SME
Sobota, 4. december, 2021 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Aj tá najväčšia láska vie zhasnúť. Potrebuje oporu

Pôsobia ako obyčajní manželia, ktorí sú spolu už roky. A už celé roky sa snažia aj o to, aby boli dobrými manželmi a dobrou rodinou. Denne sa však modlia za to, aby to tak bolo aj naďalej. Manželia Háberoví vedú predmanželské náuky.

Rodina Háberovcov.Rodina Háberovcov. (Zdroj: Archív HH)

Manželia Háberovci z Veľkého Šariša sú spolu už vyše dvadsať rokov. To, čo si spolu prežili a naučili sa jeden od druhého, sa snažia odovzdávať tým, ktorí chcú do manželstva ešte len vstúpiť. V rámci farnosti vykonávajú tzv. predmanželské náuky:

„Snúbencom hovoríme o tom, ako to naozaj v manželstve funguje, ale hlavne o tom, aké miesto má Boh v našich životoch a ako náš vzťah usmerňuje a vedie po celý čas, čo sme spolu,“ hovorí Henrieta Háberová.

K takejto „službe“ sa dostali postupne.

„Už po našej svadbe sme dostali milosť, že sme obaja túžili po „živom“ Bohu. Snažili sme sa Ho denne prijímať,“ spomína.

Skryť Vypnúť reklamu

Deti vedú k Bohu

Háberovci spolu vychovávajú päť detí, jedno z nich majú v pestúnskej starostlivosti. Aj svoje ratolesti vedú k tomu, aby vieru chápali ako prirodzenú súčasť ich životov.

„Vždy večer sa spolu modlíme a chválime Boha, každý z členov rodiny dostane priestor na vyjadrenie svojich pocitov, na to, aby sa mohol každý poďakovať za to, čo počas dňa prežil. Navzájom sa tak obohacujeme.

Pri výchove detí si plne uvedomujeme, že je dôležité im rozprávať o našom úžasnom Bohu, modliť sa s nimi, vodiť ich na sv. omše, odovzdať im vedomosti i skúsenosti, snažiť sa im byť vo všetkom príkladom. Ale taktiež denno-denne prosíme Ježiša o dar živej viery pre naše deti, aby ich viera bola radosťou, dobrodružstvom, pravým zmyslom života, nie iba nezáživnou teóriou.“

Skryť Vypnúť reklamu

Spoločne chodievajú na nedeľné sväté omše, chlapci niekedy miništrujú. Modlitba je súčaťou ich rodiny.

„Sprevádza nás počas celého dňa. Modlíme sa v aute, alebo pred jedlom a tiež za našu rodinu a za naše manželstvo,“ vraví Henrieta.

Veľmi dobre vieme, že Zlý nespí, a tak je dôležité prosiť Boha o pomoc, požehnanie, aby láska medzi nimi nezhasla, práve naopak. A to odkazujú aj všetkým manželom.

Pretože aj tá najväčšia láska vie zhasnúť, ak nemá oporu. Šťastné a požehnané manželstvo tvorí ON, ONA A BOH.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

  Skryť Vypnúť reklamu
  Skryť Vypnúť reklamu

  Neprehliadnite tiež

  Ilustračné foto.

  Počet hospitalizovaných stúpol o 297, podiel nakazených pri PCR testoch klesol na 25 percent.


  SITA 9. nov
  Bývalý americký prezident Donald Trump.

  Denníky Washington Post a New York Times za informovanie okolo celej kauzy dokonca dostali Pullitzerovu cenu. Washington Post vo svojich aktuálnych článkoch priznáva, že pravdepodobne pochybil.


  echo24.cz 9. nov
  Eduard Heger

  "Verím, že prevádzky budú rozumné a nebudú riskovať tvrdé sankcie pri obchádzaní povinností. To znamená, že nevpustia do interiérov nezaočkované osoby," uviedol predseda vlády.


  TASR 9. nov
  Ilustračné foto.

  Potom, čo si motorkár „volanie“ o pomoc všimol, nasledoval auto ďalších 11 kilometrov a polícii podával informácie. Policajtom sa vďaka tomu podarilo vozidlo zastaviť a dievča zachrániť.


  idnes.cz 8. nov
  Skryť Zatvoriť reklamu