SME
Pondelok, 19. august, 2019 | Meniny má Lýdia
ZAHRANIČIE

Zvrat vo vyšetrovaní: K vražde policajta sa priznal Američan

Prvotné informácie hovorili o Severoafričanoch.

Príslušník karabinierov hliadkuje v Ríme neďaleko miesta, kde zavraždili jeho kolegu.Príslušník karabinierov hliadkuje v Ríme neďaleko miesta, kde zavraždili jeho kolegu.(Zdroj: SITA/AP)

Rím – Talianskom otriasla násilná smrť 35-ročného policajta, ktorého dobodali v noci na piatok v centre Ríma neďaleko hraníc Vatikánu. Podľa prvých informácií agentúry DPA mal podľa polície skutok vykonať pravdepodobne migrant zo severnej Afriky.

Neskôr s odvolaním sa na talianske médiá uviedla, že k dobodaniu talianskeho policajta sa priznal americký občan.

Vražda 35-ročného karabiniera Maria Cerciella Regu v blízkosti Vatikánu v piatkových skorých ranných hodinách vyvolala celonárodné zdesenie.

Podľa agentúry ANSA, ktorá sa odvolala na zdroje z vyšetrovania, sa jeden z dvoch mladých amerických mužov, ktorých vzali do väzby na veliteľstve karabinierov, priznal k útoku nožom na policajtov.

Podľa ANSA a ďalšej agentúry, Adnkronos, Cerciello Rega a ďalší policajti zasahovali v civilnom oblečení proti dvom lupičom. Tí predtým ukradli mobilný telefón a peňaženku nemenovanému mužovi, ktorému navrhli, že mu veci vrátia, ale za 100 eur. Muž nahlásil zločin na polícii a dohodol sa so zlodejmi na stretnutí.

Na určené miesto dorazili karabinieri, boli však napadnutí nožom. Cerciello Rega bol bodnutý osemkrát. Svojim zraneniam podľahol.

Podľa talianskej tlače sa M. Cerciello Rega pred 43 dňami oženil a vrátil sa zo svadobnej cesty v pondelok na oslavu svojich narodenín v Ríme. „Ani si nevybalil batožinu,“ povedal jeho veliteľ Sandro Ottaviani.

Karabinieri na Facebooku vyjadrili "najhlbší zármutok zo straty, ktorá postihla (všetkých) 110 000 karabinierov".

Článok pokračuje pod video reklamou

Minister vnútra Matteo Salvini na Twitteri označil Mariovho vraha za „bastarda“.

„Som si istý, že ho chytia a že za svoj násilný čin zaplatí nútenými prácami vo väzení po celý zvyšok svojho života,“ napísal Salvini na Twitteri ešte pred chytením podozrivých.

V Taliansku však neexistujú ustanovenia o nútenej práci vo väzení, poznamenala DPA.

Najčítanejšie články

Téma: Zahraničie


Neprehliadnite tiež

Európska únia

Poľsko nedostalo od Nemecka po vojne férové odškodnenie, tvrdí minister Czaputowicz

Nemecko však otázku odškodnenia považuje za uzavretú. Opiera sa pritom okrem iného aj o to, že v roku 1953 sa Poľsko nároku na reparácie zrieklo. Poľsko argumentuje tým, že tento krok bol vynútený nátlakom Sovietskeho zväzu a je protiústavný.

Jacek Czaputowicz
Európska únia

Kaczyňski chce chrániť Poľsko pred úpadkom rodinných hodnôt a demoralizáciou detí

Kritizoval tiež západné krajiny, kde je podľa neho likvidovaná sloboda a občania sú trestaní za to, že hovoria, čo si myslia.

Jaroslaw Kaczynski.
Zahraničie

Nie každý ruských pilotov blahorečil: Sme v hlúpom kukuričnom poli, sťažovala sa tanečnica po núdzovom pristátí

Na dievčinu sa zniesla vlna kritiky, tá sa obhajuje zlou náladou. Putin oboch pilotov vyznamenal titulom Hrdina Ruska.

Lietadlo pristálo v kukuričnom poli. Jedna z pasažierok to niesla ťažko...
Slovensko

Po 70 rokoch sa majú zmeniť pravidlá financovania cirkví

Sociológ SAV a odborník na cirkvi Miroslav Tížik tvrdí, že nový zákon malé cirkvi znevýhodní. Ministerstvo kultúry hovorí naopak o solidárnosti návrhu s malými cirkvami.

(ilustračné foto)