SME
Piatok, 22. október, 2021 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Pellegrini o interrupciách: Politici nech k tomu hovoria čo najmenej

V Šaštíne nepodporil ani Pochod za život ani pochod za reprodukčné práva; súčasná legislatíva mu postačuje.

Premiér Peter Pellegrini s prezidentkou Zuzanou Čaputovou v Šaštíne 15. septembra 2019.Premiér Peter Pellegrini s prezidentkou Zuzanou Čaputovou v Šaštíne 15. septembra 2019. (Zdroj: SITA)

Šaštín – Jednou z tém v rámci prebiehajúcej Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii (13. – 16. septembra) v Šaštíne bola aj téma interrupcií a blížiaceho sa Pochodu za život.

Podľa predsedu vlády SR Petra Pellegriniho je na Slovensku téma interrupcií po právnej stránke riešená dostatočne.

„Dokonca registrujeme každoročne pokles interrupcií. Tento zákon bol viackrát sprísnený a ja si nemyslím, že toto je na Slovensku zásadná téma, ktorá by mala nejakým spôsobom hýbať našou spoločnosťou,“ povedal médiám.

Skryť Vypnúť reklamu

„Neupieram nikomu právo, ale nemyslím si, že je na Slovensku taká zložitá situácia v tejto oblasti, aby sa musel organizovať jeden alebo druhý pochod,“ uviedol Pellegrini.

Ako ďalej dodal, „Slovensko má dobrú právnu úpravu, možno ešte lepšiu ako niektoré iné krajiny a prenechá základný moment rozhodnutia na matku“.

„Samozrejme, s tým, že tomu predchádza množstvo procesov. Momentálne by sme do zmeny legislatívy nemali vôbec ísť, lebo sa v tejto oblasti na Slovensku nič dramatické nedeje. Zbytočne sa vytvára napätie v spoločnosti, ktoré vôbec nie je treba,“ nazdáva sa Peter Pellegrini.

„Na otázku, či by mali politici rozhodovať o telách žien odpovedám, politici by o tom mali hovoriť čo najmenej,“ doplnil.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Herec Alec Baldwin.

Incident, ktorý sa stal na Bonanza Creek Ranch v Novom Mexiku, je predmetom vyšetrovania. Slávny herec predstúpil pred šerifa so slzami v očiach.


SITA/AP 3 h
Migranti sedia po prekročení hranice z Bieloruska do Poľska v poľskej dedine Usnarz Gorny.

Sú medzi nimi krajiny V4, Dánsko, Bulharsko a Grécko, či pobaltské štáty.


TASR 5 h
Ilustračné foto

Pri PCR testoch bol už nakazený každý štvrtý testovaný. Počet hospitalizovaných sa zvýšil o 50, v nemocnici leží 1 102 pacientov.


SITA 7 h
Ilustračné foto

Slovensko patrí medzi najohrozenejšie krajiny. Firmy majú problém pri plánovaní výroby a vyťažovaní liniek, čo súvisí s ich schopnosťou prideľovať zamestnancom prácu.


8 h
Skryť Zatvoriť reklamu