SME
Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Na Rozsutec opäť vystúpia na počesť sv. Jána Pavla II.

O 7.30 h sa v kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej bude konať svätá omša.

Pohľad z Medziholia na vrchol Rozsutca. Pohľad z Medziholia na vrchol Rozsutca. (Zdroj: Martin Pavelek)

ŽILINA - Siedmy pamätný výstup na Rozsutec na počesť sv. Jána Pavla II. sa uskutoční v sobotu 7. septembra. Informovala o tom metodička Krajskej knižnice v Žiline Božena Sobolová.

Doplnila, že účastníci zo Žiliny a okolia sa môžu do Terchovej dopraviť špeciálnym autobusom, ktorý zabezpečí Žilinský samosprávny kraj s odchodom o 6.40 h z autobusovej stanice v Žiline (nástupište č. 10).

"Cestou do Terchovej sa autobus podľa požiadaviek môže zastaviť aj na ďalších autobusových zastávkach. O 7.30 h sa v kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej bude konať svätá omša, po ktorej sa účastníci autobusom presunú do Štefanovej. Odtiaľ spoločne vystúpia do sedla Medziholie a potom po červenej značke na vrchol Veľkého Rozsutca," vysvetlila Sobolová.

Skryť Vypnúť reklamu

Na poludnie by sa účastníci mali stretnúť na vrchole Rozsutca, kde sa nachádza aj pamätná tabuľa venovaná sv. Jánovi Pavlovi II.

"Osadili ju počas prvého pamätného výstupu v roku 2013. V prípade nepriaznivého počasia sa uskutoční svätá omša a náhradný turistických program v bezpečných častiach Malej Fatry," dodala metodička Krajskej knižnice v Žiline.

Výstup na Rozsutec pripravili Žilinský samosprávny kraj (ŽSK), Krajská knižnica v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, obec Terchová, Horská záchranná služba Malá Fatra, Krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj, Klub slovenských turistov Žilina a Ksiaznica Beskidzka.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Sputnik dorazil na košické letisko za prítomnosti premiéra a ministra zdravotníctva.

Výrobca vakcíny tak údajne urobil preto, že vakcína na Slovensku je predmetom nenávisti a koaliční partneri hrozia rozpadom vlády. Lieková agentúra medzitým spustila proces preskúmavania Sputniku V.

1 h

Vyšetrili vyše 153-tisíc osôb. Podiel nakazených je stále vysoký.

3 h
Ilustračné foto

Zeman na Babišov podnet požiadal Čínu o vakcínu od firmy Sinopharm. Merkelovú k zmene postoja k AstreZenece viedli nové štúdie.

4 h
Premiér Igor Matovič.

"Žart" slovenského premiéra "znie obzvlášť urážlivo pre ukrajinský ľud trpiaci ruskou agresiou a ruskou okupáciou Krymskej autonómnej republiky a mesta Sevastopol, ako aj častí ukrajinského Donbasu".

12 h