SME
Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Na Národnej púti v Šaštíne pomáhajú dobrovoľníci z celého Slovenska

Na podujatí je aj množstvo zdravotníkov a technického personálu.

Bazilika v Šaštíne.Bazilika v Šaštíne. (Zdroj: Tomáš Bilka)

Šaštín-Stráže – Počas Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne, ktorá sa v Šaštíne uskutočňuje od piatka 13. septembra do pondelka 16. septembra, pomáha aj množstvo dobrovoľníkov.

„Národná púť by sa nedala pripraviť bez veľkého množstva dobrovoľníkov, ktorí nám pomáhajú nielen pri samotnej organizácii podujatia, ale prichádzajú do kláštora už niekoľko dní pred začiatkom púte,“ uviedol pre TASR rektor Národnej svätyne v Šaštíne páter Ondrej Kentoš.

Dobrovoľníci majú na starosti množstvo úloh. „Pripravujú koridory pre pútnikov, nosia lavičky, zabezpečujú poriadok v areáli baziliky.

Skryť Vypnúť reklamu

Pripravujú letáky a ďalšie tlačoviny, ktoré potom rozdávajú návštevníkom púte. V samotný deň slávnosti organizujú koridory, aby sa ľudia mohli dostať na svoje miesta,“ doplnil O. Kentoš.

Počas púte je k dispozícii aj množstvo zdravotníkov maltézskej pomoci, ktorí zabezpečujú zdravotnícky dohľad počas púte a v prípade potreby poskytujú pomoc návštevníkom.

Takisto je veľké množstvo ľudí v zákulisí, ktorí pripravujú techniku, či už osvetľovači, zvukári a podobne.

Spolu pomáha na púti viac ako 80 dobrovoľníkov. Ide predovšetkým o ľudí zo Záhoria.

„Ale mnohí sa prihlásili aj z iných kútov Slovenska, dokonca až z východného Slovenska. Čo sa týka vekového zloženia, nájdu sa medzi dobrovoľníkmi všetky vekové kategórie. Od 15-ročných stredoškolákov, možno aj mladších, ktorí prišli so svojimi rodičmi, až po 75-ročných,“ uviedol páter.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Veriaci si uctia sviatok Sedembolestnej Panny Márie aj púťou do Šaštína

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prezident USA Joe Biden.

Video z Talladega, kde dav volá Fuck Joe Biden a reportérka to podáva ako Let's go Brandon, je pre mnohých stelesnením toho, ako liberálne médiá ohýbajú pravdu.


idnes.cz 10m
Ilustračné foto

Spolu s Českou republikou a Fínskom patríme medzi krajiny s najnižšou mierou rizika chudoby v Európe.


TASR 2 h
Testovanie na koronavírus.

Hospitalizovaných pacientov je v nemocniciach 964.


SITA 6 h
Režisér s herečkou a kozmonautmi na palube.

Filmárska vesmírna cesta môže poslúžiť aj ako reklama, ktorá by mohla prilákať mladých ľudí k práci vo vesmíre. Má však svojich kritikov, ktorým sa nepáči, že bolo toľko peňazí vložené do filmového projektu namiesto do výskumu.


echo24.cz 7 h
Skryť Zatvoriť reklamu