SME
Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Obišovce privítajú účastníkov Púte nádeje, najmä rozvedených kresťanov

Púť do sanktuárneho kostola je určená pre mužov a ženy v náročných životných situáciách po rozluke či rozvode.

Ružencová Panna Mária - oltárny obraz v kostole v Obišovciach.Ružencová Panna Mária - oltárny obraz v kostole v Obišovciach. (Zdroj: TASR)

Košice – Arcidiecézne centrum pre rodinu a Hnutie na pomoc rozvedeným kresťanom organizujú v nedeľu 25. augusta Púť nádeje.

Na toto duchovné stretnutie sú pozvaní muži a ženy v náročných životných situáciách, ktoré súvisia s manželskou krízou, rozlukou či civilným rozvodom.

Na programe púte v kostole Ružencovej Panny Márie sú svätá omša, ruženec, svedectvá aj adorácia. Účastníci dostanú možnosť zúčastniť sa na sv. spovedi.

Podľa organizátorov sú púti vítaní veriaci žijúci po rozluke „sami alebo v novom nesviatostnom zväzku, ich rodinní príslušníci, priatelia a všetci, ktorí chcú týchto našich bratov a sestry podporiť svojou účasťou a modlitbou“.

Skryť Vypnúť reklamu

Amoris Laetitia

Vzťah katolíckej cirkvi k rozvedeným osobám nedávno preberal dokument Amoris Laetitia (Radosť lásky) vydaný pápežom Františkom v roku 2016 ako posynodálna apoštolská exhortácia.

Zdôrazňuje sa v ňom, že „rozvedeným, ktorí žijú v novom zväzku, je dôležité dať pocítiť, že sú súčasťou Cirkvi, že nie sú exkomunikovaní a nikto sa k nim tak nespráva, pretože stále tvoria cirkevné spoločenstvo“.

Podľa dokumentu treba podnecovať účasť týchto ľudí na živote spoločenstva.

„Starať sa o nich neznamená pre kresťanské spoločenstvo oslabenie jeho viery a jeho svedectva o nerozlučnosti manželstva; práve naopak, v tejto starostlivosti kresťanské spoločenstvo prejavuje svoju lásku,“ uviedol pápež František.

Obišovské sanktuárium

Rímskokatolícky kostol Ružencovej Panny Márie zo 17. storočia je dominantou obce Obišovce, okres Košice-okolie, a významným pútnickým miestom Košického arcibiskupstva.

Skryť Vypnúť reklamu

V roku 2011 bol košickým arcibiskupom metropolitom Bernardom Boberom vyhlásený za diecézne sanktuárium.

V kostole na hlavnom oltári sa nachádza obraz Panny Márie, ku ktorému veriaci často prichádzajú a vyprosujú si požehnanie pre seba a svoje rodiny.

V obišovskom kostole sa nachádzajú i relikvie svätého Jána Pavla II. a svätého pátra Pia.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Policajti na mieste činu.

Zranil sedem ľudí, z toho traja sú v kritickom stave. Polícia nevylúčila teroristický motív činu.

23m
Veľmi závažným a negatívnym rizikovým faktorom na docielenie odpovede na liečbu hepatitídy C je obezita.

Medzi rizikové faktory vzniku obezity patria napríklad fyzická inaktivita, sedavý spôsob života, nesprávne, nezdravé a nepravidelné stravovanie, nedostatočný spánok, stres.

2 h
Prezident Macron a premiér Matovič počas stretnutia v Elyzejskom paláci.

Francúzsko je presvedčené, že v boji proti pandémii COVID-19 je účinná kolektívna mobilizácia EÚ v duchu zodpovednosti a spolupráce, uviedla francúzska ambasáda.

4 h
Polícia opätovne zadržala Moniku Jankovskú.

Zadržanie sa má týkať kauzy trenčianskeho baru Fatima. Podľa jej obhajcu Erdösa tým došlo k porušeniu jej základných práv.

6 h