SME
Nedeľa, 24. október, 2021 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Obišovce privítajú účastníkov Púte nádeje, najmä rozvedených kresťanov

Púť do sanktuárneho kostola je určená pre mužov a ženy v náročných životných situáciách po rozluke či rozvode.

Ružencová Panna Mária - oltárny obraz v kostole v Obišovciach.Ružencová Panna Mária - oltárny obraz v kostole v Obišovciach. (Zdroj: TASR)

Košice – Arcidiecézne centrum pre rodinu a Hnutie na pomoc rozvedeným kresťanom organizujú v nedeľu 25. augusta Púť nádeje.

Na toto duchovné stretnutie sú pozvaní muži a ženy v náročných životných situáciách, ktoré súvisia s manželskou krízou, rozlukou či civilným rozvodom.

Na programe púte v kostole Ružencovej Panny Márie sú svätá omša, ruženec, svedectvá aj adorácia. Účastníci dostanú možnosť zúčastniť sa na sv. spovedi.

Podľa organizátorov sú púti vítaní veriaci žijúci po rozluke „sami alebo v novom nesviatostnom zväzku, ich rodinní príslušníci, priatelia a všetci, ktorí chcú týchto našich bratov a sestry podporiť svojou účasťou a modlitbou“.

Skryť Vypnúť reklamu

Amoris Laetitia

Vzťah katolíckej cirkvi k rozvedeným osobám nedávno preberal dokument Amoris Laetitia (Radosť lásky) vydaný pápežom Františkom v roku 2016 ako posynodálna apoštolská exhortácia.

Zdôrazňuje sa v ňom, že „rozvedeným, ktorí žijú v novom zväzku, je dôležité dať pocítiť, že sú súčasťou Cirkvi, že nie sú exkomunikovaní a nikto sa k nim tak nespráva, pretože stále tvoria cirkevné spoločenstvo“.

Podľa dokumentu treba podnecovať účasť týchto ľudí na živote spoločenstva.

„Starať sa o nich neznamená pre kresťanské spoločenstvo oslabenie jeho viery a jeho svedectva o nerozlučnosti manželstva; práve naopak, v tejto starostlivosti kresťanské spoločenstvo prejavuje svoju lásku,“ uviedol pápež František.

Obišovské sanktuárium

Rímskokatolícky kostol Ružencovej Panny Márie zo 17. storočia je dominantou obce Obišovce, okres Košice-okolie, a významným pútnickým miestom Košického arcibiskupstva.

Skryť Vypnúť reklamu

V roku 2011 bol košickým arcibiskupom metropolitom Bernardom Boberom vyhlásený za diecézne sanktuárium.

V kostole na hlavnom oltári sa nachádza obraz Panny Márie, ku ktorému veriaci často prichádzajú a vyprosujú si požehnanie pre seba a svoje rodiny.

V obišovskom kostole sa nachádzajú i relikvie svätého Jána Pavla II. a svätého pátra Pia.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Testovanie na nový koroanvírus.

Podiel nakazených Pri PCR testoch znovu prekročil 25 percent. Počet hospitalizovaných pacientov sa za sobotu nezvýšil, momentálne ich je 1 141.


SITA 31m
Orbán na zhromaždení pri 65. výročí maďarskej kontrarevolúcie v roku 1956.

Maďarský premiér kritizoval Európsku úniu a vyhlásil, že Brusel nepretržite útočí na Maďarsko pre jeho ekonomickú a imigračnú politiku.


SITA/AP 54m
Budova úradu práce v nemeckom meste Hamburg.

Slovensku sa podarilo udržať mieru nezamestnanosti stále pod priemerom EÚ, keď v auguste dosiahla úroveň 6,5 % oproti európskemu priemeru 6,8 %.


TASR 23 h
Testovanie na koronavírus.

Podiel nakazených pri PCR testoch bol 22,76 percenta. Počet hospitalizovaných stále rastie.


SITA 24 h
Skryť Zatvoriť reklamu