SME
Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Slovenskí svätojakubskí pútnici ukončia púť na Starých Horách

Obec pri Banskej Bystrici privíta pútnikov, ktorí sa pred dvoma týždňami vydali pešo z Košíc po slovenskej trase Svätojakubskej cesty.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Pixabay)

Staré Hory – V pondelok 15. júla prídu na Staré Hory pútnici, putujúci z Košíc po slovenskej časti Svätojakubskej cesty.

Púť na „prebudenie“ tejto trasy, ktorá sa doteraz veľmi nevyužívala, zorganizovali Spišská katolícka charita a občianske združenie Priatelia Svätojakubskej cesty na Slovensku – Camino de Santiago.

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa charity Petra de Campos, slovenská trasa Svätojakubskej cesty vedie z Košíc cez Levoču a Donovaly až do Bratislavy.

„My sme si však na začiatok vybrali kratšiu púť z Košíc do Starých Hôr. Slovenská trasa ešte totiž nebola celá otvorená,“ priblížila P. de Campos.

Skryť Vypnúť reklamu

Pútnici budú mať za sebou spolu 287 kilometrov. Na Starých Horách ich slávnostne privítajú starosta obce Marián Gajdoša podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja Roman Malatinec.

Na svetoznámej Svätojakubskej púti z rôznych častí Európy do španielskeho Santiaga de Compostela sa ročne zúčastňujú tisícky pútnikov.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Putin si pripomenul obete vojny.

Rozšírenie Severoatlantickej aliancie o 14 nových krajín vrátane bývalých sovietskych republík „fakticky zmarilo nádeje na kontinent bez deliacich línií“, napísal ruský prezident.


SITA/AP 4 h
Na archívnej snímke z 9. júla 2016  štadión Allianz Arena je osvetlený v dúhových farbách v Mníchove.

UEFA to zamietla s tým, že ide o politické gesto. Starosta Mníchova tým chcel protestovať proti novému maďarskému zákonu, ktorý zakazuje propagáciu sexuálnych menšín u neplnoletých.


echo24.cz 6 h
Bezdomovci. Často sa ukryjú pred chladom do nemocnice.

Európska únia sa rozhodla, že do roku 2030 nebude mať bezdomovcov. Všetkým ľuďom v EÚ chce ponúknuť bezpečné a prístupné ubytovanie. Bezdomovcov je pritom v EÚ viac než dosť.


TASR 8 h

Lengvarský vyzval ľudí, aby sa dali čím skôr zaočkovať, aby sa mohli počas prázdnin bez problémov vrátiť domov. Policajný zbor je pripravený na všetky varianty kontroly hraníc.


TASR 9 h