SME
Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Starí rodičia sú požehnaním

Láskavý pohľad, pečené buchty, mätový čaj a nežný všetko odpúšťajúci úsmev. Toto je len kúsoček z toho, čo mi zostalo v pamäti na babku Máriu. Je čas zaspomínať si na tých svojich starkých...

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Pixabay)

Druhá októbrová nedeľa je sviatkom starých rodičov.

Hovorí sa, že kto sa dožije aj svojich vnúčat, je požehnaný. Môže pri nich „opraviť“, či dohnať to, čo nestihol pri výchove tých svojich detí.

A keď sa na to pozrieme z tej druhej strany, aj pre vnúčatá sú starí rodičia požehnaním. Od nich sa im zväčša dostane to, čo tak veľmi potrebujú a síce, aby sa im niekto venoval, vypočul ich, skrátka trávil s nimi čas a miloval ich také, aké sú.

No a nakoniec aj pre nás rodičov sú babky a dedkovia požehnaním. Keď nás odbremenia od detí aspoň na hodinu, a my môžeme ísť na nákup, či do kina, tak to je úplne super.

Skryť Vypnúť reklamu

Viac času...

„Som stará mama a je to veľmi príjemný pocit. Svojim deťom pomáham, keď im deti treba postrážiť, chodíme spolu na plaváreň, niekedy aj do kina. Vždy sa veľa nasmejeme. A čo je úplne najlepšie, a iné, ako keď som vychovávala svoje deti, teraz mám času, koľko chcem,“ priznala sa nám pani Eva Ličáková z Bratislavy.

V poslednom čase čoraz viac starých rodičov vychováva svoje vnúčatá. Ich vlastní rodičia sú buď pracovne zaneprázdnení alebo často už nie sú na tomto svete.

Preto, musíme byť vďační za to, že sú...

Profesionálna vnučka

Na Slovensku dokonca už funguje aj projekt vnučka, ktorý vymyslela fitnestrénerka Jana Danišová. Zdarma pomáha cudzím starým ľuďom so všetkým, čo potrebujú. Ako informoval denník Korzár, inšpirovala ju k tomu vlastná osobná skúsenosť.

Skryť Vypnúť reklamu

„Spoznala som vďaka nej svet seniorov, ktorý je často smutný a opustený,“ priznala Jana.

Seniori sú možno často smutní, lebo sa im nemá kto venovať. Lebo s nimi nemá kto tráviť čas. Práve túto nedeľu by ste to aj vy mohli zmeniť.

Ak tú svoju babku či dedka ešte máte, zájdite si s nimi na čajík alebo na pohárik. Ak vás už opustili, pokojne oslovte starkých na vašej ulici. Urobíte tým nielen dobrý skutok, ale aj niečo pre seba. Pretože, aj vy možno raz budete potrebovať podať pomocnú ruku.

Pre mňa sú starí rodičia ako med. Ich láska je sladká, ich starostlivosť lepkavá a ich prítomnosť telu aj duši prospešná.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19.

V rámci dohodnutých usmernení musia členské štáty urýchlene zaviesť potrebné technické riešenia na vnútroštátnej úrovni. Zaviesť covid pasy chcú do júna.

6 h
Zľava minister obrany Jaroslav Naď, premiér Eduard Heger a minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Rozhodnutiu o vyhostení podľa premiéra predchádzalo dôkladné vyhodnotenie informácií našich spravodajských služieb. Ruská strana avizuje primeranú reakciu. Koalícia a prezidentka tento krok chvália, opozícia ho kritizuje.

7 h
Prebrať Krym vojensky môže byť jednoduchšie ako ho uživiť ekonomicky.

Ruská armáda dnes uskutočnila rozsiahle manévre na Krymskom polostrove, na ktorých sa zúčastnili desiatky lodí, stovky bojových lietadiel a tisíce vojakov.

11 h
Riaditeľ vydavateľstva Petit Press Alexej Fulmek.

Podiel Penty kupuje tradičný investor do nezávislých médií.

14 h