SME
Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Obišovce privítajú účastníkov Púte nádeje, najmä rozvedených kresťanov

Púť do sanktuárneho kostola je určená pre mužov a ženy v náročných životných situáciách po rozluke či rozvode.

Ružencová Panna Mária - oltárny obraz v kostole v Obišovciach.Ružencová Panna Mária - oltárny obraz v kostole v Obišovciach. (Zdroj: TASR)

Košice – Arcidiecézne centrum pre rodinu a Hnutie na pomoc rozvedeným kresťanom organizujú v nedeľu 25. augusta Púť nádeje.

Na toto duchovné stretnutie sú pozvaní muži a ženy v náročných životných situáciách, ktoré súvisia s manželskou krízou, rozlukou či civilným rozvodom.

Na programe púte v kostole Ružencovej Panny Márie sú svätá omša, ruženec, svedectvá aj adorácia. Účastníci dostanú možnosť zúčastniť sa na sv. spovedi.

Podľa organizátorov sú púti vítaní veriaci žijúci po rozluke „sami alebo v novom nesviatostnom zväzku, ich rodinní príslušníci, priatelia a všetci, ktorí chcú týchto našich bratov a sestry podporiť svojou účasťou a modlitbou“.

Skryť Vypnúť reklamu

Amoris Laetitia

Vzťah katolíckej cirkvi k rozvedeným osobám nedávno preberal dokument Amoris Laetitia (Radosť lásky) vydaný pápežom Františkom v roku 2016 ako posynodálna apoštolská exhortácia.

Zdôrazňuje sa v ňom, že „rozvedeným, ktorí žijú v novom zväzku, je dôležité dať pocítiť, že sú súčasťou Cirkvi, že nie sú exkomunikovaní a nikto sa k nim tak nespráva, pretože stále tvoria cirkevné spoločenstvo“.

Podľa dokumentu treba podnecovať účasť týchto ľudí na živote spoločenstva.

„Starať sa o nich neznamená pre kresťanské spoločenstvo oslabenie jeho viery a jeho svedectva o nerozlučnosti manželstva; práve naopak, v tejto starostlivosti kresťanské spoločenstvo prejavuje svoju lásku,“ uviedol pápež František.

Obišovské sanktuárium

Rímskokatolícky kostol Ružencovej Panny Márie zo 17. storočia je dominantou obce Obišovce, okres Košice-okolie, a významným pútnickým miestom Košického arcibiskupstva.

Skryť Vypnúť reklamu

V roku 2011 bol košickým arcibiskupom metropolitom Bernardom Boberom vyhlásený za diecézne sanktuárium.

V kostole na hlavnom oltári sa nachádza obraz Panny Márie, ku ktorému veriaci často prichádzajú a vyprosujú si požehnanie pre seba a svoje rodiny.

V obišovskom kostole sa nachádzajú i relikvie svätého Jána Pavla II. a svätého pátra Pia.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Putin si pripomenul obete vojny.

Rozšírenie Severoatlantickej aliancie o 14 nových krajín vrátane bývalých sovietskych republík „fakticky zmarilo nádeje na kontinent bez deliacich línií“, napísal ruský prezident.


SITA/AP 8 h
Na archívnej snímke z 9. júla 2016  štadión Allianz Arena je osvetlený v dúhových farbách v Mníchove.

UEFA to zamietla s tým, že ide o politické gesto. Starosta Mníchova tým chcel protestovať proti novému maďarskému zákonu, ktorý zakazuje propagáciu sexuálnych menšín u neplnoletých.


echo24.cz 10 h
Bezdomovci. Často sa ukryjú pred chladom do nemocnice.

Európska únia sa rozhodla, že do roku 2030 nebude mať bezdomovcov. Všetkým ľuďom v EÚ chce ponúknuť bezpečné a prístupné ubytovanie. Bezdomovcov je pritom v EÚ viac než dosť.


TASR 11 h

Lengvarský vyzval ľudí, aby sa dali čím skôr zaočkovať, aby sa mohli počas prázdnin bez problémov vrátiť domov. Policajný zbor je pripravený na všetky varianty kontroly hraníc.


TASR 13 h