SME
Štvrtok, 26. máj, 2022 | Meniny má Dušan

Ježiš ako veľkňaz

Nedajme sa odlákať zlými správami, ťažkosťami, slabosťami. Všetci ich máme. Máme veľkňaza, ktorý vykonáva kňažskú službu tým, že sprostredkoval svoju obeť skrze vieru nám, veriacim pre naše ospravedlnenie.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Pixabay)

V poslednom období sa okrem iných zlých správ šíria médiami aj zvrátenosti týkajúce sa kňazov najmä z radov katolíckej cirkvi.

Ich zvrátenosti, ktorých sa dopúšťajú najmä na malých deťoch vrhajú negatívne svetlo na celú cirkevnú obec.

Veriaci sú rozčarovaní, rozčúlení a odmietajú chodiť na bohoslužby. Nechceme sa v tomto článku venovať priamo im, len poukázať na rozdiel kňaz –človek a veľkňaz Ježiš.

Nikomu z nás neprináleží právo ich súdiť (môžeme len odmietať zlo, ktoré pôsobia). To právo má iba Boh, nestavajme sa do jeho pozície.

SkryťVypnúť reklamu

Je však zlé, ak odmietame kvôli človeku chodiť na bohoslužby. Aká je potom naša viera? Vkladáme svoju vieru do človeka a často si to ani neuvedomujeme. Občas cez vlastné ,,brvno“ v oku sa snažíme poukázať na ívierko v oku iného človeka.

Ale kto akým mečom bojuje, takým aj zahynie. Nemáme opúšťať svoje spoločenstvá. To uvádza slovo božie.

Pán Ježiš ako môj veľkňaz.

Písmo uvádza, že prenikol nebesia, dokáže súcitiť s našimi slabosťami. Prečo? Lebo sám bol pokúšaný. Dokonca vo všetkom. Ale na rozdiel od nás zostal bez hriechu a poškvrny. On nikdy nezlyhal. Nemusel činiť pokánie na rozdiel od nás.

Je moja viera skutočná, čo ma dokáže odradiť ? Pády a hriechy iných ľudí, trápenie, z ktorého nevidím východisko, moje zlyhania?

Apoštol Pavol vyznáva, že žiadna hlbokosť, vysokosť, žiadne stvorenie nás nedokáže odlúčiť od lásky božej, ktorá je v Kristovi Ježišovi našom Pánovi.

SkryťVypnúť reklamu

Nedajme sa odlákať zlými správami, ťažkosťami, slabosťami. Všetci ich máme. Máme veľkňaza, ktorý vykonáva kňažskú službu tým, že sprostredkoval svoju obeť skrze vieru nám, veriacim pre naše ospravedlnenie.

Boh ho v písme nazýva kňazom naveky podľa poriadku Melchisedeka. Je našim obhajcom i príhovorcom, ktorý sa za nás prihovára dňom i nocou. Je napísané, nespí, ani nedrieme náš strážca. Máme v ňom advokáta, ktorý neprehral ani jeden spor.

Ak teda máme takéhoto veľkňaza máme so smelou dôverou pristupovať k trónu milosti, aby sme našli pomoc a radosť v pravý čas.

Máš aj ty takéhoto veľkňaza? V akej pozícii je v tvojom živote?

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračná fotografia.

Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


TASR 27. apr
Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


Viktória Žolnová 26. apr
Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


SITA 25. apr
Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


kW 25. apr
SkryťZatvoriť reklamu