SME
Piatok, 13. december, 2019 | Meniny má Lucia
ZAHRANIČIE

Pre nepeknú scénu so zatknutým černochom je polícia pod paľbou kritiky

Silná káva: Obyvatelia texaského Galvestonu mohli vidieť, ako bieli policajti na koňoch vedú černocha na lane. Bola to chyba, priznáva hlavný šerif.

Galveston, Texas, 2019: Tento spôsob transportu zatknutého javí sa byť trošičku nešťastný.Galveston, Texas, 2019: Tento spôsob transportu zatknutého javí sa byť trošičku nešťastný.(Zdroj: Twitter - digitálne upravené)

Washington – Policajný šéf texaského mesta Galveston sa ospravedlnil po tom, ako sa na sociálnych sieťach rozšírila fotografia dvoch belošských policajtov na koňoch, ktorí vedú na lane černocha so spútanými rukami za chrbtom.

Fotografia vyvolala pobúrenie, keď pripomenula niektoré drsné momenty z brutálne rasistickej minulosti Ameriky, uviedla agentúra AFP.

Muža menom Donald Neely zatkli v sobotu za nedovolený vstup na cudzí pozemok.

Vernon Hale, policajný šéf Galvestonu (sám tmavej pleti), povedal, že zatknutého mali odviezť na stanicu v policajnom aute, avšak k dispozícii boli len policajti na koňoch.

Článok pokračuje pod video reklamou

V. Hale uviedol, že takáto natrénovaná technika sa v niektorých situáciách hodí najlepšie, ale v tomto prípade sa policajti rozhodli nesprávne.

„Predovšetkým sa musím ospravedlniť pánovi Neelymu za túto zbytočnú nepríjemnosť,“ dodal s tým, že táto prax sa už nebude využívať.

Niektoré skupiny označili jeho vyhlásenie za nepresvedčivé a iní vyzývali na prepustenie policajtov zo služby. D. Neelyho podľa nich ponížili spôsobom pripomínajúcom minulosť, keď usvedčených zločincov predvádzali na verejných priestranstvách.

Najčítanejšie články

Téma: Zahraničie


Neprehliadnite tiež

Európska únia

Konzervatívci podľa prieskumov vysoko zvíťazili, majú nadpolovičnú väčšinu

Vyzerá to tak, že premiérovi Johnsonovi nebude stáť nič v ceste k tomu, aby Britániu vyviedol z EÚ do 31. januára.

Boris Johnson pred volebnou miestnosťou.
Slovensko

Slovensko je pripravené mať uhlíkovo neutrálnu ekonomiku do roku 2050, vyhlásil Pellegrini

"Jednou zo základných podmienok je, aby sme neboli nútení investovať do nákladných investícií obnoviteľných zdrojov, ktoré by extrémnym spôsobom zvyšovali náklady energie," priblížil premiér.

Premiér Pellegrini.
Slovensko

Voľby by v decembri vyhral Smer-SD, nasleduje ĽSNS a PS-Spolu

Strana Za ľudí získala v prieskume 9,2 percenta, za ňou nasleduje hnutie OĽaNO s 8 percentami a hnutie Sme rodina so 7 percentami.

Ilustračné foto.
Slovensko

Známa osobnosť na poslednom mieste kandidátky môže stranám pomôcť, uviedol Hřích

Keď volič preletí kandidačnú listinu očami, zaregistruje najmä prvé a posledné miesto, hovorí konateľ agentúry AKO.