SME
Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Kňazi v pastierskom liste vyzývajú farníkov k návšteve kostolov

KBS dnes začína s projektom adventných myšlienok.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA - Pastiersky list vyzýva veriacich k účasti na svätej omši v každú nedeľu a prikázaný sviatok a venovať sa tiež Biblii. List budú čítať kňazi dnes pri príležitosti prvej adventnej nedele namiesto výkladu biblického textu.

V liste katolíckej cirkvi na Slovensku vyzývajú ľudí aby sa v čase adventu zamysleli nad tým ako treba žiť, keďže podľa listu chce dnešný svet presvedčiť, že advent je o obchodoch a kupovaní darčekov či o zhone a zábavných akciách.

Podľa listu sa v tomto období spájajú tri podnety, ktoré majú kresťanov pobádať k zvýšeniu pozornosti k Biblii.

Skryť Vypnúť reklamu

Prvým je 1600. výročie úmrtia svätého Hieronyma, ktorý preložil Bibliu do latinčiny.

Druhým je 50. výročie Katolíckej biblickej federácie, ktorá má vyše 300 členov zo 127 krajín celého sveta a riadnym členom je aj Slovensko.

Najsilnejším podnetom je podľa neho apoštolský list pápeža Františka, ktorý ustanovuje tretiu nedeľu cezročného obdobia ako „Nedeľu Božieho slova“ najbližšie bude 26. januára 2020.

KBS dnes začína s projektom adventných myšlienok

Od prvej adventnej nedele začína Konferencia biskupov Slovenska (KBS) s projektom adventných myšlienok. Projekt bude trvať do 25. decembra.

V tomto čase budú môcť záujemcovia získať každý deň email myšlienku s fotografiou. Informuje o tom KBS na svojej internetovej stránke.

"Cieľom je pomôcť všetkým, ktorí prejavia záujem, spoločne sa duchovne pripraviť na slávenie Vianoc. Tí, čo nemajú prístup na internet, môžu projekt podporiť svojou modlitbou, pôstom alebo inými skutkami milosrdnej lásky," uviedla KBS.

Skryť Vypnúť reklamu

Pozvaní sú k tiež k skutkom telesného milosrdenstva.

Zaregistrovať sa dá na stránke zamyslenia.kbs.sk. Stačí uviesť meno a email.

Myšlienky vytvoril kňaz Žilinskej diecézy Ľubomír Majtán a vychádzajú z pastorálnych listov. Graficky spolupracoval Ľubomír Valient z Považskej Bystrice.

Adventné zamyslenia sa v podobnom duchu uskutočnia už po 14. raz.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19.

V rámci dohodnutých usmernení musia členské štáty urýchlene zaviesť potrebné technické riešenia na vnútroštátnej úrovni. Zaviesť covid pasy chcú do júna.

6 h
Zľava minister obrany Jaroslav Naď, premiér Eduard Heger a minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Rozhodnutiu o vyhostení podľa premiéra predchádzalo dôkladné vyhodnotenie informácií našich spravodajských služieb. Ruská strana avizuje primeranú reakciu. Koalícia a prezidentka tento krok chvália, opozícia ho kritizuje.

7 h
Prebrať Krym vojensky môže byť jednoduchšie ako ho uživiť ekonomicky.

Ruská armáda dnes uskutočnila rozsiahle manévre na Krymskom polostrove, na ktorých sa zúčastnili desiatky lodí, stovky bojových lietadiel a tisíce vojakov.

11 h
Riaditeľ vydavateľstva Petit Press Alexej Fulmek.

Podiel Penty kupuje tradičný investor do nezávislých médií.

14 h