SME
Nedeľa, 18. apríl, 2021 | Meniny má ValérKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

V kaplnke Bratislavského hradu v nedeľu odslúžia omšu za Karla Gotta

Omšu inicioval predseda NR SR Andrej Danko. Pozval na ňu českého predsedu parlamentu Vondráčka, celebrovať bude biskup František Rábek.

Hradná kaplnka. Vo výrezoch Karel Gott a Andrej Danko.Hradná kaplnka. Vo výrezoch Karel Gott a Andrej Danko. (Zdroj: TASR)

Bratislava – Na počesť zosnulého speváka Karla Gotta sa v nedeľu v Hradnej kaplnke v Bratislave uskutoční katolícka svätá omša. Inicioval ju predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko a celebrovať ju bude biskup Mons. František Rábek.

„Fenomenálny Karel Gott si zaslúži, aby si ho patrične uctili aj predstavitelia štátu, o ktorom on sám hovoril ako o svojej domovine,“ uvádza sa v informácii, ktorú poskytol Tlačovej agentúre SR Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

Skryť Vypnúť reklamu

„Predseda Národnej rady SR Andrej Danko preto plánuje dať nezabudnuteľnému spevákovi posledné zbohom osobne aj počas sobotnej zádušnej omše v Prahe. Okrem toho však chce využiť aj priestory kaplnky zasvätenej Sedembolestnej Panne Márii, patrónke Slovenska, na hradnom kopci,“ informuje Národná rada.

Obnovený liturgický priestor Hradnej kaplnky podľa komunikačného odboru primárne slúži na konanie slávnostným omší počas významných sviatkov, ale aj „ako miesto, kde môžu tak verejnosť, ako aj politici hľadať pokoj.“

„Teraz sa stane dôstojným miestom, na ktorom sa slovenskí politici môžu s jedinečným interpretom, ktorý zasiahol celé generácie, rozlúčiť,“ uvádza sa v komuniké.

Na liturgickú slávnosť v nedeľu 13. októbra sú pozvaní poslanci Národnej rady SR, členovia vlády a tiež Radek Vondráček, predseda Poslaneckej snemovne (dolnej komory) Parlamentu Českej republiky.

Skryť Vypnúť reklamu

Obaja politici následne spolu odletia na zasadnutie Medziparlamentnej únie do Srbska.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Nový perex

13 h
Vyhradené miesta počas bohoslužby. V Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove majú kapacitu 150 miest na sedenie.

Výnimka platí aj pre účasť na pohrebe blízkej osoby, uzavretí manželstva či krst.

12 h
Mesto už prijíma žiadosti o otvorenie terasy.

Zároveň avizoval, že od ďalšieho pondelka 26. apríla by sa mohli otvoriť terasy.

16 h
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Lavrov v piatok oznámil, že Moskva nariadi desiatim diplomatom Spojených štátov, aby opustili Rusko. Je to podľa jeho slov odveta za americké sankcie.

17 h