SME
Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Misie rozdávajú lásku

Osem dní trvali misie na východe Slovenska, v dedine Kapušany. Veriaci si mali možnosť obnoviť krstné aj manželské sľuby.

Misijný kríž pred kostolom v Kapušanoch.Misijný kríž pred kostolom v Kapušanoch. (Zdroj: VSV)

KAPUŠANY. Počas uplynulého týždňa sa v Kapušanoch (okres Prešov) konali misie. Viedli ich otcovia verbisti, členovia Societas Verbum Dei (členovia Spoločnosti Božieho slova).

Misie sa konali podľa Sv. Otca Františka v mimoriadnom misijnom mesiaci októbri. Súčasťou loga tohto mesiaca je jednoduchý slogan: „Pokrstení a poslaní.“

Poučovali nás s úsmevom

Prvvýkrát sa misií zúčastnila aj veriaca Katarína z Kapušian, ktorá si odniesla hlboký vnútorný zážitok:

„Musím povedať, že ma program misionárov veľmi zaujal, hlavne s akou ľahkosťou podávali Božie slovo. Páčilo sa mi, že nás „poučovali“ s úsmevom na tvári, že nám hovorili o Kristovej láske s naozajstnou láskou. Mala som konečne po dlhom čase pocit, že mi hovoria to, čo som potrebovala práve počuť. S manželom sme si obnovili aj svoj manželský sľub.“

Skryť Vypnúť reklamu

Štyri rozmery

Misie mali charakterizovať štyri rozmery: Osobné stretnutie so živým Ježišom Kristom v Cirkvi prostredníctvom Eucharistie, Božieho slova, osobnej a spoločnej modlitby. Svedectvo svätých a mučeníkov misií, a to aj nekanonizovaných mučeníkov. Biblická, katechetická, spirituálna a teologická formácia pre misie.

Na záver misií vztýčili misijný kríž pred miestny kostol s rokom, v ktorom sa misie konali ako pamiatku pre ostatné generácie.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Spolu vyšetrili 104-tisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch sa nezmenil.

2 h

Platí, že čím má rodina vyšší disponibilný príjem domácnosti, tým väčšia je i spotreba mäsa a mäsových výrobkov.

27m
Český prezident Miloš Zeman.

Premiér ČR Andrej Babiš sa už viackrát vyjadril, že v prípade Vrbětíc existuje len jedna vyšetrovacia verzia, a síce, že z výbuchu sú podozriví ruskí agenti GRU.

4 h

Pozrite si zmeny, ktoré platia od dnešného dňa.

5 h