SME
Nedeľa, 3. júl, 2022 | Meniny má Miloslav

Čaká bielych Európanov vymretie? Áno, ale spôsobili si to sami, s migráciou moslimov to nesúvisí

Súčasný trend demografického poklesu pôvodnej populácie je dôsledkom legalizácie "plánovaného rodičovstva" a potratov a začal dávno pred masívnym prílivom moslimských migrantov.

Drieu Godefridi, belgický spisovateľ.Drieu Godefridi, belgický spisovateľ. (Zdroj: FB)

Významný francúzsky finančník Charles Gave publikoval 4. septembra 2017 na webových stránkach svojho think tanku "Institut des libertés" strhujúci článok, ktorý vyvolal vo Francúzsku značné pozdvihnutie. Autor si položil v článku otázku: Čaká bielych Európanov vymretie?

Jeho odpoveď znela "Áno!": "Nie je to ani dobré, ani zlé. Skrátka to tak proste je," napísal Charles Gave.

Jeho základný argument je, že keď budeme vychádzať z počiatočného stavu moslimskej populácie vo výške 10% obyvateľstva, tak pri "domorodej" miere plodnosti 1,4 dieťaťa na ženu [1] a "imigrantskej" tj. moslimskej miere plodnosti 3,4 až 4 deti na ženu, to bude trvať len 30 až 40 rokov, než sa moslimská menšina stane vo Francúzsku väčšinou.

SkryťVypnúť reklamu

Skutočne, píše Charles Gave, pri miere plodnosti "domorodých" žien 1,4 bude za dve generácie zo 100 novorodencov len 42 "domorodých" detí.

Ako sa dalo očakávať, bol Charles Gave za to, že prijal za svoju teóriu známu vo Francúzsku ako "veľká náhrada" ( "le grand remplacement"), takmer okamžite označený ako krajne pravicový šialenec.

Táto teória hovorí, že pôvodná populácia bude nahradená populácií novou, imigrantskou. Táto teória bola už skôr šírená spisovateľom Renaudom Camusom, ktorý mal blízko k "Národnej fronte" (dnešnému "Národnému združeniu"), politickej strane vedenej Marine Le Pen.

Ako odpoveď uverejnil denník Libération rozzúrený a jedovatý článok - v porovnaní s ktorým vyzerajú denníky The New York Times a The Washington Post ako pravdivé a vyvážené - o "bláznivých výpočtoch" Charlesa Gavea.

SkryťVypnúť reklamu

Komentár argumentoval, že moslimovia netvoria 10% francúzskej populácie, ale trochu menej, že plodnosť žien pôvodnej populácie je 1,8, nie 1,4, a že miera plodnosti prisťahovalkýň z Maghrebu je 3,53 skôr ako 4. A nakoniec komentátor denníka Libération vyhlásil, že pojem "moslimský pôvod" je rovnako nezmyselný.

Kto má teda pravdu, Charles Gave alebo jeho kritici?

Začnime tým, že rozoberieme chatrné argumenty komentára publikovaného v denníku Libération.

Charles Gave píše, že miera plodnosti moslimských prisťahovalkýň je medzi 3,4 a 4 - nie 4, ako nepravdivo tvrdí Libération (Gave Napísal: medzi 3,4 a 4, Libération píše 3,53, to je de facto to isté číslo). Navyše nikto nepozná presný podiel moslimov vo Francúzsku - francúzske zákony výslovne zakazujú akýkoľvek druh náboženského alebo rasového sčítanie ľudu - a v tejto situácii je 10% celkom triezvy odhad.

SkryťVypnúť reklamu

Denníku Libération tiež unikla jediná skutočná chyba, ktorej sa Charles Gave vo svojom výpočte dopustil: pri pôrodnosti 1,4 a u východiskového počtu 100 detí, pričom nezohľadňuje žiadne ďalšie faktory, nenarodí sa po dvoch generáciách 42 detí, ako uvádza Gave, ale 49 (100 x 0,7 = 70 x 0,7 = 49, nie 42). [2]

Gaveov článok však vychádza z niekoľkých predpokladov, s ktorými nesúhlasím:

"Tí, ktorí sa dnes narodia, tu za tridsať rokov budú, a tí, ktorí sa nenarodia, tu nebudú. Toto je zaručené," napísal Charles Gave.

Ja by som k tomu však poznamenal, že podobnú istotu mali zrejme aj ľudia v rokoch 1913, 1937 alebo tesne pred strašnými epidémiami ako bola napríklad "Čierna smrť".

"Počítať s tým, že sa ceny nehnuteľností zdvihnú, keď budeme mať len 42 kupcov na 100 predajcov, je zaujímavé, ale logika mi uniká," píše Charles Gave.

SkryťVypnúť reklamu

Pritom on sám sa však práve zmienil, že imigranti pôvodné obyvateľstvo nahradia - v skutočnosti nemalo Francúzsko nikdy toľko obyvateľov, ako má dnes.

Charles Gave dospel k záveru, že pôvodná európska populácia za 40 rokov zmizne:

"Ohromujúcou správou za najbližších tridsať alebo štyridsať rokov bude vymretie bielych Európanov, ktorých predkovia vytvorili moderný svet."

Ak vezmeme do úvahy intenzitu plodnosti 1,4 pre "pôvodné obyvateľstvo", tak to bude trvať dlhšie ako 40 rokov, než zmizne z povrchu Zeme, a to neberieme do úvahy "zmiešané" manželstvo a iné faktory.

Najdôležitejšie však je, že islam nie je rasa. Islam je náboženstvo a v skutočnosti je to oveľa viac než len náboženstvo, je to doktrína, politické hnutie, ideológie a kompletný súbor spoločenských noriem (islamská právna veda vo forme Koránu, Sunny a Fiqhu), ktoré riadia všetky detaily ľudskej činnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Pretože to je doktrína, tak je možné sa k nej pripojiť a k islamu konvertovať. Človek môže tiež islam opustiť, avšak trestom za "apostáziu" (odpadnutie od viery) je smrť.

Existujú však ľudia, ktorí sa sami definujú ako "bývalí moslimovia", aj keď sú zatiaľ nespočetnou menšinou.

Nemá zmysel predstierať, že sme schopní predpovedať 40 rokov dopredu, aká bude budúcnosť akejkoľvek viery, vyznania, ideológie alebo kultu, najmä v Európe a západnom svete všeobecne. Ako sa hovorí: "Je ťažké čokoľvek predpovedať, najmä budúcnosť."

Len pred dvoma alebo troma generáciami kľačalo niekoľko desiatok miliónov Európanov niekoľkokrát týždenne v kostoloch, aby tak preukázalo svoju zbožnosť.

Prešlo štyridsať rokov a toto náboženské zanietenie v Európe takmer úplne vymizlo. Namiesto toho tu máme "dekristianizáciu", jav ktorý zasiahol celú Európu.

SkryťVypnúť reklamu

Charles Gave má však vcelku pravdu, aj keď s niekoľkými detailmi nesúhlasím.

Úprimne povedané, Európania už neprodukujú deti. A to nemá nič spoločné s islamom, túto "chorobu" si spôsobili sami.

Americký biológ Paul Ehrlich vo svojej knihe "The Population Bomb" ( "Populačná bomba"), vydanej v roku 1968, napísal, že najlepšou metódou k zníženiu počtu obyvateľov je legalizácia potratov. A to pritom vôbec nebral do úvahy dopad antikoncepcie.

Keď Európania začali pred 40 rokmi postupne legalizovať ako antikoncepciu, tak potraty, varovala katolícka cirkev pred nástupom "morbídnej civilizácie".

Keď sa belgický parlament v roku 1990 rozhodol legalizovať potraty, tak belgický kráľ, hlboko veriaci katolík, tento zákon odmietol podpísať. Vtedy došlo v Belgicku ku "Crisa de régime" ( "kríze režimu") a vtedajší premiér bol nútený vymyslieť ústavné kľučky, aby napriek kráľovi mohol tento zákon vstúpiť do platnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Hoci sa toto odohralo pred relatívne krátkou dobou, tak sa nám teraz zdá postoj belgického kráľa nepochopiteľne spiatočnícky.

Dnes o štyridsať rokov neskôr vieme, že ako Paul Ehrlich, tak aj katolícka cirkev mali pravdu: Európania majú očividne lepšie veci na práci, než sa starať o deti.

V poslednej dobe sú počty potratov v krajinách ako Švédsko alebo Francúzsko na bezprecedentne vysokej úrovni.

Vo Francúzsku sa teraz vykonáva 200 000 potratov ročne. Pre porovnanie - vo Francúzsku sa každoročne narodí okolo 750 000 detí. Francúzsko teda v súčasnosti každoročne usmrcuje 20% svojich nemluvniat / plodov / embryí / bunkových zhlukov - vyberte si slovo, ktoré vám najlepšie vyhovuje.

Francúzsky parlament nedávno urobil právo na potrat absolútnym právom: Ide o zákon Vallaud-Belkacem z roku 2014.

SkryťVypnúť reklamu

Pred prijatím tohto zákona musela byť matka "v stave núdze", aby bol potrat legálny. Táto "podmienka", ktorú aj tak nikto nikdy nepreveroval, bola teraz odstránená a potrat je teraz samozrejmým právom, takým ako je napríklad právo riadiť auto alebo kúpiť si sendvič.

Francúzsky parlament tiež nedávno schválil jeden z tých zákonov, v ktorých si Francúzsko tak vyžíva. Tento nový zákon zakazuje "digitálne obštrukcie potratov" a stanovuje, že šírenie "nepravdivých informácií" o potratoch za účelom ženy od potratu odradiť je trestným činom.

Čo je však "nepravdivé"? Je "nepravdivé" tvrdiť, že psychologické dôsledky potratov sú často zničujúce? Je "nepravdivé" zobraziť, ako skutočne vyzerá klinický postup pri potrate? Je "nepravdivé" hovoriť o hodnote ľudského života, hodnote, ktorá je nad všetkým?

SkryťVypnúť reklamu

Mimochodom, ak "sloboda prejavu" nezaručuje právo hovoriť "nepravdivé" alebo dokonca odporné veci, tak sme už slobodu prejavu stratili. 99,9% webových stránok amerického hnutia "pro-life" by tento zákon porušovalo. Američania, buďte na pozore! Vo Francúzsku je teraz právo na potrat už dogmou.

Na potraty chodia ženy z "domorodej" populácie, ktorá žije vo Francúzsku po generácie, i ženy, ktoré prišli do krajiny ako migrantky. Po nejakej dobe sa miera potratov "migrantiek" približuje miere potratov v "domorodej" populácii.

Ale toto nie je dôležité. Znepokojujúce je, že existuje podskupina európskej populácie, ktorá veľmi efektívne likviduje sama seba. Ak počítame s počiatočnou plodnosťou 1,4, tak sa "natívna, tj. západná" skupina 100 ľudí neúprosne zmenšuje - 70, 49, 34, 24, 17, 12, 8, 6, 4, 3, 2, 1 - počas trinástich generácií. Tieto čísla sú neúprosné, je to matematický výsledok.

SkryťVypnúť reklamu

K demografickému prepadu by samozrejme mohlo dôjsť, aj keď by neboli povolené potraty - kvôli vojne, chorobám, politike "jedného dieťaťa" čínskej vlády (politike, ktorá niekedy znamená nútené potraty) a podobne (pozri agregovaný model blízkych determinantov Johna Bongaarta, "Demographic Research ", 33, 19: 535-560, 2015).

Dalo by sa teoreticky uvažovať o populácii, kde sú potraty legálne, ale miera plodnosti má v dlhodobom horizonte hodnotu 3. Avšak pokiaľ viem, nie je v rozsiahlej literatúre na túto tému [3] uvedený jediný príklad populácie, ktorá by neklesla po tom, čo sa stali potraty široko dostupné a najmä, ako vo Francúzsku, kde sa stali "právom".

Nejde o to, či je potrat "zlý" alebo nemorálny, alebo či by mala byť táto politika zvrátená.

SkryťVypnúť reklamu

Chceme tu ukázať, že "biela smrť" (rozumej zánik pôvodného obyvateľstva) Európy je tvrdá matematická realita a že sme si túto morovú ranu spôsobili sami.

Súčasný trend demografického poklesu pôvodnej populácie je dôsledkom legalizácie "plánovanie rodičovstva" a potratov a začal dávno pred masívnym prílivom moslimských migrantov.

Touto situáciou sa často zaoberali aj také rešpektované osobnosti ako je filozof Raymond Aron (autor knihy In Defense of Decadent Europe - Obrana dekadentnej Európy), bývalí premiéri Michel Rocard a Alain Juppé alebo dokonca bývalý prezident François Mitterrand, ktorý sa špecificky zmieňoval o "demografickej samovražde ".

Vyslovenie tejto pravdy spôsobuje v médiách pozdvihnutie a zúrivé odsúdenie, a to znamená, že v Európe zomiera nielen" domorodá "populácia, ale aj sloboda prejavu.

SkryťVypnúť reklamu

Drieu Godefridi je belgický spisovateľ, liberál podľa klasickej definície, a zakladateľ l'Institut Hayek v Bruseli. Obdržal doktorát filozofie na Sorbonne v Paríži a venuje sa investíciám do európskych spoločností.

[1] Plodnosť je podľa Wikipédie demografický ukazovateľ vyjadrujúci priemerný počet potomkov na jednu ženu. Za hraničnú hodnotu potrebnú na zachovanie populácie sa zvyčajne považuje hodnota 2,1 potomkov na jednu ženu.

[2] V skutočnosti je to pravdepodobne okolo 45, ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že na 100 obyvateľov máme 48 žien v reprodukčnom veku. Pozri knihu demografa Jacquesa Dupâquiera "Ces migrants qui changent la face de l'Europe" ( "Migranti meniacu tvár Európy"), ktorej spoluautorom je Yves-Marie Laulan), Paríž: L'Harmattan, 2004.

SkryťVypnúť reklamu

[3] Pozri napr. Kapótsy, B., "The demographic effects of legal abortion on the Hungarian labor force", ( "Demografické účinky legálneho potratu na maďarskú pracovnú silu"), European Demographic Information Bulletin, september 1973, 4: 136; Potts, M. Diggory, P., Peel, J., Abortion (Potrat), Cambridge: Cambridge University Press, 1977; Berelson, B., "Romania 's 1966 Anti-Abortion Decree: The Demographic Experience of the First Decade," ( "Rumunský dekrét o potrate z roku 1966: Demografická skúsenosť prvej dekády"), Popu. Studies, 33, 2: 209s .; Tomas Frejka, "Induced Abortion and Fertility: A Quarter Century of Experience in Eastern Europe", ( "Indukované potraty a plodnosť: štvrťročné skúsenosti vo východnej Európe"), Population and Development Review, roč. 9, No. 3 (september 1983), str. 494-520; Senderowitz J., Paxman JM., "Adolescent fertility: worldwide concerns", ( "Adolescentné plodnosť: celosvetové obavy"), populi Bull., Apríl 1985 40 (2): 1-51; Susan Gross Solomon, "The demographic argument in Soviet debates over the legalization of abortion in the 1920 's", "Demografický argument v sovietskych debatách o legalizácii potratov v dvadsiatych rokoch", Cahiers du monde russe et soviétique, 1992, 33, 1: s. 59-81; Carroll, P. "Ireland 's Gain - The demographic Impact and Consequences for the Health of women of the Abortion Laws in Ireland and Northern Ireland bra 1968", ( "Írsky zisk - demografický dopad a dôsledky pre zdravie žien vo svetle interrupčnej zákonov v Írsku a Severnom Írsku od roku 1968 "), London: Papri (Pension and Population research Institute, Inštitút výskumu dôchodkov a populácie), 2011; Potrykus, H., Higgins, A., "Abortion: Decrease of the US Population & Effects on Society" ( "Interrupcia: pokles americkej populácie a vplyvy na spoločnosť"), Marra Research (Marriage and Religion Research Institute, Inštitút pre výskum manželstvo a náboženstva), január 2014; Mueller, JD, Redeeming Economics: Rediscovering the Missing Element (Uplatňovanie ekonomiky: Znovuobjavenie chýbajúceho prvku), Intercollegiate Studies Institute: 2014; John Bongaarts, "Modeling the fertility impact of the proximate determinants: Time for a tune-up," ( "Modelovanie vplyvu plodnosti na blízke determinanty: Čas na vyladenie", už citovaný vyššie.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie články

     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Ilustračná fotografia.

     Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


     TASR 27. apr
     Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

     V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


     Viktória Žolnová 26. apr
     Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

     Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


     SITA 25. apr
     Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

     Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


     kW 25. apr
     SkryťZatvoriť reklamu