SME
Utorok, 2. jún, 2020 | Meniny má Xénia, OxanaKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Ak vás čaká svadba, alebo po nej túžite, oslovte patróna lásky

Láska sama o sebe nestačí. V manželstve musí byť aj vzájomná úcta, tolerancia, rešpekt a sloboda. Láska nesmie toho druhého mučiť, nesmie byť sebazničujúca. Láska musí dať „dýchať“. Možno ste práve pred svadbou, alebo niekto z vašich blízkych, skúste sa za tú svoju alebo ich lásku aj pomodliť. Je to viac ako dôležité.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: FOTOLIA)

Tento rok je pre moju blízku rodinu rokom svadobným. Jedna z dvoch svadieb, ktoré tento rok zažívame, je práve túto sobotu. A tak som rozmýšľala, ku komu sa majú modliť, či utiekať tí, ktorí čakajú na manželstvo a možno sa toho trochu boja, ale aj tí, ktorí tak veľmi po manželstve túžia, ale nemajú partnera.

Hneď ako prvý mi napadol sv. Valentín, ktorý je patrónom všetkých snúbencov a manželov. O tomto svätcovi sa v súvislosti so sviatkom zamilovaných tradujú mnohé legendy. No jedna z nich hovorí, že Valentín mal rád ruže a iné voňavé kvety, ktorými obdarúval snúbencov a pritom im želal šťastný život.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aj o svätom Jozefovi sa hovorí ako o patrónovi rodín, ktorý sa právom nazýva najčistejším snúbencom Panny Márie.

Existuje aj modlitba k svätému Jozefovi, ktorý chráni všetky rodiny.

Modlitba za rodinu

"Svätý Jozef, buď nám otcom v srdci svojom vždy milostnom.
Daj miestečko prosbám našim ochraňuj nás časom každým,
vypros milosť domu nášmu, stálu svornosť v dobu každú,
... by sme v láske a pokoji Bohu vždycky verní boli,
by nás tu vždy čnosť zdobila, k nebu viedla každá chvíľa,
to je dnes tu prosba naša, čo sa k tebe vrúcne vznáša.
Medzi nami tu ostávaj vtedy bude vždy u nás raj.
Kľúče domu k tebe dáme, stoj pri nášho domu bráne,
ochraňuj vždy starostlivo, čo by duši poškodilo,
skrývaj našich milých i nás v srdci Pána po každý čas,
nech žijeme v kraji zemskom, jak ty v dome Nazaretskom,
by sme ťa večne chválili a s tebou v nebi prebývali.

Skryť Vypnúť reklamu

Amen."

Hľadáte manžela? Modlite sa k Rafaelovi!

Aj v mojom okolí je veľa žien a mužov, ktorí si nevedia nájsť partnera, hoci po ňom túžia. Majú málo príležitostí na stretávanie sa so slobodnými a tiež zvykli si už na život o samote. Na druhej strane ich prázdny život ubíja.

Ak ste sa v tom našli práve vy, skúste svoje priania obrátiť na svätého Rafaela. Je patrónom tých, ktorí ešte len hľadajú toho druhého. Ponúkam jednu z modlitieb.

Modlitba za budúceho životného partnera k archanjelovi Rafaelovi:

"Svätý Rafael, milujúci patrón tých, ktorí hľadajú snúbencov pre manželstvo, pomôž mi v tomto dôležitom rozhodnutí. Nájdi mi za manžela človeka, ktorého charakter odráža vlastnosti Pána Ježiša a Panny Márie. Nech je čestný, verný, čistý, úprimný a šľachetný, aby sme sa spoločnými silami, v čistote a nesebeckej láske obaja usilovali o dokonalú jednotu tela a duše a prijali deti, ktoré Boh dobrotivo zverí do našej starostlivosti.

Skryť Vypnúť reklamu

Svätý Rafael, anjel čistých vzťahov, žehnaj nášmu priateľstvu a láske, aby sa v nej nevyskytol nijaký hriech. Nech nás naša vzájomná láska zviaže tak pevne, aby sa náš budúci domov stále viac podobal domovu Svätej rodiny v Nazarete.

Prosím za nás oboch, aby sme dostali Božie požehnanie pre naše manželstvo, tak ako si ohlásil požehnanie manželstva Tobiáša a Sáry. Svätý Rafael, priateľ mladých, buď mojím priateľom, chcem ťa vzývať vo všetkých svojich potrebách. Do tvojej osobitnej starostlivosti zverujem rozhodnutia, ktoré mám urobiť o budúcom manželovi. Veď ma k človeku, s ktorým budem môcť najlepšie spolupracovať na plnení Božej vôle, s ktorým budem môcť žiť v pokoji, láske a harmónii v tomto živote a dosiahnuť večnú radosť v budúcom živote.

Skryť Vypnúť reklamu

Amen."

"V modlitbe buďte vytrvalí..." Kol 4,2

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Zahraničie

Trump nariadil mobilizáciu. Ak nepokoje neustanú, vyšle do ulíc armádu

"Skončíme nepokoje a bezprávie, ktoré sa v našej krajine rozšírili," povedal Trump. "Som váš prezident práva a poriadku," dodal.

Americký prezident Donald Trump s Bibliou pri kostole sv. Jána.
Zahraničie

"Nehovorte manželka a priateľka." OSN požaduje rodovo neutrálne vyjadrovania

Na OSN sa okamžite zniesla kritika. Exposlankyňa europarlamentu napísala: "Prestaňte sa snažiť kontrolovať, ako ľudia hovoria. Je to divné a nepotrebné." Expredseda českej vlády Topolánek dodal. "Vy ste sa naozaj pomiatli. Prečo za toto platíme?"

Centrála OSN v New Yorku.
Slovensko

Uvoľňovanie opatrení pokračuje, skončia sa aj vyhradené hodiny pre dôchodcov v obchodoch

Súčasťou schválených opatrení je od stredy 3. júna aj otvorenie všetkých vnútorných športovísk, kúpalísk, wellness, kúpeľov, masáží, kasín, vnútorných priestorov ZOO a botanických záhrad.

Premiér Igor Matovič predstavuje ďalšie uvoľňovanie opatrení.
Zahraničie

Trump kritizoval guvernérov, žiada tvrdšie zásahy voči násilníkom

"Musíte zatýkať ľudí, musíte ísť ľuďom po stopách, musíte ich umiestniť do väzenia na 10 rokov a potom sa takéto veci nikdy nezopakujú," povedal prezident.

Protesty v Minneapolise pokračujú.