SME
Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Petíciu za zákaz propagovania pedofílie podpísalo už viac ako 19-tisíc občanov

Podpisy pod petíciu bude Aliancia za rodinu zbierať ešte desať dní a potom ju odovzdá príslušným orgánom.

Pochod za tradičnú rodinu v Bratislave.Pochod za tradičnú rodinu v Bratislave. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Petíciu s názvom Zastavte propagáciu pedofílie a chráňte naše deti, ktorú iniciovala Aliancia za rodinu, podpísalo už viac ako 19-tisíc občanov.

Ako informoval Stanislav Gunčaga z Aliancie za rodinu, petícia vyvolala enormný ohlas spoločnosti.

„Za krátky čas ju podpísalo viac ako 19-tisíc občanov. Podpisy budeme zbierať ešte desať dní a potom ju odovzdáme príslušným orgánom,“ priblížil Gunčaga.

Predseda Aliancie za rodinu Anton Chromík uviedol, že čas na podpisovanie obmedzili preto, aby Národná rada SR stihla schváliť potrebné zmeny zákonov ešte tento rok.

Skryť Vypnúť reklamu

„Zákon musí stáť na strane detských obetí sexuálneho násilia a musí predchádzať tomu, aby sa obete stali obeťami,“ vysvetlil Chromík.

Podľa Petra Beňu z aliancie vidíme neustále prekračovanie hraníc a otváranie okien škodlivým javom, ktoré v konečnom dôsledku ohrozujú naše deti.

„Propagácia pedofílie a iných sexuálnych deviácií sa musí skončiť. Nie je nám to jedno! Vyzývame všetkých občanov a rodičov, ktorým to tiež nie je jedno, aby sa k nám pridali a podpísali petíciu,“ dodal Beňa.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Putin si pripomenul obete vojny.

Rozšírenie Severoatlantickej aliancie o 14 nových krajín vrátane bývalých sovietskych republík „fakticky zmarilo nádeje na kontinent bez deliacich línií“, napísal ruský prezident.


SITA/AP 7 h
Na archívnej snímke z 9. júla 2016  štadión Allianz Arena je osvetlený v dúhových farbách v Mníchove.

UEFA to zamietla s tým, že ide o politické gesto. Starosta Mníchova tým chcel protestovať proti novému maďarskému zákonu, ktorý zakazuje propagáciu sexuálnych menšín u neplnoletých.


echo24.cz 9 h
Bezdomovci. Často sa ukryjú pred chladom do nemocnice.

Európska únia sa rozhodla, že do roku 2030 nebude mať bezdomovcov. Všetkým ľuďom v EÚ chce ponúknuť bezpečné a prístupné ubytovanie. Bezdomovcov je pritom v EÚ viac než dosť.


TASR 11 h

Lengvarský vyzval ľudí, aby sa dali čím skôr zaočkovať, aby sa mohli počas prázdnin bez problémov vrátiť domov. Policajný zbor je pripravený na všetky varianty kontroly hraníc.


TASR 13 h