SME
Pondelok, 19. august, 2019 | Meniny má Lýdia
ZAHRANIČIE

Pre nepeknú scénu so zatknutým černochom je polícia pod paľbou kritiky

Silná káva: Obyvatelia texaského Galvestonu mohli vidieť, ako bieli policajti na koňoch vedú černocha na lane. Bola to chyba, priznáva hlavný šerif.

Galveston, Texas, 2019: Tento spôsob transportu zatknutého javí sa byť trošičku nešťastný.Galveston, Texas, 2019: Tento spôsob transportu zatknutého javí sa byť trošičku nešťastný.(Zdroj: Twitter - digitálne upravené)

Washington – Policajný šéf texaského mesta Galveston sa ospravedlnil po tom, ako sa na sociálnych sieťach rozšírila fotografia dvoch belošských policajtov na koňoch, ktorí vedú na lane černocha so spútanými rukami za chrbtom.

Fotografia vyvolala pobúrenie, keď pripomenula niektoré drsné momenty z brutálne rasistickej minulosti Ameriky, uviedla agentúra AFP.

Muža menom Donald Neely zatkli v sobotu za nedovolený vstup na cudzí pozemok.

Vernon Hale, policajný šéf Galvestonu (sám tmavej pleti), povedal, že zatknutého mali odviezť na stanicu v policajnom aute, avšak k dispozícii boli len policajti na koňoch.

Článok pokračuje pod video reklamou

V. Hale uviedol, že takáto natrénovaná technika sa v niektorých situáciách hodí najlepšie, ale v tomto prípade sa policajti rozhodli nesprávne.

„Predovšetkým sa musím ospravedlniť pánovi Neelymu za túto zbytočnú nepríjemnosť,“ dodal s tým, že táto prax sa už nebude využívať.

Niektoré skupiny označili jeho vyhlásenie za nepresvedčivé a iní vyzývali na prepustenie policajtov zo služby. D. Neelyho podľa nich ponížili spôsobom pripomínajúcom minulosť, keď usvedčených zločincov predvádzali na verejných priestranstvách.

Najčítanejšie články

Téma: Zahraničie


Neprehliadnite tiež

Európska únia

Kaczyňski chce chrániť Poľsko pred úpadkom rodinných hodnôt a demoralizáciou detí

Kritizoval tiež západné krajiny, kde je podľa neho likvidovaná sloboda a občania sú trestaní za to, že hovoria, čo si myslia.

Jaroslaw Kaczynski.
Zahraničie

Nie každý ruských pilotov blahorečil: Sme v hlúpom kukuričnom poli, sťažovala sa tanečnica po núdzovom pristátí

Na dievčinu sa zniesla vlna kritiky, tá sa obhajuje zlou náladou. Putin oboch pilotov vyznamenal titulom Hrdina Ruska.

Lietadlo pristálo v kukuričnom poli. Jedna z pasažierok to niesla ťažko...
Slovensko

Po 70 rokoch sa majú zmeniť pravidlá financovania cirkví

Sociológ SAV a odborník na cirkvi Miroslav Tížik tvrdí, že nový zákon malé cirkvi znevýhodní. Ministerstvo kultúry hovorí naopak o solidárnosti návrhu s malými cirkvami.

(ilustračné foto)
Zahraničie

Harry a Meghan radi kážu o ekológii, v praxi lietajú sukromnými lietadlami hore-dole

Za čosi vyše týždňa leteli na Ibizu a späť a teraz znovu na francúzsku Riviéru. Na nedávnom Zelenom summite na Sicílii pritom princ predniesol vášnivú reč.

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan budú mať najviac dve deti.