SME
Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky

Registrované partnerstvá sú pre KDH no-go zóna, aj keď inak si s PS rozumie

Lídri koalície Progresívne Slovensko a Spolu s predstaviteľmi KDH našli zhodu v niektorých oblastiach rodinnej politiky.

Michal Truban (PS) a Alojz Hlina (KDH).Michal Truban (PS) a Alojz Hlina (KDH). (Zdroj: SITA)

Bratislava – Politici PS – Spolu a KDH našli zhodu napríklad v otázke podpory tehotných žien či garantovaných miest v škôlke. Informovali o tom lídri týchto zoskupení Michal Truban (PS), Miroslav Beblavý (Spolu) a Alojz Hlina (KDH).

Lídri potvrdili, že práve uskutočnené stretnutie bolo „prvým z mnohých“.

KDH za partnerstvá nezahlasuje

A. Hlina sa vyjadril aj k otázke registrovaných partnerstiev. Avizoval, že KDH za takýto zákon nezahlasuje.

Ak by však napríklad po komunálnych voľbách v roku 2022 bolo v parlamente dosť hlasov na to, aby takýto zákon prešiel, KDH by si vzalo mesiac na premyslenie, ako bude ďalej v koalícii pokračovať.

Skryť Vypnúť reklamu

M. Beblavý informoval, že on a predstaviteľka KDH Caroline Lišková vytvoria pracovnú skupinu, kde budú hľadať prieniky a opatrenia, na ktorých sa vedia zhodnúť. Chcú priniesť zoznam konkrétnych opatrení.

Na rokovaní sa zhodli napríklad na tom, aby rodičia malých detí mali pre svoje dieťa garantované miesto v materskej škole. KDH s tým nemalo problém.

PS/Spolu sa zasa pozdávala podpora už tehotných žien, s čím prišlo KDH.

Hlina chce byť konštruktívny

V otázke registrovaných partnerstiev A. Hlina priznal, že jeho návrh nechať tému po spojených komunálnych voľbách v roku 2022 nie je uzavretý.

„Neprekvapím nikoho. Nemôžeme zahlasovať za registrované partnerstvá, ani nezahlasujeme, ale chceme byť konštruktívni a racionálni,“ povedal Hlina.

Truban s Beblavým zasa ocenili, že Hlina im svoj návrh prezentoval na stretnutí a nedával im odkazy cez médiá a sociálne siete.

Skryť Vypnúť reklamu

Koalícia Progresívne Slovensko/Spolu 10. júla podpísala dohodu o predvolebnej spolupráci s Kresťanskodemokratickým hnutím.

V tejto dohode sa zaväzujú, že na seba nebudú v kampani útočiť a že budú viesť konštruktívny dialóg s cieľom nájsť programové prieniky.

Súvisiaci článok KDH chce byť v budúcej vláde s Progresívnym Slovenskom

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Spadnutá omietka v škôlke.

Jedno z detí bolo posádkou hasičskej záchrannej služby prevezené do nemocnice.

4m

Spolu vyšetrili 104-tisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch sa nezmenil.

5 h

Platí, že čím má rodina vyšší disponibilný príjem domácnosti, tým väčšia je i spotreba mäsa a mäsových výrobkov.

3 h
Český prezident Miloš Zeman.

Premiér ČR Andrej Babiš sa už viackrát vyjadril, že v prípade Vrbětíc existuje len jedna vyšetrovacia verzia, a síce, že z výbuchu sú podozriví ruskí agenti GRU.

6 h