SME
Nedeľa, 7. marec, 2021 | Meniny má TomášKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Nech je moratórium, ak mi schvália podporu podnikových bytov, povedal Danko

Predseda SNS zaútočil na posledný prieskum, v ktorom jeho strana dosiahla iba 6,4 percenta. Hovorí o číslach na objednávku, agentúra to vyvracia.

Predseda SNS Andrej Danko.Predseda SNS Andrej Danko. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Predseda parlamentu Andrej Danko potvrdil, že hlasovanie za predĺženie moratória na predvolebné prieskumy bolo súčasťou dohody.

Tá má zabezpečiť, aby Smer-SD zahlasoval za novelu zákona od Slovenskej národnej strany (SNS), ktorá podporí výstavbu podnikových bytov.

Uviedol tak dnes na tlačovej konferencii v NR SR.

Danko sa zároveň sťažoval na prieskum agentúry AKO, ktorý SNS nameral preferencie 6,4 percenta. Anketu zverejnenú v utorok vníma ako čísla na objednávku.

„Nech je aj také moratórium, keď sa mi schvália podnikové byty. Verte tomu, že ak sa mi to podarí, Slovensko bude mať výnimočný zákon, kedy podnikatelia budú radi investovať, budú mať zrýchlené odpisy a podobne,“ vyhlásil Danko.

Skryť Vypnúť reklamu

Dodal, že súčasťou dohody je, že SNS podporí zákon o štátnom rozpočte, podmienkou je, že minister financií má dodať zákon o digitálnej dani.

Predĺženie moratória zo 14 na 50 dní pred voľbami presadili predovšetkým poslanci za strany Smer-SD, SNS a Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), keď prelomili veto prezidentky Zuzany Čaputovej.

„Vy nevidíte aj utorkový prieskum? To boli čísla na objednávku. Keďže nemáme systém licencovania takých agentúr, vyzývam, nech zverejnia, kto prieskum zadával. Inak by sme sa na ne pozerali, keby sme zistili, že ho zadával Andrej Kiska,“ povedal predseda SNS.

Agentúra v tlačovej správe k prieskumu ešte v utorok uviedla, že otázka o preferenciách „nepatrí žiadnemu zadávateľovi“ a je vlastnou otázkou AKO.

Skryť Vypnúť reklamu

„Zhodou okolností, pán Kiska ani strana Za ľudí do meraného prieskumu nezadávala ani jednu otázku,“ dodal v reakcii konateľ a spolumajiteľ agentúry AKO Václav Hřích.

Poznamenal, že pre stranu Za ľudí robili prieskum len raz, a to v súvislosti s meraním preferencií pri možnom spojení s koalíciou Progresívne Slovensko/Spolu.

Ďalej Danko potvrdil, že na 25. mieste kandidátky SNS bude poslankyňa NR SR Alena Bašistová, ktorá v minulosti pôsobila v strane Sieť.

Kandidátku bude uzatvárať primátor Popradu Anton Danko, aj keď sa nestal členom strany SNS.

Zároveň vyhlásil, že mimoriadna schôdza NR SR, ku ktorej dnes opozícia vyzbierala dostatok podpisov, bude pravdepodobne na budúci týždeň v stredu o 14:00.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Premiér Igor Matovič

Premiérov prejav pri prvom výročí výskytu koronavírusu na Slovensku prekvapil.

8 h
Ilustračné foto.

Ide o medzinárodnú pomoc v rámci európskej solidarity, ktorú už využili viaceré európske krajiny vrátane Holandska či Francúzska.

11 h
Ilustračné foto

Koronakríza existenčne zasiahla ubytovateľov, ich tržby boli v januári 2021 nižšie o takmer 90 %, reštaurácie a pohostinstvá bojovali s polovičným poklesom tržieb.

10 h

Po stretnutí sú na programe medzináboženské modlitby v starovekej lokalite Ur. Podľa Biblie je to domovské mesto patriarchu Abraháma, praotca troch monoteistických náboženstiev - judaizmu, kresťanstva a islamu.

16 h