SME
Pondelok, 18. november, 2019 | Meniny má Eugen
EURÓPSKA ÚNIA

V Kitzbüheli sa chvália, že už začala lyžiarska sezóna. Navezený sneh na lúkach však rozzúril ekológov

Skiareál sa bráni, že použili zakonzervovaný sneh z minulej sezóny.

Lyžovačka v Kitzbüheli odštartovala. Zdiaľky to vyzerá, ako by tam sneh primaľovali...Lyžovačka v Kitzbüheli odštartovala. Zdiaľky to vyzerá, ako by tam sneh primaľovali...(Zdroj: Reprofoto youtube Salzburger Nachrichten)

MITTERSILL - V rakúskom Kitzbüheli sa začalo za príjemných jesenných teplôt a slnka lyžovať.

Skiareál v Alpách zatiaľ nechal pokryť snehom jednu zjazdovku. Okolo nej sú však stále zelené lúky, čo kritizujú ekológovia a strana zelených, píše server echo24.cz.

Podľa nich sa kvôli lyžiarskemu turizmu stráca rešpekt k prírode. Poukazujú zároveň na to, že sa tak deje v čase "klimatickej krízy". Informujú o tom rakúske a nemecké médiá.

Kým v okolí alpského Kitzbühelu panujú ešte príjemné jesenné dni a po prírodnom snehu nie je ani slychu, prevádzkovatelia už odštartovali tradične dlhú sezónu, ktorá zvyčajne trvá 200 dní - od októbra do mája.

Článok pokračuje pod video reklamou

Ako prvá bola minulý týždeň otvorená zjazdovka nad Mittersillom v Prinzgau. Médiá v uplynulých dňoch priniesli fotografie pripravenej zjazdovky - vidieť je na nich 700 metrov dlhý biely snehový pás, okolo ktorého sú ešte stále zelené lúky.

Práve takýto pohľad sa nepáči politikom zo strany Zelených a tiež ekológom. Podľa Jozefa Schranka, ktorý pracuje ako ekológ pre organizáciu WWF Rakúsko sa čoraz viac vytráca kvôli zimnému turizmu "rešpekt k prírode".

Kritiku ekológov však skiareál odmieta. Sneh bol podľa šéfa vlekárov Jozefa Burgera pripravený zo zakonzervovaného snehu, ktorý zostal po minulej sezóne. To je podľa neho k životnému prostrediu šetrnejšie ako sneh zo snehových diel.

Načítavám video...

Najčítanejšie články

Téma: Európska únia


Neprehliadnite tiež

November ´89

Slovenská ekonomika od revolúcie dobieha západ, časy Tatranského tigra sú však už preč

Najväčšej dynamike počas posledných tridsiatich rokov sa slovenské hospodárstvo tešilo po roku 2000 až do hospodárskej krízy v roku 2009, kedy zaznamenalo aj dvojciferný rast.

Bratislavský závod automobilky Volkswagen.
Kresťanstvo

Pápež navštívi japonské mestá Hirošima a Nagasaki

"František prikročí k čo najráznejšiemu apelu v prospech spoločných opatrení na úplné odstránenie jadrových zbraní," uviedol štátny tajomník Vatikánu.

Spúšť v meste Hirošima po atómovom útoku.
Slovensko

V Želovciach je dodnes Gottwaldova i Pionierska ulica

Najvhodnejšia pôda na takéto zmeny bola hneď po revolúcii. S pribúdajúcim časom šanca slabne, myslí si starosta.

Želovce.
November ´89

Námestia boli znovu plné. Spomínalo sa i vyzývalo

Spomienkové podujatia sa konali na viacerých miestach Slovenska.

Oslavy Novembra 89 na Námestí slobody, ktoré zorganizovala iniciatíva Za slušné Slovensko.