SME
Sobota, 4. december, 2021 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

„Pravicová hliadka“ kontrolovala vstup na problematické kúpalisko v Düsseldorfe

Samozvaní strážcovia avizovali, že tam znemožnia prístup nedisciplinovaným mladíkom severoafrického pôvodu.

Vstup na kúpalisko v Düsseldorfe.Vstup na kúpalisko v Düsseldorfe. (Zdroj: Bädergesellschaft Düsseldorf)

Düsseldorf – Skupina samozvaných strážcov sa dočasne zhostila kontroly nad prístupom do plavárne v nemeckom meste Düsseldorf, kde v uplynulých týždňoch došlo k opakovaným potýčkam.

Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na policajné zdroje.

Po viacerých konfliktoch na verejnom kúpalisku Rheinbad v Düsseldorfe, v ktorých figurovali muži severoafrického pôvodu, sa skupina pravicových jednotlivcov v nedeľu rozhodla, že im už neumožní vstup do plavárne.

Prichádzajú strážcovia

„Táto skupina vyhlásila, že chce dohliadať na kúpalisko Rheinbad so zámerom, aby všetko zostalo v poriadku,“ uviedol hovorca polície.

Skryť Vypnúť reklamu

Samozvaní strážcovia boli prevažne identickí s členmi „pravicovej hliadky“, ktorá predtým pôsobila pred düsseldorfskou hlavnou železničnou stanicou.

Polícia neskôr zhromaždila údaje o daných 36 osobách. Nikoho však neobvinili.

Neplechy na plavárni

Veľký kúpaliskový komplex Rheinbad sa postaral o titulné správy, keď tam po potýčkach musela polícia pristúpiť k evakuácii návštevníkov. Policajné správy hovoria o niekoľkých desiatkach mladých mužov „zjavne severoafrického typu“, ktorí boli zodpovední za narušenie poriadku.

V prípade týchto údajných Severoafričanov ide približne o 50 osôb, ktoré boli pravidelnými návštevníkmi kúpaliska. Konflikty s nimi typicky spočívali v tom, že si nárokovali šmykľavku a mostík na skákanie do vody iba pre seba a nechceli rešpektovať pokyny personálu.

Skryť Vypnúť reklamu

Kúpalisko preto polícia v júni a júli uzavrela dovedna už trikrát. Magistrát na čele so sociálnodemokratickým starostom avizoval opatrenia vrátane posilnenia strážnej služby a vstupu na kúpalisko len na preukazy.

Súvisiaci článok Vstup na mestské kúpalisko bude po incidentoch s migrantmi len na preukaz

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

  Skryť Vypnúť reklamu
  Skryť Vypnúť reklamu

  Neprehliadnite tiež

  Ilustračné foto.

  Počet hospitalizovaných stúpol o 297, podiel nakazených pri PCR testoch klesol na 25 percent.


  SITA 9. nov
  Bývalý americký prezident Donald Trump.

  Denníky Washington Post a New York Times za informovanie okolo celej kauzy dokonca dostali Pullitzerovu cenu. Washington Post vo svojich aktuálnych článkoch priznáva, že pravdepodobne pochybil.


  echo24.cz 9. nov
  Eduard Heger

  "Verím, že prevádzky budú rozumné a nebudú riskovať tvrdé sankcie pri obchádzaní povinností. To znamená, že nevpustia do interiérov nezaočkované osoby," uviedol predseda vlády.


  TASR 9. nov
  Ilustračné foto.

  Potom, čo si motorkár „volanie“ o pomoc všimol, nasledoval auto ďalších 11 kilometrov a polícii podával informácie. Policajtom sa vďaka tomu podarilo vozidlo zastaviť a dievča zachrániť.


  idnes.cz 8. nov
  Skryť Zatvoriť reklamu