SME
Utorok, 5. júl, 2022 | Meniny má Cyril, Metod

Giuliani: Biden ma chce umlčať, lebo kladiem nepríjemné otázky v kauze jeho syna

Joe Biden vyzval hlavné americké televízie, aby neposkytovali priestor Rudymu Giulianimu, osobnému právnikovi prezidenta USA Donalda Trumpa.

Donald Trump (vpravo) a jeho Rudy Giuliani.Donald Trump (vpravo) a jeho Rudy Giuliani. (Zdroj: SITA/AP)

WASHINGTON - Volebný štáb demokratického uchádzača o prezidentskú kandidatúru Joea Bidena vyzval hlavné americké televízie, aby neposkytovali priestor Rudymu Giulianimu, osobnému právnikovi prezidenta USA Donalda Trumpa. Giulianiho pritom obvinil zo šírenia klamstiev prostredníctvom televíznych interview, informovala stanica CNN.

"Žiadame vás, aby ste mu (Giulianimu) už nedávali priestor vo svojom vysielaní," uvádza sa vo výzve predstaviteliek Bidenovej kampane Anity Dunnovej a Kate Bedingfieldovej, ktorú adresovali moderátorom a producentom nedeľňajších diskusných relácií amerických televízií, a tiež šéfom ich spravodajských úsekov.

SkryťVypnúť reklamu

Trumpov právnik podľa nich prostredníctvom svojich opakovaných televíznych vystúpení šíri "šialené, ničím nepodložené a zúfalé lži", a to s čoraz väčšou intenzitou.

Rudy Giuliani reagoval tvrdením, že sa ho Bidenov volebný štáb pokúša umlčať, pretože kladie nepríjemné otázky týkajúce sa Joea Bidena a jeho syna v tzv. ukrajinskej kauze.

"Nikdy som nepočul o kandidátovi, ktorý... by chcel dostať preč z médií niekoho, kto kladie legitímne otázky týkajúce sa jeho osoby," povedal Giuliani pre noviny Washington Examiner.

Trumpov právnik tvrdí, že Joe Biden sa snažil ovplyvňovať a zastrašovať ukrajinské úrady, aby zastavili vyšetrovanie korupčnej kauzy týkajúcej sa jeho syna Huntera Bidena. Giuliani podľa vlastných slov môže doložiť toto tvrdenie výpoveďou svedka ochotného svedčiť pod prísahou.

SkryťVypnúť reklamu

Len v nedeľu sa tento bývalý starosta New Yorku objavil v dvoch nedeľňajších ranných šou: "This Week" televízie ABC a "Face the Nation" na CBS. Zároveň vystúpil v konzervatívnej televíznej stanici Fox News, kde mu dávajú priestor takmer denne, pričom obhajoval Donalda Trumpa a útočil na Joea Bidena.

Podľa Bidenovej kampane Giuliani svojimi lživými výrokmi porušuje pravidlá korektného správania v televíznych interview. Oslovené stanice bezprostredne na túto - na americké pomery neobvyklú - výzvu nereagovali.

Samotný právnik Giuliani obvinenia z porušovania etických princípov odmieta a tvrdí, že len bráni prezidenta pred útokmi demokratov.

"Obhajujem svojho klienta najlepšie, ako dokážem," vyhlásil v nedeľu v televízii ABC.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie články

     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Ilustračná fotografia.

     Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


     TASR 27. apr
     Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

     V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


     Viktória Žolnová 26. apr
     Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

     Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


     SITA 25. apr
     Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

     Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


     kW 25. apr
     SkryťZatvoriť reklamu