SME
Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

„Pravicová hliadka“ kontrolovala vstup na problematické kúpalisko v Düsseldorfe

Samozvaní strážcovia avizovali, že tam znemožnia prístup nedisciplinovaným mladíkom severoafrického pôvodu.

Vstup na kúpalisko v Düsseldorfe.Vstup na kúpalisko v Düsseldorfe. (Zdroj: Bädergesellschaft Düsseldorf)

Düsseldorf – Skupina samozvaných strážcov sa dočasne zhostila kontroly nad prístupom do plavárne v nemeckom meste Düsseldorf, kde v uplynulých týždňoch došlo k opakovaným potýčkam.

Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na policajné zdroje.

Po viacerých konfliktoch na verejnom kúpalisku Rheinbad v Düsseldorfe, v ktorých figurovali muži severoafrického pôvodu, sa skupina pravicových jednotlivcov v nedeľu rozhodla, že im už neumožní vstup do plavárne.

Prichádzajú strážcovia

„Táto skupina vyhlásila, že chce dohliadať na kúpalisko Rheinbad so zámerom, aby všetko zostalo v poriadku,“ uviedol hovorca polície.

Skryť Vypnúť reklamu

Samozvaní strážcovia boli prevažne identickí s členmi „pravicovej hliadky“, ktorá predtým pôsobila pred düsseldorfskou hlavnou železničnou stanicou.

Polícia neskôr zhromaždila údaje o daných 36 osobách. Nikoho však neobvinili.

Neplechy na plavárni

Veľký kúpaliskový komplex Rheinbad sa postaral o titulné správy, keď tam po potýčkach musela polícia pristúpiť k evakuácii návštevníkov. Policajné správy hovoria o niekoľkých desiatkach mladých mužov „zjavne severoafrického typu“, ktorí boli zodpovední za narušenie poriadku.

V prípade týchto údajných Severoafričanov ide približne o 50 osôb, ktoré boli pravidelnými návštevníkmi kúpaliska. Konflikty s nimi typicky spočívali v tom, že si nárokovali šmykľavku a mostík na skákanie do vody iba pre seba a nechceli rešpektovať pokyny personálu.

Skryť Vypnúť reklamu

Kúpalisko preto polícia v júni a júli uzavrela dovedna už trikrát. Magistrát na čele so sociálnodemokratickým starostom avizoval opatrenia vrátane posilnenia strážnej služby a vstupu na kúpalisko len na preukazy.

Súvisiaci článok Vstup na mestské kúpalisko bude po incidentoch s migrantmi len na preukaz

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Putin si pripomenul obete vojny.

Rozšírenie Severoatlantickej aliancie o 14 nových krajín vrátane bývalých sovietskych republík „fakticky zmarilo nádeje na kontinent bez deliacich línií“, napísal ruský prezident.


SITA/AP 8 h
Na archívnej snímke z 9. júla 2016  štadión Allianz Arena je osvetlený v dúhových farbách v Mníchove.

UEFA to zamietla s tým, že ide o politické gesto. Starosta Mníchova tým chcel protestovať proti novému maďarskému zákonu, ktorý zakazuje propagáciu sexuálnych menšín u neplnoletých.


echo24.cz 10 h
Bezdomovci. Často sa ukryjú pred chladom do nemocnice.

Európska únia sa rozhodla, že do roku 2030 nebude mať bezdomovcov. Všetkým ľuďom v EÚ chce ponúknuť bezpečné a prístupné ubytovanie. Bezdomovcov je pritom v EÚ viac než dosť.


TASR 12 h

Lengvarský vyzval ľudí, aby sa dali čím skôr zaočkovať, aby sa mohli počas prázdnin bez problémov vrátiť domov. Policajný zbor je pripravený na všetky varianty kontroly hraníc.


TASR 14 h