SME
Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Vražda Kuciaka a jeho snúbenice: Zoltán Andruskó uzatvoril dohodu s prokurátorom o vine a treste

Spolupracoval od začiatku a jeho výpoveď bola kľúčová pre identifikáciu a obvinenie ďalších páchateľov, uviedol pre médiá právny zástupca Kuciakových rodičov Daniel Lipšic.

Zoltán Andruskó na súde.Zoltán Andruskó na súde. (Zdroj: Jozef Jakubčo - SME)

BRATISLAVA - Zoltán Andruskó, ktorý figuruje v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, uzatvoril s dozorujúcimi prokurátormi dohodu o vine a treste.

Potvrdila to jeho právna zástupkyňa s tým, že o dĺžke trestu nebude hovoriť pokým ju neodobrí súd.

Zoltán Andruskó bol v prípade sprostredkovateľom medzi Alenou Zsuzsovou a vykonávateľmi Miroslavom Marčekom a Tomášom Szabóom. Počas vyšetrovania bol následne vyčlenený na samostatné trestné konanie.

Muž od svojho zadržania údajne spolupracoval s vyšetrovateľmi. V prípade sa očakávajú v dohľadnej dobe obžaloby. Medzi obvinenými je aj Marian Kočner, ktorý si mal vraždu investigatívneho novinára objednať.

Podľa Daniela Lipšica, právneho zástupcu rodičov Jána Kuciaka, obvinený Zoltán Andruskó od začiatku spolupracoval s orgánmi činnými v trestnom konaní a v takom prípade je možné výraznejšie znížiť trestnú sadzbu aj pod jednu tretinu dolnej hranice trestnej sadzby.

Skryť Vypnúť reklamu

„A tak sa udialo a dalo sa to aj predpokladať, pretože spolupracoval od začiatku a jeho výpoveď bola kľúčová pre identifikáciu a obvinenie ďalších páchateľov. Najmä sprostredkovateľky a finálneho objednávateľa," uviedol pre médiá Lipšic.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Spadnutá omietka v škôlke.

Jedno z detí bolo posádkou hasičskej záchrannej služby prevezené do nemocnice.

35m

Spolu vyšetrili 104-tisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch sa nezmenil.

5 h

Platí, že čím má rodina vyšší disponibilný príjem domácnosti, tým väčšia je i spotreba mäsa a mäsových výrobkov.

3 h
Český prezident Miloš Zeman.

Premiér ČR Andrej Babiš sa už viackrát vyjadril, že v prípade Vrbětíc existuje len jedna vyšetrovacia verzia, a síce, že z výbuchu sú podozriví ruskí agenti GRU.

7 h