SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Boh alebo modla

Robí z nás chodenie do kostola, na zhromaždenia veriacich? Určite nie. Ak sa rozhodnem, že budem spávať v garáži, nezmením sa na auto.

Mojžiš rozbíja kamenné dosky s Desatorom v rozhorčení nad svojím ľudom, ktorý si počas jeho neprítomnosti zhotovil zlaté teľa.Mojžiš rozbíja kamenné dosky s Desatorom v rozhorčení nad svojím ľudom, ktorý si počas jeho neprítomnosti zhotovil zlaté teľa.

Je veľa kresťanov, ktorí sa nazývajú kresťanmi a popri Bohu majú aj akési barličky viery. Uctievajú kamienky, majú svoje obrady a popri tom si spomenú aj na Pána Ježiša.

Osobne som sa stretla so ženou, ktorá o sebe hovorí, že je veriaca, chodí do kostola a popri tom si robí zariekanie. Robí z nás chodenie do kostola, na zhromaždenia veriacich? Určite nie. Ak sa rozhodnem, že budem spávať v garáži, nezmením sa na auto.

V čase, keď bol boží ľud vyvedený z Egypta, bol Mojžiš na vrchu , kde sa stretol s Bohom .Bol tam však dlhšiu dobu, tak začali ľudia reptať a naliehali na jeho brata Árona, aby im spravil zlaté teľa. To im malo predstavovať Boha, aby sa mu klaňali.

Skryť Vypnúť reklamu

Na ich veľké naliehanie im Áron teľa urobil z roztaveného zlata, ktorému sa potom klaňali, obetovali dary. Tým však rozpálili na seba hnev Hospodina aj Mojžiša, ktorý po návrate teľa rozbil a spálil v ohni.

Mojžiš veľmi prosil Boha, aby sa zľutoval nad nimi, bol si vedomý veľkého hriechu a pádu ľudu. Prosil Boha, aby ich odtiaľ vyviedol, ale aby Jeho tvár išla pred nimi.

Boh je Bohom žiarlivým. Máme jasný príkaz v božom slove, lebo je napísané : Počuj Izraelu, Ja som tvoj Boh, ktorý ťa vyviedol z Egyptskej zeme z otroctva. Toto slovo platilo rovnako vtedy aj v dnešnej dobe.

Nemusíme byť pôvodom Židia, ak sme prišli k poznaniu Boha, sme Jeho. Náš Egypt je naše otroctvo , hriechy, ktoré nás držali v nevedomosti, na pomyslenej púšti. Nepoznali sme východ, neprišli sme k oáze. Bez Pána Ježiša sme nemohli.

Skryť Vypnúť reklamu

Iba pokánie a svetlo pravdy božieho slovo nám pomohli prísť na slobodu. Putá hriechu boli zlámané na Golgote Pánom Ježišom. Ak sme ho prijali, prijali sme i odpustenie a ponúkanú slobodu z jeho prebodnutých rúk.

To, čo nás robí veriacimi, nie je chodenie do kostola, ale viera v neviditeľného Boha .On nedá svoju slávu nikomu. Patrí iba Jemu. Žiadna rytina, ani modla, obrazy aby sme sa im klaňali. Sláva patrí iba Jemu.

On je hoden za všetko, čo urobil, čo robí a čo bude robiť. Je neviditeľný, ale koná viditeľné veci v našich životoch. Vietor tiež nemožno vidieť, a predsa ho každý cíti. Kto, alebo čo hádže tvojim životom? Božie ucho nie je priťažké a Jeho ruka nie je prikrátka. V písme nás varuje pred uctievaním niečoho, čo nás ničí. Naše áno má byť áno, nie má byť nie. Všetko mimo toho je hriech.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak máme v srdci živého Boha, tam nie je miesto pre šťastenu, osud, veštenie, či zariekanie. Už nemôžem objímať stromy, aby som prijala nejakú energiu. Boh je mojim životom, zdrojom, pôvodcom, mojim šťastím., aj osudom.

Už nemôžem súhlasiť s vyrezávaním tekvíc, lebo svet oslavuje halloween. Démonické masky, kostry. To nie je oslava života a Boha, ale hriechu a smrti. Nemá čo robiť v živote kresťana.

Nedá sa sedieť naraz na dvoch stoličkách. Ani slúžiť dvom pánom. Lebo jedného budeš milovať a jedného nenávidieť.

Je jasne napísaná výstraha, že Boh odplatí každému podľa jeho skutkov. Ja som Alfa i Omega, počiatok i koniec, prvý i posledný, hovorí Boh. Ak nemáš v srdci Boha, to miesto je prázdne a plníš si ho rôznymi vecami, ktoré s Ním vôbec nesúvisia, ale majú zlý dopad na tvoj život.

Skryť Vypnúť reklamu

Tam, kde je Ježiš, je sloboda. Žiadne ,,kresťanské barličky“. On je všetko vo všetkom. A tak je na každom z nás, ako sa rozhodneme.

Boh, či modla? O svojom živote rozhodujeme iba my. Možno sa iba pousmeješ a povieš, na také veci mám čas.

Skutočne? Biblia pozná jedno veľké dnes. Dnes. Dnes sa rozhodni správne. Urči svoje priority a vyznaj spolu s Mojžišom, Pane chcem, aby predo mnou išla tvoja tvár.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Zahraničie

Navaľnyj zverejnil správu o údajnom Putinovom paláci za vyše miliardu eur

Sídlo leží pri Čiernom mori na pozemku 30-krát väčšom ako celé Monako a je prešpikované prepychom.

Údajné Putinove sídlo na brehu Čierneho mora.
Zahraničie

Trump usporadúva vlastnú oslavu, pred inauguráciou bude mať vojenskú prehliadku

Odchádzajúceho prezidenta vraj nahnevalo, koľko hviezd šoubiznisu prijalo Bidenove pozvanie na inauguráciu.

Prezident Trump s manželkou Melaniou.
Slovensko

Policajná akadémia nepredĺžila zmluvy poslancovi Blahovi a analytikovi Chmelárovi

Obaja za tým vidia dôsledky ich kritiky vládnej strany OĽaNO. Minister vnútra Mikulec, pod ktorého rezort škola patrí, kontruje, že sa pôsobením oboch nikdy nezaoberal ani zaoberať nebude a že vyjadreniami im šlo iba o upútanie pozornosti na sociálnych sieťach.

Slovensko

Pri spojení Bratislavy a Košíc sa treba zamerať na rýchlu železnicu, navrhuje inštitút

Podľa inštitútu IstroAnalytica by sa mal realizovať projekt vysokorýchlostného železničného spojenia Bratislavy a Košíc novou južnou trasou s cestovnou rýchlosťou do 400 kilometrov za hodinu.

Ilustračné foto.