SME
Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa
SLOVENSKO

V kaplnke Bratislavského hradu v nedeľu odslúžia omšu za Karla Gotta

Omšu inicioval predseda NR SR Andrej Danko. Pozval na ňu českého predsedu parlamentu Vondráčka, celebrovať bude biskup František Rábek.

Hradná kaplnka. Vo výrezoch Karel Gott a Andrej Danko.Hradná kaplnka. Vo výrezoch Karel Gott a Andrej Danko.(Zdroj: TASR)

Bratislava – Na počesť zosnulého speváka Karla Gotta sa v nedeľu v Hradnej kaplnke v Bratislave uskutoční katolícka svätá omša. Inicioval ju predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko a celebrovať ju bude biskup Mons. František Rábek.

„Fenomenálny Karel Gott si zaslúži, aby si ho patrične uctili aj predstavitelia štátu, o ktorom on sám hovoril ako o svojej domovine,“ uvádza sa v informácii, ktorú poskytol Tlačovej agentúre SR Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

Článok pokračuje pod video reklamou

„Predseda Národnej rady SR Andrej Danko preto plánuje dať nezabudnuteľnému spevákovi posledné zbohom osobne aj počas sobotnej zádušnej omše v Prahe. Okrem toho však chce využiť aj priestory kaplnky zasvätenej Sedembolestnej Panne Márii, patrónke Slovenska, na hradnom kopci,“ informuje Národná rada.

Obnovený liturgický priestor Hradnej kaplnky podľa komunikačného odboru primárne slúži na konanie slávnostným omší počas významných sviatkov, ale aj „ako miesto, kde môžu tak verejnosť, ako aj politici hľadať pokoj.“

„Teraz sa stane dôstojným miestom, na ktorom sa slovenskí politici môžu s jedinečným interpretom, ktorý zasiahol celé generácie, rozlúčiť,“ uvádza sa v komuniké.

Na liturgickú slávnosť v nedeľu 13. októbra sú pozvaní poslanci Národnej rady SR, členovia vlády a tiež Radek Vondráček, predseda Poslaneckej snemovne (dolnej komory) Parlamentu Českej republiky.

Obaja politici následne spolu odletia na zasadnutie Medziparlamentnej únie do Srbska.

Najčítanejšie články

Téma: Slovensko


Neprehliadnite tiež

Slovensko

Kiska odmietol ponuku PS/Spolu na trojkoalíciu

Kiska koalíciu PS/Spolu informoval, že navrhne stretnutie okolo okrúhleho stola s ostatným demokratickými opozičnými stranami, kde by mali diskutovať o najlepšej forme predvolebnej a povolebnej spolupráce.

Andrej Kiska, Miroslav Beblavý a Michal Truban.
Slovensko

Lindtner končí ako predseda okresného súdu, potvrdil Gál

Lindtner potvrdil svoje stanovisko, že nesie plnú zodpovednosť za to, že ako predseda súdu stratil dôveru kolegýň.

David Lindtner.
Ilustračné foto
Slovensko

Penta sa ohradila voči vyjadreniam bývalého vyšetrovateľa Kyselicu o 300 miliónoch korún

Kyselica v televízii povedal, že vyšetrovatelia zdokumentovali finančné toky medzi Jirkom Malchárkom a Pentou.

Šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Lukáš Kyselica.