SME
Nedeľa, 29. máj, 2022 | Meniny má Vilma

Video: Streľba v Daytone a bleskurýchly zásah policajtov

Je to asi najpohotovejšie zastavenie masového strieľajúceho vraha v histórii: Záznamy z kamier ukazujú, ako ho dostali pol minúty od začiatku streľby.

Daytonský strelec (v popredí) tesne pred jeho likvidáciou policajtmi.Daytonský strelec (v popredí) tesne pred jeho likvidáciou policajtmi. (Zdroj: Yotube - foto z videa)

Deväť mŕtvych – to je tragická bilancia streľby ozbrojeného útočníka na ulici v Daytone v noci na nedeľu 5. augusta. Po tom, čo vypálil údajne najmenej 100 výstrelov, zostalo na mieste takisto aj 27 zranených.

Ďalší prítomní ľudia sa v panike dali na útek, pričom mnohí sa snažili nájsť úkryt v blízkom bare Ned Peppers – tam sa však za nimi rozbehol aj útočník.

Bol ním 24-ročný Connor Betts, beloch a americký občan z blízkeho Belbrooku. Motív jeho činu je neznámy; mohol byť politický (pričom však jeho zverejnené názory sa nezdajú byť také pravicové, ako by privítali mainstreamové médiá).

SkryťVypnúť reklamu

Je dosť hrozné si domyslieť, k akému masakru mohlo dôjsť, keby Betts došiel so svojou automatickou puškou do baru plného ľudí. Pravdepodobne by svojím skóre nezaostal za Omarom Mateenom, strelcom z gayklubu v Orlande z roku 2016, ktorý tam v mene Islamského štátu zavraždil 49 ľudí.

V každom prípade, tentoraz bola polícia bola na mieste okamžite. Na útočníka bez váhania spustilo zblízka paľbu šesť policajtov a napriek jeho balistickej ochrane ho v momente zlikvidovali. Pozrite si, ako.

Dve videá z kamier z daytonskej Piatej ulice zverejnilo vedenie mesta. Na prvom z nich vidno dav vystrašených ľudí, ktorí utekajú po ulici, pričom väčšina z nich zabočí k spomínanému baru.

V 24. sekunde záznamu sa objavuje strelec a sú to jeho posledné sekundy. Zjavne podcenil strelecké schopnosti policajtov, ktorí sa postavili priamo proti nemu.

SkryťVypnúť reklamu

Druhé video zaznamenalo situáciu o kúsok ďalej, v časti ulice, cez ktorú prichádzajú policajti na miesto prestrelky. Keď zisťujú, že je po všetkom, približujú sa tam so sklonenými zbraňami.

Načítavam video...
Súvisiaci článok Trump chce riešiť problém s vražednými streľbami; Bidenovej kritike neunikol

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračná fotografia.

Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


TASR 27. apr
Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


Viktória Žolnová 26. apr
Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


SITA 25. apr
Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


kW 25. apr
SkryťZatvoriť reklamu