SME
Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Pokus o odvolanie Trumpa nepodporili v Kongrese ani demokrati

Hystéria okolo údajných „rasovo motivovaných urážok“ dosiahla politický vrchol návrhom začať impeachment s cieľom zosadiť prezidenta.

Americký prezident Donald TrumpAmerický prezident Donald Trump

Washington – Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu zamietla návrh člena Demokratickej strany Ala Greena na ústavnú žalobu prezidenta Donalda Trumpa.

Dôvodom mali byť nedávne „rasovo motivované urážky“ na adresu niektorých kongresmaniek.

Trump na Twitteri odporúčal političkám s migračným etnickým pôvodom, aby namiesto udeľovania rád americkej vláde skúsili zlepšiť situáciu v ich pôvodných vlastiach poznačených korupciou.

Prezident síce nikoho nemenoval, za adresátky výzvy však v USA všeobecne považujú skupinu mladých členiek Snemovne reprezentantov z Demokratickej strany.

Skryť Vypnúť reklamu

Patria do nej Alexandria Ocasiová-Cortezová, Rashida Tlaibová, Ayanna Pressleyová a Ilhan Omarová. Pochádzajú síce z čiastočne prisťahovaleckých rodín, ale okrem Omarovej, ktorá je zo Somálska, sa narodili v USA.

Snemovňa reprezentantov v stredu 17. júla Greenov návrh prehlasovala pomerom hlasov 332 ku 95.

Hlasovanie podľa agentúry AP ukázalo, že predsedníčke Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej sa zatiaľ darí zabrániť panickej reakcii demokratov smerom k impeachmentu predtým, ako sa podarí nazbierať ďalšie dôkazy, ktoré by mohli presvedčiť aj verejnosť.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Účastníci protestu proti povinnému očkovaniu a testovaniu v súvislosti s COVID-19 pred Národnou radou.

Podľa odborníkov sú len dve možnosti, a to dať sa zaočkovať, a tak sa pred nákazou ochrániť, alebo ochorieť s rizikom ťažkého priebehu, dlhodobých až trvalých následkov po ochorení COVID-19 a v najhoršom prípade s rizikom úmrtí.


TASR 11 h
Minister práce Milan Krajniak.

Poslanecký klub hnutia Sme rodina podporí novelu zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Podľa Krajniaka presadili, aby sa ľudia nedelili na dve kategórie.


TASR 12 h
Župan Milan Majerský.

Predseda KDH by sa prihováral za to, aby na stretnutia s pápežom mali prístup aj veriaci, ktorí sa nemôžu zaočkovať zo zdravotných dôvodov.


TASR 16 h
Ilustračné foto.

"Vidíme, že počet ľudí, ktorí žijú na rakúskych hraniciach v strachu a obavách, znova narastá," vysvetlil minister vnútra Nehammer.


TASR 18 h