SME
Piatok, 22. október, 2021 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
ZA DUCHOVNÝMI KRÁSAMI

Zázračný domček Anky Kolesárovej

Putovať alebo sa len tak vybrať na prázdninový výlet, dá sa aj do Domčeka Anky Kolesárovej do Vysokej nad Uhom. Ako mnohí toto miesto opisujú, je to dom, z ktorého sála pokoj, láska a čistota tejto svätice.

Domček Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. Domček Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. (Zdroj: anna.kolesarova.sk)

Dom Anky Kolesárovej – centrum mladých vo Vysokej nad Uhom je určený hlavne mládeži. Môžu tam načerpať nové sily, nové kontakty a pookriať na duchu.

Ale poďme pekne po poriadku. V tomto dnes „slávnom“ domčeku žil jezuita Páter Michal Potocký, ktorý bol prvý horliteľ za blahorečenie Anky Kolesárovej.

Tedto domček opravili, zrenovovali a dnes poskytuje útočiko hlavne mladým. Jeho cieľom je poskytnúť mladým spoločenstvo a teplo domova. Organizujú sa tu rôzne aktivity, brigády, dielne, ale ah športové či spoločenské hry. Nechýbajú spoločné modlitby.

Skryť Vypnúť reklamu

V Domčeku, ako ho všetci volajú, je vždy prítomný kňaz a od októbra 2008 aj spoločenstvo jeho mladých spolupracovníkov, ktorí sú nápomocní pri organizovaní akcií.

Púte k hrobu Anky Kolesárovej vznikli ako aktivita mladých, ktorí sa podieľali na činnosti UPC v Košiciach pod vedením o. Pavla Hudáka. Vtedy to boli predovšetkým takí dvadsiatnici.

Z mnohých vysokoškolákov sa stali animátori a organizátori a priemerný vek dosiahol hranicu sedemnásť rokov. Nakoniec sa však veková hranica znížila na pätnásť rokov, takže vítaní sú aj stredoškoláci.

Práve táto veková skupina totiž potrebuje v období dozrievania najviac pozornosti. Mnohí prechádzajú rôznymi sklamaniami, problémami a nevedia si radi. Na tomto mieste sa môžu zdôveriť so svojimi problémami, spriateliť sa s inými kamarátmi a modliť sa za uzdravenie a šťastnú budúcnosť s Bohom.

Skryť Vypnúť reklamu

Okrem pútí radosti sa na tomto mieste konajú aj púte rodín, púte zrelosti a duchovné obnovy.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Herec Alec Baldwin.

Incident, ktorý sa stal na Bonanza Creek Ranch v Novom Mexiku, je predmetom vyšetrovania. Slávny herec predstúpil pred šerifa so slzami v očiach.


SITA/AP 4 h
Migranti sedia po prekročení hranice z Bieloruska do Poľska v poľskej dedine Usnarz Gorny.

Sú medzi nimi krajiny V4, Dánsko, Bulharsko a Grécko, či pobaltské štáty.


TASR 6 h
Ilustračné foto

Pri PCR testoch bol už nakazený každý štvrtý testovaný. Počet hospitalizovaných sa zvýšil o 50, v nemocnici leží 1 102 pacientov.


SITA 8 h
Ilustračné foto

Slovensko patrí medzi najohrozenejšie krajiny. Firmy majú problém pri plánovaní výroby a vyťažovaní liniek, čo súvisí s ich schopnosťou prideľovať zamestnancom prácu.


9 h
Skryť Zatvoriť reklamu