SME
Pondelok, 18. november, 2019 | Meniny má Eugen
ZAHRANIČIE

Putin: Rusko buduje svoj obranný potenciál, ale zasadzuje sa za odzbrojenie

Uviedol, že Rusko má jedinečné zbrane, ale nebude sa nimi vyhrážať.

Ruský prezident Vladimir Putin, vpravo minister obrany Ruska Sergej Šojgu.Ruský prezident Vladimir Putin, vpravo minister obrany Ruska Sergej Šojgu.(Zdroj: TASR)

MOSKVA - Rusko bude naďalej budovať svoj obranný potenciál, je však pripravené urobiť všetko pre to, aby podnietilo proces odzbrojenia vo svete.

Podľa agentúry TASS to v stredu vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin, keď v moskovskom Kremli prijal skupinu vysokopostavených dôstojníkov a prokurátorov.

Článok pokračuje pod video reklamou

Putin uviedol, že Rusko má jedinečné zbrane, ale nebude sa nimi vyhrážať. Dodal, že jeho krajina buduje svoj obranný potenciál, ale je pripravená urobiť všetko pre odzbrojenie vo svete.

Ruský prezident vyzdvihol, že ruská armáda a námorníctvo preukázali svoju vysokú bojovú pripravenosť.

"Máme v pláne uviesť do pohotovosti systémy nadzvukových, laserových a iných moderných zbraní, ktoré ostatné krajiny zatiaľ nemajú," priblížil šéf Kremľa.

Zdôraznil, že Rusko sa nikomu nechce vojensky vyhrážať.

"Naopak, sme pripravení urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme posunuli proces odzbrojenia aj s ohľadom na naše najnovšie zbrojné systémy," uviedol Putin.

Vyhlásil, že úlohou týchto moderných systémov "je iba zaručiť bezpečnosť vzhľadom na rastúce hrozby" voči Rusku.

Najčítanejšie články

Téma: Zahraničie


Neprehliadnite tiež

November ´89

Námestia boli znovu plné. Spomínalo sa i vyzývalo

Spomienkové podujatia sa konali na viacerých miestach Slovenska.

Oslavy Novembra 89 na Námestí slobody, ktoré zorganizovala iniciatíva Za slušné Slovensko.
November ´89

Danko: Pred 30 rokmi sme porazili komunizmus, spoločne zdoláme aj súčasné výzvy

"Dnes mám pocit, že sa nám snažia vsugerovať, že len to, čo prichádza zo západu je správne. Ja som však presvedčený, že najlepšia ideológia je zdravý rozum a čisté srdce,“ povedal.

Andrej Danko.
November ´89

Ciele novembra ’89 sa podľa Popoviča v mnohom nenaplnili

Spoločenská diskusia, v ktorej je možné nastoliť témy, pomenovať príčiny a nachádzať riešenia, je potrebná pre zdravý vývoj spoločnosti. Za 30 rokov od Nežnej revolúcie však takmer vymizla, tvrdí jeden z lídrov študentského hnutia.

Anton Popovič.
November ´89

Predstavitelia krajín V4 si uctili obete režimu pri Bráne slobody

"My si len želajme, aby ľudia nezostali apatickí, aby kedykoľvek tak ako po vybojovanej slobode názoru a slova mohli kedykoľvek na uliciach prejaviť svoj názor. Ale želajme si, aby to bolo vždy pokojnou a mierovou cestou," povedal Pellegrini.

Poľský minister zahraničných vecí Jacek Czaputowicz, manželka predsedu vlády Česka Monika Babišová, predseda vlády ČR Andrej Babiš, predseda vlády SR Peter Pellegrini, predseda vlády Maďarska Viktor Orbán a manželka predsedu vlády Maďarska Anikó Lévai.