SME
Štvrtok, 26. máj, 2022 | Meniny má Dušan

V kaplnke Bratislavského hradu v nedeľu odslúžia omšu za Karla Gotta

Omšu inicioval predseda NR SR Andrej Danko. Pozval na ňu českého predsedu parlamentu Vondráčka, celebrovať bude biskup František Rábek.

Hradná kaplnka. Vo výrezoch Karel Gott a Andrej Danko.Hradná kaplnka. Vo výrezoch Karel Gott a Andrej Danko. (Zdroj: TASR)

Bratislava – Na počesť zosnulého speváka Karla Gotta sa v nedeľu v Hradnej kaplnke v Bratislave uskutoční katolícka svätá omša. Inicioval ju predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko a celebrovať ju bude biskup Mons. František Rábek.

„Fenomenálny Karel Gott si zaslúži, aby si ho patrične uctili aj predstavitelia štátu, o ktorom on sám hovoril ako o svojej domovine,“ uvádza sa v informácii, ktorú poskytol Tlačovej agentúre SR Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

SkryťVypnúť reklamu

„Predseda Národnej rady SR Andrej Danko preto plánuje dať nezabudnuteľnému spevákovi posledné zbohom osobne aj počas sobotnej zádušnej omše v Prahe. Okrem toho však chce využiť aj priestory kaplnky zasvätenej Sedembolestnej Panne Márii, patrónke Slovenska, na hradnom kopci,“ informuje Národná rada.

Obnovený liturgický priestor Hradnej kaplnky podľa komunikačného odboru primárne slúži na konanie slávnostným omší počas významných sviatkov, ale aj „ako miesto, kde môžu tak verejnosť, ako aj politici hľadať pokoj.“

„Teraz sa stane dôstojným miestom, na ktorom sa slovenskí politici môžu s jedinečným interpretom, ktorý zasiahol celé generácie, rozlúčiť,“ uvádza sa v komuniké.

Na liturgickú slávnosť v nedeľu 13. októbra sú pozvaní poslanci Národnej rady SR, členovia vlády a tiež Radek Vondráček, predseda Poslaneckej snemovne (dolnej komory) Parlamentu Českej republiky.

SkryťVypnúť reklamu

Obaja politici následne spolu odletia na zasadnutie Medziparlamentnej únie do Srbska.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračná fotografia.

Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


TASR 27. apr
Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


Viktória Žolnová 26. apr
Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


SITA 25. apr
Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


kW 25. apr
SkryťZatvoriť reklamu