SME
Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Do projektu Adorácia rodín za rodiny sa zapojili už tisícky ľudí

Každý deň sa v niektorej slovenskej farnosti alebo reholi koná 12-hodinová modlitba pred sviatosťou s úmyslom za rodiny.

Celoročná štafetová modlitba sa začala v kostole Svätej rodiny v Trenčíne – sídlisko Juh.Celoročná štafetová modlitba sa začala v kostole Svätej rodiny v Trenčíne – sídlisko Juh. (Zdroj: Facebook)

Bratislava – Niekoľko tisíc ľudí sa už zapojilo do projektu Adorácia rodín za rodiny. Ide o štafetovú modlitbu pred vystavenou Oltárnou sviatosťou.

Myšlienkou iniciatívy je, aby sa každý deň tohto roka v nejakej farnosti alebo reholi na Slovensku konala nepretržitá 12-hodinová modlitba pred sviatosťou s úmyslom modlitby za rodiny.

TASR o tom informovala Konferencia biskupov Slovenska.

Modlitbová reťaz sa začala 1. januára adoráciou, keď sa modlilo spoločenstvo rodín z farnosti Trenčín-Juh.

Odvtedy sa modlia veriaci nepretržite každý deň vždy v inej farnosti či reholi, v súčasnosti sa teda počet dní modlitieb blíži k číslu 230.

Skryť Vypnúť reklamu

Do adorácie sa za vyše sedem mesiacov zapojili desiatky farností a obcí na celom Slovensku, ako aj 25 rehoľných spoločenstiev a jedna zahraničná farnosť v Prahe.

Záujem zapojiť sa prejavila aj slovenská farnosť sv. Cyrila a Metoda v Kanade. Od septembra by sa malo do adorácie zapojiť aj niekoľko cirkevných škôl.

Podľa organizátorov sú zatiaľ spomedzi okresov najsilnejšie zastúpené Bratislava, Trnava, Žilina a Čadca.

„Zo spätnej väzby, ktorá k nám prichádza od koordinátorov, prijímajú túto iniciatívu ľudia veľmi pozitívne a s nadšením. Mnohí vyjadrili túžbu zopakovať si tento projekt aj na ďalší rok,“ uviedla Michaela Nemcová, jedna z organizátoriek podujatia.

Súvisiaci článok Modlitby, ktoré nás chránia

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pacienti v nemocnici.

Nadúmrtnosť sa v júni znížila na úroveň piatich percent, čo predstavuje najnižšiu mieru dosiahnutú za posledných deväť mesiacov. Najvyššie hodnoty zaznamenali štatistici v januári, keď pri rekordných 9,1-tisíca úmrtiach dosiahla takmer 77 percent.


SITA 4 h
Testovanie na koronavírus.

Podiel nakazených prei PCR testoch prekročil jedno percento.


4 h
Vizualizácia medzihviezdneho asteroidu 1I/2017 U1 'Oumuamua.

Bádatelia chcú v rámci projektu s názvom Galileo vybudovať medzinárodnú sieť veľkých teleskopov, kamier a počítačov. Tie by spoločne skúmali neidentifikované lietajúce objekty, teda UFO.


TASR 6 h
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.

Pracuje fašista na ministerstve zahraničných vecí? Znak vyryli v zabezpečenej časti budovy.


TASR 6 h