SME
Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Istota spasenia

To, kde sa ocitneme po skončení svojho života, rozhodujeme tu na zemi počas života. Každú minútu, každú sekundu svojho života.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Pixabay)

Život a smrť, dve odvrátené tváre. A predsa patria k sebe. Filozofi, básnici i bežní ľudia sa zamýšľajú nad otázkami, čo bude potom. M. Válek v jednej zo svojich básní chce zastaviť čas, hľadá odpovede. Veď vidíš, že neviem!

Jedni veria, že po skončení života nebude nič. Iní zase veria, že pôjdu do očistca a tam sa rozhodne.

Čo na to ale hovorí Boh. A čo je to spasenie?

V písme čítame, že každý, kto v srdci uverí a ústami vyzná, že Ježiš Kristus je Syn boží, bude spasený. Čiže spasenie je večný život s Bohom.

Skryť Vypnúť reklamu

V písme je jeden krásny príklad o Lazarovi a boháčovi. Boháč bol pôžitkár, žil v prepychu, bol sebecký a ľahostajný k cudziemu nešťastiu. Kým Lazar bol človek bez domova, chorý a ležal pri jeho dome, no pomoci sa nedočkal. Obaja zomreli a boháč sa ocitol vo večnom ohni (pekle), Lazar v lone Abrahámovom (raj). Boháč sa síce snažil situáciu zmeniť, prosil, ale nedalo sa. Už nebolo cesty späť.

To, kde sa ocitneme po skončení svojho života, rozhodujeme tu na zemi počas života.

Tu a teraz. Každú minútu, každú sekundu svojho života. Nestačí, ak chodím do kostola, mysliac si, že tak som kresťan. To z nás veriacich nerobí. Ale to, ako sa správame k iným, ako vyjadrujeme božiu lásku, ktorú sme prijali v podobe Ježiša Krista.

Teda, ak sme ju vôbec prijali.

Skryť Vypnúť reklamu

V písme sa môžeme dočítať, že len ten, kto vydrží do konca, bude spasený. Dokonca nás Boh vyzýva a varuje, aby sme s bázňou a trasením pracovali na svojom spasení.

Poslední budú prví a prví budú poslední. To je boží princíp.

Nestačí, ak budem robiť dobro a potom sa odchýlim od božej cesty. Nebude mi to nič platné.

Boli dvaja muži, ktorí sa prišli modliť do chrámu. Farizej sa s pýchou prezentoval Bohu, čo všetko robí a ďakoval, že nie je ako ten druhý muž. Kým ten druhý muž sa neodvážil ani len pozdvihnúť svoje oči, vedomý si svojich vín, prosil z hĺbky srdca o odpustenie.

Záleží na postoji nášho srdca. To určuje naše napredovanie. Ak sme prišli k Bohu, naše mená si vyryl do svojich dlaní a naše mená sú aj zapísané v knihe života.

Nestačí len rozmýšľať a filozofovať, ale treba žiť živú vieru. K Bohu sa nič nečisté nedostane. V písme sa to jasne píše. Žiadna pretvárka, faloš, pokrytectvo, smilstvo. A takisto je napísané, čo všetko pripravil pre tých, ktorí ho milujú.

Skryť Vypnúť reklamu

Plačeš nad svojim životom?

Vedz, že tam Boh zotrie každú slzu, smútok, choroba tam nebude. Je lepšie plakať nad svojimi pochybeniami a prosiť o odpustenie. Naše výhovorky typu, nemôžem, nemám čas, moja práca, deti, žena...... To obstojí pred človekom. Ten nás ešte poľutuje.

Ale obstoja tieto výhovorky aj pred Bohom?

Príde čas, keď sa postavíme pred Jeho tvár. Naše skutky, či dobré, či zlé, pôjdu s nami. A ak si myslíš, že teba sa to netýka, si na omyle. Lebo všetko, čo sa narodilo, musí raz zomrieť.

Je výhodné mať dve občianstva. Nemyslím slovenské a anglické (napríklad), ale pozemské a nebeské.

Ako si na tom ty? Máš istotu spasenia? Si už teraz nebeským občanom?

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Testovanie na koronavírus.

Hospitalizovaných pacientov je v nemocniciach 964.


SITA 4 h
Režisér s herečkou a kozmonautmi na palube.

Filmárska vesmírna cesta môže poslúžiť aj ako reklama, ktorá by mohla prilákať mladých ľudí k práci vo vesmíre. Má však svojich kritikov, ktorým sa nepáči, že bolo toľko peňazí vložené do filmového projektu namiesto do výskumu.


echo24.cz 5 h
Nemecká polícia čaká na príchod migrantov v centre prijímajúcom žiadateľov o azyl.

Podľa nich môže nemecká vláda zabrániť "kolapsu" na hraniciach, k akému došlo v roku 2015, len zavedením dočasných hraničných kontrol.


TASR 7 h
Meteorit v posteli Kanaďanky.

Kanaďanka Ruth Hamiltonová sa druhýkrát narodila.


echo24.cz 22 h
Skryť Zatvoriť reklamu