SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
ZA DUCHOVNÝMI KRÁSAMI

Zázračný domček Anky Kolesárovej

Putovať alebo sa len tak vybrať na prázdninový výlet, dá sa aj do Domčeka Anky Kolesárovej do Vysokej nad Uhom. Ako mnohí toto miesto opisujú, je to dom, z ktorého sála pokoj, láska a čistota tejto svätice.

Domček Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. Domček Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. (Zdroj: anna.kolesarova.sk)

Dom Anky Kolesárovej – centrum mladých vo Vysokej nad Uhom je určený hlavne mládeži. Môžu tam načerpať nové sily, nové kontakty a pookriať na duchu.

Ale poďme pekne po poriadku. V tomto dnes „slávnom“ domčeku žil jezuita Páter Michal Potocký, ktorý bol prvý horliteľ za blahorečenie Anky Kolesárovej.

Tedto domček opravili, zrenovovali a dnes poskytuje útočiko hlavne mladým. Jeho cieľom je poskytnúť mladým spoločenstvo a teplo domova. Organizujú sa tu rôzne aktivity, brigády, dielne, ale ah športové či spoločenské hry. Nechýbajú spoločné modlitby.

Skryť Vypnúť reklamu

V Domčeku, ako ho všetci volajú, je vždy prítomný kňaz a od októbra 2008 aj spoločenstvo jeho mladých spolupracovníkov, ktorí sú nápomocní pri organizovaní akcií.

Púte k hrobu Anky Kolesárovej vznikli ako aktivita mladých, ktorí sa podieľali na činnosti UPC v Košiciach pod vedením o. Pavla Hudáka. Vtedy to boli predovšetkým takí dvadsiatnici.

Z mnohých vysokoškolákov sa stali animátori a organizátori a priemerný vek dosiahol hranicu sedemnásť rokov. Nakoniec sa však veková hranica znížila na pätnásť rokov, takže vítaní sú aj stredoškoláci.

Práve táto veková skupina totiž potrebuje v období dozrievania najviac pozornosti. Mnohí prechádzajú rôznymi sklamaniami, problémami a nevedia si radi. Na tomto mieste sa môžu zdôveriť so svojimi problémami, spriateliť sa s inými kamarátmi a modliť sa za uzdravenie a šťastnú budúcnosť s Bohom.

Skryť Vypnúť reklamu

Okrem pútí radosti sa na tomto mieste konajú aj púte rodín, púte zrelosti a duchovné obnovy.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Generálny prokurátor Maroš Žilinka na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Jedna z nich umožnila hlasovanie pozitívne testovaným poslancom. Žilinka vysvetlil, aký dopad to bude mať na výsledky hlasovania.

1m
Ilustračné foto

Medzi životne dôležité bezpečnostné záujmy SR patrí zachovanie jej nezávislosti, zvrchovanosti, územnej celistvosti a nedotknuteľnosti hraníc, právneho štátu a demokratického ústavného zriadenia, ako aj ochrana života a zdravia, základných práv a slobôd jej obyvateľov.

2 h
Zásah belgických policajtov proti Jozefovi Chovancovi.

Europoslanca Štefanca (KDH) teší, že sa o prípad zaujímajú aj najvyššie orgány Európskej únie. Verí, že spravodlivosť bude dosiahnutá.

3 h
Bratislava cez víkend vytvorí viacero odberových miest, ponúkne aj niekoľko vozidiel MHD s vlastnými odberovými tímami.

Vyšetrili vyše 88-tisíc osôb. Podiel nakazených PCR testami opäť stúpol nad 20 percent. Celkový počet zaočkovaných občanov je 115 399.

6 h