával a dokázali nájsť cestu, s ktorou sa stotožňujú obaja.

„Myslím si, že Richard Sulík si pýta spätnú väzbu, aby nežil v uzatvorenej bubline a chce, aby sme mu hovorili, čo si myslíme o určitých opatreniach. Je to dobré, lebo takto nie sme jednoliata strana, ale vieme si vyhodnotiť aj spätnú väzbu, postaviť sa k nej a dospieť k jednej myšlienke, ktorej budeme nositeľmi všetci ostatní,“ povedal B. Gröhling.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa neho je dobré, keď majú členovia strany svoj názor, aj keď sa môžu od seba odlišovať. „Všetci komentujeme, keď predseda Smeru-SD Robert Fico niečo povie a všetci mu prikyvujú hlavou,“ podotkol.

B. Gröhling je rád, že v strane majú nastavenú vnútornú demokraciu tak, že iný názor sa toleruje. „Pre mňa je to takto akceptovateľné. Niektoré veci treba konzultovať a vyriešiť si predtým, než sa dostanú na verejnosť nafúknuté alebo prekrútené. Celá spoločnosť si zaslúži serióznu politiku a nie dohadovanie a vymieňanie si názorov cez médiá,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Torpédoborec Duncan.

Britské ministerstvo obrany prekvapivo tvrdenie o výstražnej streľbe poprelo. Rusko je znepokojené z narastajúcej prítomnosti NATO pri hraniciach Ruska.


echo24.cz 14 h
Maďarský premiér Viktor Orbán a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v Bruseli.

Premiér pripomenul, že nedávno schválený maďarský zákon chráni práva detí, zaručuje práva rodičov, pričom táto právna norma sa nevzťahuje na práva týkajúce sa sexuálnej orientácie ľudí vo veku nad 18 rokov.


TASR 15 h

Okresy budú od 28.6. v stupňoch ostražitosti a monitoringu. Vláda schválila aj rozdelenie krajín podľa rizikovosti.


TASR 17 h
Do akcie v osade Moldava nad Bodvou sa zapojilo desiatky policajtov.

Ospravedlnenie vláda vníma nie len ako ľudské gesto smerom k poškodeným obetiam v rómskej osade, ale aj ako záväzok štátu do budúcna vyvarovať sa podobných zlyhaní


SITA 18 h