SME
Nedeľa, 3. júl, 2022 | Meniny má Miloslav

Boh alebo modla

Robí z nás chodenie do kostola, na zhromaždenia veriacich? Určite nie. Ak sa rozhodnem, že budem spávať v garáži, nezmením sa na auto.

Mojžiš rozbíja kamenné dosky s Desatorom v rozhorčení nad svojím ľudom, ktorý si počas jeho neprítomnosti zhotovil zlaté teľa.Mojžiš rozbíja kamenné dosky s Desatorom v rozhorčení nad svojím ľudom, ktorý si počas jeho neprítomnosti zhotovil zlaté teľa.

Je veľa kresťanov, ktorí sa nazývajú kresťanmi a popri Bohu majú aj akési barličky viery. Uctievajú kamienky, majú svoje obrady a popri tom si spomenú aj na Pána Ježiša.

Osobne som sa stretla so ženou, ktorá o sebe hovorí, že je veriaca, chodí do kostola a popri tom si robí zariekanie. Robí z nás chodenie do kostola, na zhromaždenia veriacich? Určite nie. Ak sa rozhodnem, že budem spávať v garáži, nezmením sa na auto.

V čase, keď bol boží ľud vyvedený z Egypta, bol Mojžiš na vrchu , kde sa stretol s Bohom .Bol tam však dlhšiu dobu, tak začali ľudia reptať a naliehali na jeho brata Árona, aby im spravil zlaté teľa. To im malo predstavovať Boha, aby sa mu klaňali.

SkryťVypnúť reklamu

Na ich veľké naliehanie im Áron teľa urobil z roztaveného zlata, ktorému sa potom klaňali, obetovali dary. Tým však rozpálili na seba hnev Hospodina aj Mojžiša, ktorý po návrate teľa rozbil a spálil v ohni.

Mojžiš veľmi prosil Boha, aby sa zľutoval nad nimi, bol si vedomý veľkého hriechu a pádu ľudu. Prosil Boha, aby ich odtiaľ vyviedol, ale aby Jeho tvár išla pred nimi.

Boh je Bohom žiarlivým. Máme jasný príkaz v božom slove, lebo je napísané : Počuj Izraelu, Ja som tvoj Boh, ktorý ťa vyviedol z Egyptskej zeme z otroctva. Toto slovo platilo rovnako vtedy aj v dnešnej dobe.

Nemusíme byť pôvodom Židia, ak sme prišli k poznaniu Boha, sme Jeho. Náš Egypt je naše otroctvo , hriechy, ktoré nás držali v nevedomosti, na pomyslenej púšti. Nepoznali sme východ, neprišli sme k oáze. Bez Pána Ježiša sme nemohli.

SkryťVypnúť reklamu

Iba pokánie a svetlo pravdy božieho slovo nám pomohli prísť na slobodu. Putá hriechu boli zlámané na Golgote Pánom Ježišom. Ak sme ho prijali, prijali sme i odpustenie a ponúkanú slobodu z jeho prebodnutých rúk.

To, čo nás robí veriacimi, nie je chodenie do kostola, ale viera v neviditeľného Boha .On nedá svoju slávu nikomu. Patrí iba Jemu. Žiadna rytina, ani modla, obrazy aby sme sa im klaňali. Sláva patrí iba Jemu.

On je hoden za všetko, čo urobil, čo robí a čo bude robiť. Je neviditeľný, ale koná viditeľné veci v našich životoch. Vietor tiež nemožno vidieť, a predsa ho každý cíti. Kto, alebo čo hádže tvojim životom? Božie ucho nie je priťažké a Jeho ruka nie je prikrátka. V písme nás varuje pred uctievaním niečoho, čo nás ničí. Naše áno má byť áno, nie má byť nie. Všetko mimo toho je hriech.

SkryťVypnúť reklamu

Ak máme v srdci živého Boha, tam nie je miesto pre šťastenu, osud, veštenie, či zariekanie. Už nemôžem objímať stromy, aby som prijala nejakú energiu. Boh je mojim životom, zdrojom, pôvodcom, mojim šťastím., aj osudom.

Už nemôžem súhlasiť s vyrezávaním tekvíc, lebo svet oslavuje halloween. Démonické masky, kostry. To nie je oslava života a Boha, ale hriechu a smrti. Nemá čo robiť v živote kresťana.

Nedá sa sedieť naraz na dvoch stoličkách. Ani slúžiť dvom pánom. Lebo jedného budeš milovať a jedného nenávidieť.

Je jasne napísaná výstraha, že Boh odplatí každému podľa jeho skutkov. Ja som Alfa i Omega, počiatok i koniec, prvý i posledný, hovorí Boh. Ak nemáš v srdci Boha, to miesto je prázdne a plníš si ho rôznymi vecami, ktoré s Ním vôbec nesúvisia, ale majú zlý dopad na tvoj život.

SkryťVypnúť reklamu

Tam, kde je Ježiš, je sloboda. Žiadne ,,kresťanské barličky“. On je všetko vo všetkom. A tak je na každom z nás, ako sa rozhodneme.

Boh, či modla? O svojom živote rozhodujeme iba my. Možno sa iba pousmeješ a povieš, na také veci mám čas.

Skutočne? Biblia pozná jedno veľké dnes. Dnes. Dnes sa rozhodni správne. Urči svoje priority a vyznaj spolu s Mojžišom, Pane chcem, aby predo mnou išla tvoja tvár.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie články

     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Ilustračná fotografia.

     Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


     TASR 27. apr
     Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

     V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


     Viktória Žolnová 26. apr
     Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

     Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


     SITA 25. apr
     Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

     Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


     kW 25. apr
     SkryťZatvoriť reklamu