SME
Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Svätý Antonko nájde všetko

Môj dedo, keď niečo stratil, prosil sv. Antonka, aby mu to pomohol nájsť. Môžete ho však prosiť aj za ochranu rodiny.

Svätý Anton Paduánsky.Svätý Anton Paduánsky. (Zdroj: Pixabay)

Sv. Anton je patrón chudobných, sociálnych pracovníkov, manželov, žien, detí, pekárov, baníkov, cestovateľov, pastierov svíň; pri hľadaní stratených veci, pred morom, horúčkou; pred mocou diabla

Má síce svoj sviatok v júni, no modliť sa k nemu a vzývať ho o pomoc môžeme kedykoľvek. Je možné si totiž vykonať tzv. 13 utorkov ku cti svätého Antona za naše rodiny. Jestvuje k tomu aj Cirkvou oficiálne schválená brožúra.

Modlitby sa môžete modliť, keď si budete chcieť vyprosiť pre svoje rodiny zvláštne požehnanie, alebo jednoducho, keď budete mať na to chuť. Všetko potrebné k tejto pobožnosti si jednoducho nájdete aj na internete.

Skryť Vypnúť reklamu

Výborný kazateľ...

Svätý Anton Paduánsky sa narodil ako šľachtic okolo roku 1195 v Lisabone. Nevolal sa Anton, ale Ferdinand. Keď ako pätnásťročný vstúpil do kláštora, jeho zbožní rodičia mali z toho veľkú radosť. Neskôr sa z neho stal františkán, prijal meno Anton a bol tiež vysvätený za kňaza. V roku 1227 na generálnej kapitule ho vymenovali za provinciála územia celého severného Talianska.

Vďaka početným zázrakom, ktoré sa začali diať pri jeho hrobe ho necelý rok po smrti, 30.mája 1232, pápež Gregor IX. vyhlásil za svätého.

Bol veľmi vzdelaný, po celý svoj život ťažko pracoval, modlil sa a žil skromným pustovníckym životom. Aj keď bol profesorom, vždy bol veľmi skromným človekom. Bol veľmi vyhľadávaný kazateľ. Keď prednášal na lúkach, mával aj tridsaťtisíc poslucháčov.

Skryť Vypnúť reklamu

Jeho socha je takmer v každom kostole, mnohí veriaci sa k nemu modlia, keď niečo stratia a túžia to nájsť.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Spolu vyšetrili 104-tisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch sa nezmenil.

1 h
Český prezident Miloš Zeman.

Premiér ČR Andrej Babiš sa už viackrát vyjadril, že v prípade Vrbětíc existuje len jedna vyšetrovacia verzia, a síce, že z výbuchu sú podozriví ruskí agenti GRU.

3 h

Pozrite si zmeny, ktoré platia od dnešného dňa.

4 h
Univerzita Abertay v Dundee.

Študentka, ktorá má za sebou už dva pôrody, si spomenula na to, čo rad ľudí stále viac spochybňuje, totiž, že ženy majú vagíny. Vyslovila sa tiež proti tomu, aby transsexuáli v športe súťažili medzi ženami.

16 h