SME
Nedeľa, 5. december, 2021 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Osobnosti svetovej teológie vystúpia na kongrese v Bratislave

Motívom podujatia, ktoré koncom augusta organizuje Európska spoločnosť pre katolícku teológiu, je nádej.

Bratislava.Bratislava. (Zdroj: Pixabay / Cosmin Iovan)

Bratislava – Osobnosti európskej a svetovej teológie vystúpia na medzinárodnom teologickom kongrese v Bratislave koncom augusta – 28. až 31. 8. Hovoriť budú o nádeji.

Podujatie organizuje Európska spoločnosť pre katolícku teológiu (ESCT). TASR o tom informoval koordinátor komunikácie kongresu Matúš Demko.

Miloš Lichner, hlavný organizátor podujatia, poukazuje na to, že teológia je živá veda a bežným ľuďom môže stále ponúknuť nádej.

„Naše vzťahy zakladáme nielen na dôvere, ale aj na nádeji. Nádej je súčasťou ľudskej skúsenosti, ale aj celej spoločnosti. Súvisí s tým, čo očakávame, v čo dúfame, že sa stane,“ vysvetlil M. Lichner.

Skryť Vypnúť reklamu

„Je dobré venovať sa nádeji a viesť o nej dialóg nielen vnútri cirkvi, ale aj navonok,“ dodal.

Na kongrese sa zúčastní dekan Pápežského biblického inštitútu v Ríme Peter Dubovský.

„O nádeji bude hovoriť odborníčka na kresťansko-židovské vzťahy Amy-Jill Levine z Nashvillu, ktorá ako prvá židovka vyučuje Nový zákon na Pápežskom biblickom inštitúte,“ uviedol M. Demko.

O medzináboženskom dialógu bude rozprávať Zbigniew Kubacki z Varšavy. Ďalšou témou bude nádej pre mladých, ktorej sa venuje Michal Garanzini, rektor Loyolovej univerzity v Chicagu.

Cieľom ESCT je venovať sa interdisciplinárnemu výskumu a stáť na priesečníku medzi cirkvou a spoločnosťou. V súčasnosti je prezidentkou tejto spoločnosti Marie-Jo Thiel zo Štrasburgu.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Počet hospitalizovaných stúpol o 297, podiel nakazených pri PCR testoch klesol na 25 percent.


SITA 9. nov
Bývalý americký prezident Donald Trump.

Denníky Washington Post a New York Times za informovanie okolo celej kauzy dokonca dostali Pullitzerovu cenu. Washington Post vo svojich aktuálnych článkoch priznáva, že pravdepodobne pochybil.


echo24.cz 9. nov
Eduard Heger

"Verím, že prevádzky budú rozumné a nebudú riskovať tvrdé sankcie pri obchádzaní povinností. To znamená, že nevpustia do interiérov nezaočkované osoby," uviedol predseda vlády.


TASR 9. nov
Ilustračné foto.

Potom, čo si motorkár „volanie“ o pomoc všimol, nasledoval auto ďalších 11 kilometrov a polícii podával informácie. Policajtom sa vďaka tomu podarilo vozidlo zastaviť a dievča zachrániť.


idnes.cz 8. nov
Skryť Zatvoriť reklamu