SME
Piatok, 24. január, 2020 | Meniny má Timotej
SLOVENSKO

V kaplnke Bratislavského hradu v nedeľu odslúžia omšu za Karla Gotta

Omšu inicioval predseda NR SR Andrej Danko. Pozval na ňu českého predsedu parlamentu Vondráčka, celebrovať bude biskup František Rábek.

Hradná kaplnka. Vo výrezoch Karel Gott a Andrej Danko.Hradná kaplnka. Vo výrezoch Karel Gott a Andrej Danko.(Zdroj: TASR)

Bratislava – Na počesť zosnulého speváka Karla Gotta sa v nedeľu v Hradnej kaplnke v Bratislave uskutoční katolícka svätá omša. Inicioval ju predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko a celebrovať ju bude biskup Mons. František Rábek.

„Fenomenálny Karel Gott si zaslúži, aby si ho patrične uctili aj predstavitelia štátu, o ktorom on sám hovoril ako o svojej domovine,“ uvádza sa v informácii, ktorú poskytol Tlačovej agentúre SR Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

Článok pokračuje pod video reklamou

„Predseda Národnej rady SR Andrej Danko preto plánuje dať nezabudnuteľnému spevákovi posledné zbohom osobne aj počas sobotnej zádušnej omše v Prahe. Okrem toho však chce využiť aj priestory kaplnky zasvätenej Sedembolestnej Panne Márii, patrónke Slovenska, na hradnom kopci,“ informuje Národná rada.

Obnovený liturgický priestor Hradnej kaplnky podľa komunikačného odboru primárne slúži na konanie slávnostným omší počas významných sviatkov, ale aj „ako miesto, kde môžu tak verejnosť, ako aj politici hľadať pokoj.“

„Teraz sa stane dôstojným miestom, na ktorom sa slovenskí politici môžu s jedinečným interpretom, ktorý zasiahol celé generácie, rozlúčiť,“ uvádza sa v komuniké.

Na liturgickú slávnosť v nedeľu 13. októbra sú pozvaní poslanci Národnej rady SR, členovia vlády a tiež Radek Vondráček, predseda Poslaneckej snemovne (dolnej komory) Parlamentu Českej republiky.

Obaja politici následne spolu odletia na zasadnutie Medziparlamentnej únie do Srbska.

Najčítanejšie články

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Zahraničie

Trump obvinil demokratov z "radikálneho" postoja k interrupciám

Ako prvý americký prezident sa zúčastnil pochodu za život. "Každé dieťa je vzácny a posvätný dar od Boha," povedal v prejave.

Donald Trump v priebehu prejavu na každoročnom zhromaždení proti interrupciám vo Washingtone.
Európska únia

Francúzska tínedžerka na sociálnej sieti napísala, čo si myslí o islame. Teraz sa musí skrývať, hrozia jej smrťou

Polícia vyšetruje, kto je autorom vyhrážok, zároveň však skúma, či tínedžerka sama nevyzývala k nenávisti.

Tínedžerka Mila.
Európska únia

Pri streľbe v Nemecku zahynulo šesť ľudí, polícia hovorí o rodinnej dráme

Mladík použil poloautomatickú krátku zbraň, ku ktorej mal ako športový strelec zbrojný preukaz. Medzi mŕtvymi sú jeho rodičia.

Polícia na mieste činu.
Európska únia

Slováci pracujúci v Británii by si mali odkladať doklady o sociálnom zabezpečení

Tieto doklady môžu mať pre nich osobitný význam najmä v súvislosti s očakávaným vystúpením Spojeného kráľovstva z Európskej únie.

Ilustračné foto.