SME
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Zavraždený policajt nemal počas zásahu voči Američanom pri sebe zbraň

Aj keby ju mal, nemal by počas konfrontácie s dvoma tínedžermi čas na to, aby ju vôbec vytiahol, tvrdí jeho náčelník.

Pohreb zavraždeného karabiniera.Pohreb zavraždeného karabiniera. (Zdroj: SITA/AP)

RÍM - Taliansky policajt, ktorého v piatok ráno dobodali na smrť v centre Ríma, nemal v ten deň pri sebe strelnú zbraň.

Uviedol to v utorok na tlačovej konferencii náčelník talianskej polície Francesco Gargaro, ktorý však zároveň podľa agentúry AP trval na tom, že aj keby policajt zbraň mal, nemal by počas konfrontácie s dvoma americkými tínedžermi čas na to, aby ju vôbec vytiahol.

Gargaro poskytol na utorňajšej konferencii prvé podrobnosti o konflikte s mladíkmi z USA, pri ktorom prišiel o život 35-ročný karabinier Mario Cerciello Rega _ Američania ho 11-krát bodli nožom.

Skryť Vypnúť reklamu

Postup dvojice karabinierov Gargaro obhajoval. Uviedol, že zavraždený Rega a jeho kolega Andrea Varriale zasahovali proti dvojici Američanov v súvislosti s pokusom o vydieranie.

Podozrivých občanov USA, 19-ročného Finnegana Leeho Eldera a 18-ročného Gabriela Christiana Nataleho-Hjortha, zadržali v piatok ráno. Nasledovný deň ich väzbu odobrila sudkyňa Chiara Gallová, podľa ktorej existujú vážne náznaky toho, že mladíci sú za vraždu zodpovední.

Policajti zasahovali proti dvojici v civilnom oblečení, pričom usmrtený policajt pri sebe nemal zbraň. Tá sa neskôr našla v jeho skrinke na policajnej stanici.

Podľa Gargara nie je zrejmé, prečo si policajt zbraň zabudol, avšak ani v prípade, že by ju so sebou mal, nestihol by ju použiť. Policajti totiž podľa Gargara nečakali, že budú mať do činenia s "osobou s 18-centimetrovým nožom" a že sa stanú terčom útoku po tom, ako sa legitimovali.

Skryť Vypnúť reklamu

Obaja Američania údajne ukradli drogovému sprostredkovateľovi tašku, v ktorej však nebol kokaín, ako sa domnievali, ale aspirín. Od muža následne požadovali za vrátenie tašky peniaze a skutočný kokaín. Muž však upovedomil policajtov, ktorí následne prišli na dohodnuté stretnutie s Američanmi, píše agentúra DPA.

Dodáva, že Elder údajne v následnej konfrontácii dobodal karabiniera Cerciella Regu nožom, zatiaľ čo Natale-Hjorth je obvinený len so spoluviny na tejto vražde.

Vražda Cerciella Regu vyvolala v Taliansku pobúrenie, pričom policajta jeho krajania oslavujú ako hrdinu.

Pod paľbu kritiky sa však medzičasom dostali samotní karabinieri. Na verejnosť totiž unikla fotografia podozrivého Nataleho-Hjortha, na ktorej má počas vypočúvania zaviazané oči a na rukách nasadené putá. Podľa rímskeho prokurátora Micheleho Prestipina sa celý prípad "bez predsudkov" vyšetrí.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Torpédoborec Duncan.

Britské ministerstvo obrany prekvapivo tvrdenie o výstražnej streľbe poprelo. Rusko je znepokojené z narastajúcej prítomnosti NATO pri hraniciach Ruska.


echo24.cz 14 h
Maďarský premiér Viktor Orbán a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v Bruseli.

Premiér pripomenul, že nedávno schválený maďarský zákon chráni práva detí, zaručuje práva rodičov, pričom táto právna norma sa nevzťahuje na práva týkajúce sa sexuálnej orientácie ľudí vo veku nad 18 rokov.


TASR 15 h

Okresy budú od 28.6. v stupňoch ostražitosti a monitoringu. Vláda schválila aj rozdelenie krajín podľa rizikovosti.


TASR 17 h
Do akcie v osade Moldava nad Bodvou sa zapojilo desiatky policajtov.

Ospravedlnenie vláda vníma nie len ako ľudské gesto smerom k poškodeným obetiam v rómskej osade, ale aj ako záväzok štátu do budúcna vyvarovať sa podobných zlyhaní


SITA 18 h