SME
Piatok, 21. január, 2022 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Pre nepeknú scénu so zatknutým černochom je polícia pod paľbou kritiky

Silná káva: Obyvatelia texaského Galvestonu mohli vidieť, ako bieli policajti na koňoch vedú černocha na lane. Bola to chyba, priznáva hlavný šerif.

Galveston, Texas, 2019: Tento spôsob transportu zatknutého javí sa byť trošičku nešťastný.Galveston, Texas, 2019: Tento spôsob transportu zatknutého javí sa byť trošičku nešťastný. (Zdroj: Twitter - digitálne upravené)

Washington – Policajný šéf texaského mesta Galveston sa ospravedlnil po tom, ako sa na sociálnych sieťach rozšírila fotografia dvoch belošských policajtov na koňoch, ktorí vedú na lane černocha so spútanými rukami za chrbtom.

Fotografia vyvolala pobúrenie, keď pripomenula niektoré drsné momenty z brutálne rasistickej minulosti Ameriky, uviedla agentúra AFP.

Muža menom Donald Neely zatkli v sobotu za nedovolený vstup na cudzí pozemok.

Vernon Hale, policajný šéf Galvestonu (sám tmavej pleti), povedal, že zatknutého mali odviezť na stanicu v policajnom aute, avšak k dispozícii boli len policajti na koňoch.

Skryť Vypnúť reklamu

V. Hale uviedol, že takáto natrénovaná technika sa v niektorých situáciách hodí najlepšie, ale v tomto prípade sa policajti rozhodli nesprávne.

„Predovšetkým sa musím ospravedlniť pánovi Neelymu za túto zbytočnú nepríjemnosť,“ dodal s tým, že táto prax sa už nebude využívať.

Niektoré skupiny označili jeho vyhlásenie za nepresvedčivé a iní vyzývali na prepustenie policajtov zo služby. D. Neelyho podľa nich ponížili spôsobom pripomínajúcom minulosť, keď usvedčených zločincov predvádzali na verejných priestranstvách.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Arcibiskup Ján Babjak udelil nižšie svätenia.

Ocenil, že sa nehanbili priznať k svojej viere.


kW 20 h
Ruský prezident Vladimir Putin.

Chce, aby USA odstránili z Európy svoj jadrový dáždnik a umožnili Rusku obnoviť svoju sféru vplyvu vo východnej Európe ako za sovietskej éry.


cs.gatestoneinstitute.org 20. jan
Povoľte šatky! Žiadali študentky na marcovej demonštrácii v Istanbule. Ústavný súd im nevyhovel.

Nosiť nápadné náboženské symboly je zakázané.


TASR 19. jan
Michal Šimečka

Europoslanec sa stal prvým slovenským podpredsedom EP. Získal 494 hlasov.


SITA 19. jan
Skryť Zatvoriť reklamu