SME
Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Na webe je videozáznam, ako Kočner s Trnkom inštalujú skrytú kameru

Kočner nainštaloval kameru v kancelárii bývalého generálneho prokurátora Trnku s jeho asistenciou.

Prokurátor Dobroslav Trnka v úlohe figuranta pre Máriana K. pri inštalácii skrytej kamery.Prokurátor Dobroslav Trnka v úlohe figuranta pre Máriana K. pri inštalácii skrytej kamery. (Zdroj: ICJK / Youtube)

Bratislava – Marian Kočner si zrejme nenahrával len svoju vlastnú konverzáciu s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom, ale pomohol mu aj zaznamenávať jeho rokovanie s neznámym návštevníkom na skrytú kameru.

Na svojej internetovej stránke o tom informovalo Investigatívne centrum Jána Kuciaka (ICJK).

ICJK uverejnilo asi minútové video, na ktorom podľa všetkého Kočner pomáha Trnkovi s inštaláciou kamery.

Nahrávku podľa centra získala z anonymného zdroja medzinárodná organizácia investigatívnych novinárov OCCRP (Organised crime and corruption reporting project).

Skryť Vypnúť reklamu

Trnka: „Dve kávičky.“ Kočner: „Sadni si tam“

Na zázname je najprv niekoľko sekúnd datovaných 1. januára 2000, kde niekto odovzdáva kameru jej budúcemu používateľovi. Podľa ICJK dátum nemusel byť nastavený správne, ale záznam mohol vzniknúť aj o niekoľko rokov neskôr.

Video sa začína vetou „...ináč tak isto. Už teraz vlastne aj nahráva, sa mi zdá,“ pričom následne sa hodiny v kamere posunú bezmála o 23 hodín.

„Deň na zázname preskočí na 2. január 2000, čas je 10:08. Zmení sa charakter ruchu z pozadia aj záber. Spočiatku niekto blokuje objektív svojím telom," opisuje videonahrávku centrum.

Na videu počuť ruchy a následne Trnku, ktorý požiadal sekretárku o „dve kávičky“. Podľa ICJK sa kamera zjavne nachádzala v Trnkovej kancelárii .

„Sadni si tam,“ ozve sa Kočnerov hlas a potom sa v zábere objaví Trnka.

Skryť Vypnúť reklamu

ICJK pripomína, že ten bol od roku 1999 námestníkom generálneho prokurátora a od roku 2004 generálnym prokurátorom.

Po chvíli si v zábere Trnka presadne a Kočner sa snaží otočiť kameru tak, aby bolo v jej zábere miesto pre očakávaného návštevníka. „OK, teraz poď sem,“ inštruuje Kočner Trnku a záber sa po niekoľkých sekundách skončí.

Neštandardnosť prokurátorových kontaktov

ICJK v tejto súvislosti pripomína, že nekalé vzťahy bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku s Marianom K., ktorý čelí obžalobe z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, odhalil už nedávny únik nahrávky ich rozhovoru.

„Marian K. v nej nevyberavým spôsobom karhal Trnku za to, že nahrávkou Gorily vydieral Jaroslava Haščáka. Nový záznam ukazuje, že Trnka spolupracoval s Marianom K. pravidelne a dokonca mu umožnil inštalovať vo vlastnej kancelárii skrytú kameru," dodalo ICJK.

Skryť Vypnúť reklamu

Adresa videa: https://www.youtube.com/watch?v=bub8J2THmUA

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Európska únia

V Belgicku suspendovali učiteľa, ktorý žiakom ukazoval karikatúry Mohameda

"Naše rozhodnutie je založené výlučne na tom, že sú to obscénne obrázky," tvrdí hovorca starostky štvrte Molenbeek, kde moslimovia tvoria veľkú časť obyvateľov.

Ľudia sa tejto štvrti nevyhýbajú, hoci je zobrazovaná negatívnejšie, než by si zaslúžila, hovoria miestni.
Zahraničie

Trump versus Biden: Kde sa rozhodne o americkom prezidentovi

V ktorých štátoch bude boj do poslednej chvíle vyrovnaný a kde rozhodne každý hlas? Pozrite si prognózy a porovnajte ich s tými spred štyroch rokov.

Donald Trump, Joe Biden.
Slovensko

Plošné testovanie je užitočné, môže ovplyvniť vývoj pandémie, hovorí hlavný hygienik

"Ako virológ zdôrazňujem, že antigénové testy dokážu rýchlo zachytiť najviac infekčných ľudí, ktorí môžu ochorenie ľahko šíriť ďalej. Ich následná izolácia má potenciál ovplyvniť súčasný nepriaznivý vývoj," napísal Mikas.

Hlavný hygienik Ján Mikas.
Slovensko

Počet prípadov nebude rásť tak rýchlo ako v Česku, predpokladá Krajčí

V rámci testovania sa čoraz menej darí zachytávať ľudí bez príznakov nákazy nového koronavírusu a testujú sa viac ľudia s príznakmi.

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO).