SME
Piatok, 28. január, 2022 | Meniny má Alfonz

Do projektu Adorácia rodín za rodiny sa zapojili už tisícky ľudí

Každý deň sa v niektorej slovenskej farnosti alebo reholi koná 12-hodinová modlitba pred sviatosťou s úmyslom za rodiny.

Celoročná štafetová modlitba sa začala v kostole Svätej rodiny v Trenčíne – sídlisko Juh.Celoročná štafetová modlitba sa začala v kostole Svätej rodiny v Trenčíne – sídlisko Juh. (Zdroj: Facebook)

Bratislava – Niekoľko tisíc ľudí sa už zapojilo do projektu Adorácia rodín za rodiny. Ide o štafetovú modlitbu pred vystavenou Oltárnou sviatosťou.

Myšlienkou iniciatívy je, aby sa každý deň tohto roka v nejakej farnosti alebo reholi na Slovensku konala nepretržitá 12-hodinová modlitba pred sviatosťou s úmyslom modlitby za rodiny.

TASR o tom informovala Konferencia biskupov Slovenska.

Modlitbová reťaz sa začala 1. januára adoráciou, keď sa modlilo spoločenstvo rodín z farnosti Trenčín-Juh.

Odvtedy sa modlia veriaci nepretržite každý deň vždy v inej farnosti či reholi, v súčasnosti sa teda počet dní modlitieb blíži k číslu 230.

Skryť Vypnúť reklamu

Do adorácie sa za vyše sedem mesiacov zapojili desiatky farností a obcí na celom Slovensku, ako aj 25 rehoľných spoločenstiev a jedna zahraničná farnosť v Prahe.

Záujem zapojiť sa prejavila aj slovenská farnosť sv. Cyrila a Metoda v Kanade. Od septembra by sa malo do adorácie zapojiť aj niekoľko cirkevných škôl.

Podľa organizátorov sú zatiaľ spomedzi okresov najsilnejšie zastúpené Bratislava, Trnava, Žilina a Čadca.

„Zo spätnej väzby, ktorá k nám prichádza od koordinátorov, prijímajú túto iniciatívu ľudia veľmi pozitívne a s nadšením. Mnohí vyjadrili túžbu zopakovať si tento projekt aj na ďalší rok,“ uviedla Michaela Nemcová, jedna z organizátoriek podujatia.

Súvisiaci článok Modlitby, ktoré nás chránia

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Arcibiskup Ján Babjak udelil nižšie svätenia.

Benedikt XVI. spravil z Prešovskej eparchie archieparchiu.


Michal Pavlišinovič 12 h
Dmitrij Medvedev (vpravo) a Vladimir Putin (Vľavo).

V žiadnom prípade nesmie dôjsť k vojne, vraví.


TASR 27. jan
Štokholm (ilustračné foto).

Švédska národná rada pre prevenciu kriminality po 16 rokoch zverejnila novú správu obsahujúcu štatistiky etnického pôvodu oficiálne zaregistrovaných páchateľov trestnej činnosti. Priaznivcov migrácie nepotešia.


cs.gatestoneinstitute.org 26. jan
Väzenský ústav v Prešove.

Bývalý prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu.


SITA 25. jan
Skryť Zatvoriť reklamu