SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Bývalý predseda okresného súdu David Lindtner požiadal o prerušenie výkonu funkcie

Ministerstvo spravodlivosti oceňuje jeho krok, pretože doteraz je jediným sudcom, ktorý sa v dôsledku medializovaných informácií sám na vlastnú žiadosť rozhodol prerušiť výkon funkcie sudcu.

Dávid Lindtner.Dávid Lindtner. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Bývalý predseda okresného súdu David Lindtner požiadal o prerušenie výkonu funkcie. Agentúru o tom informoval tlačový odbor Ministerstva spravodlivosti SR, ktorému doručil Lindtner svoju žiadosť.

David Lindtner bol do nedávna predsedom Okresného súdu Bratislava III. Odstúpil po tom, ako denník Postoj zverejnil informácie, že komunikoval cez aplikáciu Threema s Marianom K.

K odchodu ho vyzvali aj jeho štyria podriadení, podľa ktorých je komunikácia s Marianom K. neprípustná a Lindtner sa podľa nich nezachoval podľa zásad sudcovskej etiky.

„Bývalý predseda Okresného súdu Bratislava III JUDr. David Lindtner na vlastnú žiadosť zo dňa 24.10.2019 prerušuje výkon funkcie sudcu. Ministrovi spravodlivosti Gáborovi Gálovi oznámil, že sa tak rozhodol na základe jeho vnímania aktuálnej spoločenskej situácie.

Skryť Vypnúť reklamu

Uviedol, že si uvedomuje svoju zodpovednosť a to, ako dnes spoločnosť vníma morálnu integritu sudcovského stavu. Ministerstvo spravodlivosti oceňuje jeho krok, pretože doteraz je jediným sudcom, ktorý sa v dôsledku medializovaných informácií sám na vlastnú žiadosť rozhodol prerušiť výkon funkcie sudcu. Jeho krok vnímame ako snahu o prinavrátenie dôvery v justíciu," uviedol tlačový odbor Ministerstva spravodlivosti.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Pri spojení Bratislavy a Košíc sa treba zamerať na rýchlu železnicu, navrhuje inštitút

Podľa inštitútu IstroAnalytica by sa mal realizovať projekt vysokorýchlostného železničného spojenia Bratislavy a Košíc novou južnou trasou s cestovnou rýchlosťou do 400 kilometrov za hodinu.

Ilustračné foto.
Slovensko

V pondelok pribudlo 6203 nových prípadov a 111 úmrtí

Vyšetrili vyše 100-tisíc osôb. Podiel nakazených sa mierne zvýšil.

Zdravotník odoberá vzorku počas testovania na koronavírus.
Zahraničie

Trump zrušil zákaz vstupu cestujúcim z väčšiny Európy a Brazílie

Biden ho však zrušiť neplánuje a do platnosti má vstúpiť šesť dní po jeho zajtrajšej inaugurácii.

Zahraničie

Vyšetrujúca komisia: WHO a Čína mohli na pandémiu reagovať rýchlejšie

Komisia napísala, že je jasné, že miestne a celoštátne zdravotnícke úrady v Číne mohli v januári zaviesť opatrenia na ochranu verejného zdravia dôraznejšie.

Ilustračné foto.