SME
Utorok, 5. júl, 2022 | Meniny má Cyril, Metod

Viera v Boha ju zachránila

Príbeh Alžbetky je príbeh o vzťahu s Bohom, o skutočnej viere a najmä o sile zázrakov.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Pixabay)

Na otázku, ako dlho je veriaca a ako ju viera v živého Boha zmenila, sa Alžbetka usmiala a odpovedala s ľahkosťou v hlase, že hoci uverila pred dvadsiatimi rokmi, vždy sa má čo učiť na ceste viery.

Vždy bola veriaca, ale nemala blízky vzťah s Bohom, tak ako dnes. Bolo to len chodenie do kostola, ktoré jej však nič nedávalo. Ale to sa podľa jej slov zmenilo, keď sa zúčastnila jednej evanjelizácie, kde nemohla odolať výzve kazateľa a prijala Pána Ježiša ako svojho Spasiteľa a uvedomila si, že chodenie do kostola z nej veriacu nespraví a že sa chce posunúť, urobiť krok smerom k Bohu.

SkryťVypnúť reklamu

Ako vravela, prišli aj rôzne prenasledovania, vyhrážky najmä zo strany najbližších. No nedala sa odradiť, začala navštevovať spoločenstvo veriacich, knihy, ktoré predtým čítala, vymenila za jedinú – bibliu. V nej nachádzala poklady.

Božie slovo ju postupne začalo meniť, vzťah k sebe samej, k blízkym, a najmä k Bohu.

Alžbetka dlho nemohla pochopiť, ako Boh môže dopustiť toľko zla, prečo sa dejú vojny, prečo je rasizmus, zomieranie detí a podobne.

Vtedy si Boha posadila akoby na lavicu obžalovaných – ty si vinný. Preto v tej prvej fáze svojho znovuzrodenia musela odpustiť najprv Bohu (aj keď sa ničím neprevinil) a prijať fakt, že dal každému človeku slobodnú voľbu, akou cestou chce ísť.

A pred touto voľbou stojíme vlastne nanovo deň čo deň. A samozrejme ako dodáva, musela odpustiť aj sama sebe, a aj iným. Išlo to síce ťažko, ale s pomocou Boha to dokázala. Na otázku, čo musela odpustiť sebe, mi odpovedala:

SkryťVypnúť reklamu

„Moje zlé postoje, zlé správanie voči blízkym, veci, ktoré som dopustila a pykali vlastne deti.“

Už nikdy by to nechcela zažiť nanovo..

„Bolo to ťažké. Tak ako Boh menil skrze slovo moje vnútro, menilo sa aj moje správanie."

Hovorila, že často používala Božie meno iba tak, keď sa zľakla, bola prekvapená. Až keď ju Duch svätý usvedčil, že je to hriech, prestala. Dnes ho vyslovuje s láskou pri modlitbe a chvále.

Hneď v začiatkoch svojej duchovnej obrody zažila Boha ako Boha zázrakov. Modlila sa totiž doma slovami, ktoré jej išli zo srdca a nemohol ich nik iný počuť, Len Boh sám.

Keď prišla po nejakom čase do zhromaždenia, tieto slová počula z úst iného človeka, navlas tie isté, ako sa modlila doma sama. Vtedy pochopila, že Boh ju počuje, vie o nej. Nemohla inak ako ísť na kolená a plakať.

SkryťVypnúť reklamu

Prežila aj mocné uzdravujúce dotyky, keď jej lekári po operácii nedávali nádej, odchádzali jej orgány, mala vysoké teploty. No Boh jej nádej dal. Nielen to, uzdravil ju On sám.

Po reverze, už v domácom prostredí, iba tíško plakala, bola vyslabnutá, trápená bolesťami a teplotami a žalovala sa Bohu, že už nevládze, aby to ukončil, lebo či už v živote, či v smrti, patrí len jemu. On prišiel, zlomil teplotu, utíšil bolesť a odstránil zápal z krvi i tela.

„Na to sa zabudnúť nedá," dodáva v rozhovore.

Mnoho zázrakov prežili aj ako rodina, aj keď nie sú všetci veriaci. Ochranu pri autohavárii pre syna pri strete s kamiónom, keď mu nebol skrivený ani vlas na hlave, hoci auto bolo na šrot.

Tiež nadprirodzené zaopatrenie vo finančnej oblasti, cez iných ľudí, vyliečenie z alergie na chlad, keď musela brať tabletky na hormonálnej báze. Dnes je bez liekov a bez alergie.

SkryťVypnúť reklamu

Uvedomuje si, že život bez Boha bol len trápenie a dnes je vďačná za každý nový deň, v ktorom aj tie úplné maličkosti sú od Boha, aby nám život uľahčil.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie články

     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Ilustračná fotografia.

     Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


     TASR 27. apr
     Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

     V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


     Viktória Žolnová 26. apr
     Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

     Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


     SITA 25. apr
     Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

     Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


     kW 25. apr
     SkryťZatvoriť reklamu