SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Do projektu Adorácia rodín za rodiny sa zapojili už tisícky ľudí

Každý deň sa v niektorej slovenskej farnosti alebo reholi koná 12-hodinová modlitba pred sviatosťou s úmyslom za rodiny.

Celoročná štafetová modlitba sa začala v kostole Svätej rodiny v Trenčíne – sídlisko Juh.Celoročná štafetová modlitba sa začala v kostole Svätej rodiny v Trenčíne – sídlisko Juh. (Zdroj: Facebook)

Bratislava – Niekoľko tisíc ľudí sa už zapojilo do projektu Adorácia rodín za rodiny. Ide o štafetovú modlitbu pred vystavenou Oltárnou sviatosťou.

Myšlienkou iniciatívy je, aby sa každý deň tohto roka v nejakej farnosti alebo reholi na Slovensku konala nepretržitá 12-hodinová modlitba pred sviatosťou s úmyslom modlitby za rodiny.

TASR o tom informovala Konferencia biskupov Slovenska.

Modlitbová reťaz sa začala 1. januára adoráciou, keď sa modlilo spoločenstvo rodín z farnosti Trenčín-Juh.

Odvtedy sa modlia veriaci nepretržite každý deň vždy v inej farnosti či reholi, v súčasnosti sa teda počet dní modlitieb blíži k číslu 230.

Skryť Vypnúť reklamu

Do adorácie sa za vyše sedem mesiacov zapojili desiatky farností a obcí na celom Slovensku, ako aj 25 rehoľných spoločenstiev a jedna zahraničná farnosť v Prahe.

Záujem zapojiť sa prejavila aj slovenská farnosť sv. Cyrila a Metoda v Kanade. Od septembra by sa malo do adorácie zapojiť aj niekoľko cirkevných škôl.

Podľa organizátorov sú zatiaľ spomedzi okresov najsilnejšie zastúpené Bratislava, Trnava, Žilina a Čadca.

„Zo spätnej väzby, ktorá k nám prichádza od koordinátorov, prijímajú túto iniciatívu ľudia veľmi pozitívne a s nadšením. Mnohí vyjadrili túžbu zopakovať si tento projekt aj na ďalší rok,“ uviedla Michaela Nemcová, jedna z organizátoriek podujatia.

Súvisiaci článok Modlitby, ktoré nás chránia

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Zahraničie

Irán tvrdí, že jeho vedca zabil Izrael na diaľku pomocou elektronického zariadenia

Zabitý expert bol považovaný za architekta iránskeho jadrového programu. Západné tajné služby tvrdili, že viedol utajovaný program vývoja jadrových zbraní, ktorý bol zastavený v roku 2003.

Miesto atentátu na jadrového vedca.
Slovensko

Pre rodičov sú zatvorené školy náporom a učivu často nerozumejú

Vyše dve tretiny rodičov musia deťom na druhom stupni základných škôl so vzdelávaním pomáhať. Takmer každý tretí rodič povedal, že učivo, ktoré deti preberajú, je veľmi náročné a nevedia mu s ním pomôcť.

Ilustračné foto.
Slovensko

Joe Biden si pri hre so psom zlomil nohu

Budúci prezident USA bude zrejme niekoľko týždňov potrebovať ortézu. 78-ročný politik je najstarší novozvolený šéf Bieleho domu v histórii USA a počas kampane často odmietal otázky o jeho veku.

Bidena priviezli na vyšetrenie k ortopédovi.

Pribudlo len 379 prípadov, testovalo sa však výrazne menej

Je to 18,43 % z 1 063 pozitívne ukončených RT-PCR vyšetrení a 6,45 % z 2 835 antigénnych testov za včerajší deň.

Ilustračné foto.