SME
Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky
EURÓPSKA ÚNIA

Poslanci odmietli Johnsonov návrh na konanie volieb 12. decembra

Johnson povedal, že sa pokúsi dosiahnuť konanie volieb v decembri pomocou nového návrhu zákona.

Boris Johnson v britskom parlamente.Boris Johnson v britskom parlamente. (Zdroj: TASR/AP)

LONDÝN - Poslanci Dolnej snemovne britského parlamentu neschválili v pondelok návrh premiéra Borisa Johnsona, aby sa predčasné voľby konali 12. decembra. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Poslanci návrh zamietli pomerom hlasov 299 ku 70. Johnson však na schválenie decembrového termínu volieb potreboval dvojtretinovú väčšinu, čo predstavuje 434 poslancov.

Opozičné strany podľa AP tvrdia, že chcú predčasné voľby, ale nie za premiérových podmienok.

Johnson povedal, že sa pokúsi dosiahnuť konanie volieb v decembri pomocou nového návrhu zákona.

Skryť Vypnúť reklamu

Zvyšné členské štáty Európskej únie schválili v pondelok odklad odchodu Británie do 31. januára 2020. Británia mala Úniu opustiť 31. októbra.

Britský premiér Boris Johnson súhlasil v pondelok s odkladom tzv. brexitu o tri mesiace, informovala agentúra AP. Povedal však, že je to proti jeho vôli a vyzval Európsku úniu, aby už Británii neposkytla žiadny ďalší odklad.

Zvyšné členské štáty Európskej únie schválili v pondelok odklad odchodu Británie do 31. januára 2020. Británia však môže vystúpiť z Únie aj skôr.

Johnson predsedovi Európskej rady Donaldovi Tuskovi v liste oznámil, že rozhodnutie prijíma, uviedla agentúra AFP. Britský premiér však dodal, že bude na členské krajiny EÚ naliehať, aby dali jasne najavo, že po 31. januári 2020 nebude možné už žiadne ďalšie posunutie termínu brexitu.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

V dolnokubínskej nemocnici očkujú takmer každý deň.

Určená je osobám od 18 rokov. Plnú zaočkovanosť získa zaočkovaný už za 14 dní po aplikácii.


TASR 10 h
Eduard Heger a Ursula von der Leyen.

EK vydala kladné posúdenie plánu obnovy za 6,3 miliardy eur. To má charakter odporúčania pre Radu EÚ, ktorá bude plány finálne schvaľovať.


SITA 14 h
Demonštrácia pred štadiónom Camp Nou za nezávislé Katalánsko pred El Clásicom Barcelona - Real Madrid.

Deviatim separatistickým lídrom súdy vymerali dlhoročné tresty za činy súvisiace s referendom o nezávislosti Katalánska, ktoré sa konalo v roku 2017 napriek zákazu zo strany centrálnej vlády.


SITA 15 h
Stalingrad bol dejiskom jednej z kľúčových bitiek druhej svetovej vojny.

Príslušníci sovietskej rozviedky od júna 1940 do júna 1941 celkove viac ako 420-krát upozorňovali vedenie krajiny na zvyšovanie vojenskej hrozby zo strany Nemecka, avšak v Moskve tieto hlásenia nevyvolali náležitú pozornosť,


TASR 17 h