SME
Utorok, 2. jún, 2020 | Meniny má Xénia, OxanaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Dobrá voľba podala kandidátnu listinu do budúcoročných volieb

Stranu povedie predseda Tomáš Drucker, dvojkou bude rektorka vysokej školy Lucia Kurilovská a trojkou starosta obce Štrba Michal Sýkora.

Predstavenie kandidačnej listiny strany Dobrá voľbaPredstavenie kandidačnej listiny strany Dobrá voľba (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Mimoparlamentná strana Dobrá voľba podala v nedeľu na Ministerstvo vnútra SR kandidátnu listinu do budúcoročných parlamentných volieb.

Stranu povedie do volieb predseda Tomáš Drucker, exminister vnútra a zdravotníctva, dvojkou bude rektorka vysokej školy Lucia Kurilovská a trojkou starosta obce Štrba Michal Sýkora.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Drucker pripomenul, že strana pri výbere kandidátov kládla dôraz na výsledky, odbornosť a zastúpenie v regiónoch.

"Myslím si, že v politike je dnes potrebné, aby prišli ľudia, ktorí sú profesionáli, mali predstavu, čo je potrebné robiť, a priniesli trochu normálnosti," hovorí.

Skryť Vypnúť reklamu

Zo Slovenska chce urobiť "dobrý priestor na život", čo v jeho ponímaní znamená, že mladí ľudia budú spájať svoju budúcnosť s našou krajinou.

Príkladom kandidáta so silným ľudským príbehom je 28-ročný Stanislav Hromada, ktorý pochádza zo sociálne slabších pomerov.

"Potrebujeme, aby štát pomáhal viacej, aj sociálne slabším ľuďom, aj mladým ľuďom," hovorí.

Štvorkou na kandidátke je Katarína Cséfalvayová, na ďalších miestach sú Branislav Becík, Anna Ghannamová, Rudolf Kusý, Tomáš Kuča, Martin Fedor a desiatku uzatvára Peter Kresák. Priemerný vek kandidátov je podľa Druckera 44 rokov, približne tretina miest na kandidátke patrí ženám.

Voľby do Národnej rady budú 29. februára 2020. Kampaň sa už začala. Politické strany a hnutia musia podať kandidačnú listinu do 1. decembra 2019.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Zahraničie

Trump nariadil mobilizáciu. Ak nepokoje neustanú, vyšle do ulíc armádu

"Skončíme nepokoje a bezprávie, ktoré sa v našej krajine rozšírili," povedal Trump. "Som váš prezident práva a poriadku," dodal.

Americký prezident Donald Trump s Bibliou pri kostole sv. Jána.
Zahraničie

"Nehovorte manželka a priateľka." OSN požaduje rodovo neutrálne vyjadrovania

Na OSN sa okamžite zniesla kritika. Exposlankyňa europarlamentu napísala: "Prestaňte sa snažiť kontrolovať, ako ľudia hovoria. Je to divné a nepotrebné." Expredseda českej vlády Topolánek dodal. "Vy ste sa naozaj pomiatli. Prečo za toto platíme?"

Centrála OSN v New Yorku.
Slovensko

Uvoľňovanie opatrení pokračuje, skončia sa aj vyhradené hodiny pre dôchodcov v obchodoch

Súčasťou schválených opatrení je od stredy 3. júna aj otvorenie všetkých vnútorných športovísk, kúpalísk, wellness, kúpeľov, masáží, kasín, vnútorných priestorov ZOO a botanických záhrad.

Premiér Igor Matovič predstavuje ďalšie uvoľňovanie opatrení.
Zahraničie

Trump kritizoval guvernérov, žiada tvrdšie zásahy voči násilníkom

"Musíte zatýkať ľudí, musíte ísť ľuďom po stopách, musíte ich umiestniť do väzenia na 10 rokov a potom sa takéto veci nikdy nezopakujú," povedal prezident.

Protesty v Minneapolise pokračujú.