SME
Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky
EURÓPSKA ÚNIA

V nákladnom aute na juhu Severného Macedónska sa ukrývalo 79 migrantov

Deportujú ich späť do Grécka.

Utečenci verzus macedónska hranicaUtečenci verzus macedónska hranica (Zdroj: TASR/AP)

SKOPJE - Polícia v Severnom Macedónsku zastavila nákladné auto so 79 migrantmi. Stalo sa tak v nedeľu na ceste pri hraničnom meste Gevgelija na juhu krajiny. Objavila ich spoločná hliadka zložená z policajtov zo Severného Macedónska a Maďarska.

Vodiča vozidla zatkli a migrantov poslali do zadržiavacieho centra v Gevgeliji, kde si počkajú na deportáciu späť do Grécka. Polícia žiadne podrobnosti o migrantoch neposkytla.

Napriek tomu, že mnohé európske krajiny v roku 2016 uzavreli svoje hranice, sa tisíce migrantov, ktorí prišli do Grécka ilegálne z Turecka, stále snažia dostať balkánskou trasou do západnej Európy.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Migrantov prichádza menej ako vlani. Vyhýbajú sa najmä Taliansku - www.konzervativnyweb.sk
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Putin si pripomenul obete vojny.

Rozšírenie Severoatlantickej aliancie o 14 nových krajín vrátane bývalých sovietskych republík „fakticky zmarilo nádeje na kontinent bez deliacich línií“, napísal ruský prezident.


SITA/AP 8 h
Na archívnej snímke z 9. júla 2016  štadión Allianz Arena je osvetlený v dúhových farbách v Mníchove.

UEFA to zamietla s tým, že ide o politické gesto. Starosta Mníchova tým chcel protestovať proti novému maďarskému zákonu, ktorý zakazuje propagáciu sexuálnych menšín u neplnoletých.


echo24.cz 10 h
Bezdomovci. Často sa ukryjú pred chladom do nemocnice.

Európska únia sa rozhodla, že do roku 2030 nebude mať bezdomovcov. Všetkým ľuďom v EÚ chce ponúknuť bezpečné a prístupné ubytovanie. Bezdomovcov je pritom v EÚ viac než dosť.


TASR 12 h

Lengvarský vyzval ľudí, aby sa dali čím skôr zaočkovať, aby sa mohli počas prázdnin bez problémov vrátiť domov. Policajný zbor je pripravený na všetky varianty kontroly hraníc.


TASR 14 h