SME
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Bratislava pod kamerami: Ulice ich sleduje vyše 250, pribudnú ďalšie

Nové digitálne kamery sú nainštalované na problémových miestach vrátane Obchodnej ulice.

Bratislava, Obchodná ulica.Bratislava, Obchodná ulica. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)

Bratislava – V bratislavskej mestskej časti Staré Mesto pribudli do kamerového systému nové digitálne kamery. Nainštalované sú na niektorých problémových miestach.

„Verím, že to prispeje k pocitu bezpečnosti obyvateľov Bratislavy,“ uviedol na tlačovej konferencii viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer.

Na niektorých miestach v Starom Meste počet kamier zdvojnásobili. Ide predovšetkým o oblasti ulíc Obchodná, Jedlíkova, Hurbanovo a Kollárovo námestie.

Ďalšie kamery umiestnili pri Zichyho paláci, sledujú aj spodnú časť Ventúrskej a Prepoštskej ulice. Kamera na Prepoštskej ulici zaznamenáva dianie na Kapitulskej ulici.

Skryť Vypnúť reklamu

„Na Rudnayovom námestí máme až dve kamery. Tá na (kňazskom) seminári 'vidí' námestie pred Dómom svätého Martina a Úzku ulicu, tá na Gašparkove zasa monitoruje Rudnayovo námestie až po ústie na Panskú,“ uviedla mestská čast na sociálnej sieti.

Projekt uskutočnilo Staré Mesto s podporou Rady vlády SR pre prevenciu kriminality.

Bratislava má v súčasnosti 259 kamier v kamerovom systéme mesta.

„V rámci finančných možností sa budeme snažiť systém rozširovať aj v spolupráci s mestskými časťami. Pre zvýšenie bezpečnosti považujeme kamerový systém za veľmi dôležitú vec,“ dodal viceprimátor Káčer.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Prezidentka vyzvala ľudí, aby sa dali zaočkovať. Snaha o dosiahnutie kolektívnej imunity je prejavom zodpovednosti a solidarity, nie stádovitosti, povedala.


TASR 20m
Torpédoborec Duncan.

Britské ministerstvo obrany prekvapivo tvrdenie o výstražnej streľbe poprelo. Rusko je znepokojené z narastajúcej prítomnosti NATO pri hraniciach Ruska.


echo24.cz 16 h
Maďarský premiér Viktor Orbán a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v Bruseli.

Premiér pripomenul, že nedávno schválený maďarský zákon chráni práva detí, zaručuje práva rodičov, pričom táto právna norma sa nevzťahuje na práva týkajúce sa sexuálnej orientácie ľudí vo veku nad 18 rokov.


TASR 17 h

Okresy budú od 28.6. v stupňoch ostražitosti a monitoringu. Vláda schválila aj rozdelenie krajín podľa rizikovosti.


TASR 19 h