SME
Sobota, 16. október, 2021 | Meniny má VladimíraKrížovkyKrížovky

Registrované partnerstvá sú pre KDH no-go zóna, aj keď inak si s PS rozumie

Lídri koalície Progresívne Slovensko a Spolu s predstaviteľmi KDH našli zhodu v niektorých oblastiach rodinnej politiky.

Michal Truban (PS) a Alojz Hlina (KDH).Michal Truban (PS) a Alojz Hlina (KDH). (Zdroj: SITA)

Bratislava – Politici PS – Spolu a KDH našli zhodu napríklad v otázke podpory tehotných žien či garantovaných miest v škôlke. Informovali o tom lídri týchto zoskupení Michal Truban (PS), Miroslav Beblavý (Spolu) a Alojz Hlina (KDH).

Lídri potvrdili, že práve uskutočnené stretnutie bolo „prvým z mnohých“.

KDH za partnerstvá nezahlasuje

A. Hlina sa vyjadril aj k otázke registrovaných partnerstiev. Avizoval, že KDH za takýto zákon nezahlasuje.

Ak by však napríklad po komunálnych voľbách v roku 2022 bolo v parlamente dosť hlasov na to, aby takýto zákon prešiel, KDH by si vzalo mesiac na premyslenie, ako bude ďalej v koalícii pokračovať.

Skryť Vypnúť reklamu

M. Beblavý informoval, že on a predstaviteľka KDH Caroline Lišková vytvoria pracovnú skupinu, kde budú hľadať prieniky a opatrenia, na ktorých sa vedia zhodnúť. Chcú priniesť zoznam konkrétnych opatrení.

Na rokovaní sa zhodli napríklad na tom, aby rodičia malých detí mali pre svoje dieťa garantované miesto v materskej škole. KDH s tým nemalo problém.

PS/Spolu sa zasa pozdávala podpora už tehotných žien, s čím prišlo KDH.

Hlina chce byť konštruktívny

V otázke registrovaných partnerstiev A. Hlina priznal, že jeho návrh nechať tému po spojených komunálnych voľbách v roku 2022 nie je uzavretý.

„Neprekvapím nikoho. Nemôžeme zahlasovať za registrované partnerstvá, ani nezahlasujeme, ale chceme byť konštruktívni a racionálni,“ povedal Hlina.

Truban s Beblavým zasa ocenili, že Hlina im svoj návrh prezentoval na stretnutí a nedával im odkazy cez médiá a sociálne siete.

Skryť Vypnúť reklamu

Koalícia Progresívne Slovensko/Spolu 10. júla podpísala dohodu o predvolebnej spolupráci s Kresťanskodemokratickým hnutím.

V tejto dohode sa zaväzujú, že na seba nebudú v kampani útočiť a že budú viesť konštruktívny dialóg s cieľom nájsť programové prieniky.

Súvisiaci článok KDH chce byť v budúcej vláde s Progresívnym Slovenskom

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Štatistiky o očkovaní sa líšia.

Počet pacientov v nemocniciach sa v piatok zvýšil o 19, celkovo ich je takmer tisíc.


SITA 6 h
Polícia bezprostredne po útoku zadržala 25-ročného muža.

"Prvotné vyšetrovanie odhalilo potenciálny motív spojený s islamistickým extrémizmom," uvádza sa vo vyhlásení metropolitnej polície.


TASR 9 h
Poslanci parlamentu.

Pri rozpočte považuje za nereálny zámer výraznejšie konsolidovať verejné financie v predvolebnom roku 2023. „Bola by to politická smrť vládnych strán,“ poznamenal.


TASR 9 h

Slovensko má ambíciu stať sa jedným z lídrov vo vývoji a využívaní vodíkových technológií v autodoprave.


TASR 5 h
Skryť Zatvoriť reklamu