SME
Nedeľa, 29. máj, 2022 | Meniny má Vilma

Mimovládky pred parlamentom vyzvali prezidentku a poslancov, aby zastavili bezdôvodné potraty

Podľa mimovládok Národný pochod za život, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 50 000 ľudí ukázal, že je tu veľká spoločenská objednávka na zmenu.

Začiatok dlhého zástupu ľudí bojujúcich za život počatých detí. Začiatok dlhého zástupu ľudí bojujúcich za život počatých detí. (Zdroj: (MJ))

BRATISLAVA - Umelé potraty ohrozujú matky a musia skončiť. Konštatujú to mimovládne organizácie Aliancia za rodinu, Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Asociácia za život a rodinu a Iniciatíva 40 dní za život, ktoré dnes pred rokovaním Národnej rady SR vyzvali prezidentku a poslancov, aby zastavili bezdôvodné potraty, ktoré ubližujú matkám a ich deťom.

Agentúru o tom informoval Anton Chromík z Aliancie za rodinu.

Podľa Tomáša Kováčika z Asociácie za život a rodinu, nedeľný Národný pochod za život, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 50 000 ľudí, ukázal, že je tu veľká spoločenská objednávka na zmenu.

SkryťVypnúť reklamu

"Každý z Národných pochodov za život bol zásadnou spoločenskou objednávkou na zákonnú ochranu matiek a ich nenarodených detí. Dovolím si zacitovať z Manifestu Národného pochodu za život: Vyzývame všetkých verejných činiteľov, zvlášť poslancov NR SR, vládu SR, prezidentku SR a všetky štátne inštitúcie, aby zrušili zákonom zavedené rozdeľovanie ľudí na hodných života a nehodných života hranicou 12 týždňov tehotenstva, a tým absolútne chránili ľudský život od počatia po prirodzenú smrť,“ povedal.

Juraj Šust zo Spoločenstva Ladislava Hanusa odkázal poslancom národnej rady, že potraty zraňujú matky a zabíjajú deti. Takisto ich vyzval, aby ešte tento rok zrušili zákon o bezdôvodných potratoch.

"Matky, ktoré boli na umelom potrate páchajú samovraždy šesťkrát častejšie ako matky, ktoré dieťatko porodili. Umelý potrat nie je riešenie pre ženy, ale riešenie proti ženám," dodal Chromík.

SkryťVypnúť reklamu

"Ja ako žena vyzývam pani prezidentku Čaputovú, aby podporila návrhy zákonov, ktoré sú teraz predložené v parlamente a pomohla aj svojou prezidentskou autoritou chrániť matky a ich nenarodené deti," uzavrela Martina Bednáriková z Iniciatívy 40 dní za život.

Zmenu slovenskej legislatívy v prospech ochrany života a proti diskriminácii nenarodených detí obsahujú štyri v parlamente predložené poslanecké návrhy zákonov. Tie predložili poslanci OĽaNO, Sme rodina, Ľudová strana Naše Slovensko a nezávislý poslanec Richard Vašečka.

Podľa feministických organizácií Aspekt, Možnosť voľby a Povstanie pokračuje by dôsledkom schválenia týchto návrhov bolo obmedzenie prístupu žien k bezpečnej a legálnej interrupcii.

Nesúhlas s tým, aby ľudia mali svoje životy prispôsobovať vôli štátu vyjadrili protestným zhromaždením Nebudeme ticho! 14. septembra. V tom ich podporilo zhruba 500 zhromaždených ľudí.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračná fotografia.

Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


TASR 27. apr
Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


Viktória Žolnová 26. apr
Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


SITA 25. apr
Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


kW 25. apr
SkryťZatvoriť reklamu