SME
Utorok, 5. júl, 2022 | Meniny má Cyril, Metod

Príčiny klimatickej zmeny nie sú podľa Putina známe

Globálna klimatická zmena predstavuje pre Rusko výzvu a môže ohroziť ruské mestá ležiace na permafroste za polárnym kruhom. Klimatické zmeny spôsobujú požiare, ničivé záplavy a ďalšie negatívne dôsledky, povedal a zdôraznil, že Rusko dodržiava parížsku klimatickú dohodu, ktorej cieľom je spomaliť globálne otepľovanie.

Vladimir Putin na svojej výročnej tlačovej konferencii v Moskve.Vladimir Putin na svojej výročnej tlačovej konferencii v Moskve. (Zdroj: SITA/AP)

MOSKVA - Nikto nepozná príčiny klimatickej zmeny, vyhlásil vo štvrtok ruský prezident Vladimir Putin na svojej výročnej tlačovej konferencii v Moskve.

Ako napísala agentúra AFP, Putin tak spochybnil skutočnosť, že globálne otepľovanie zapríčinilo ľudstvo a naznačil, že môže byť spôsobené kozmologickými procesmi.

"Nikto nepozná pôvod globálnej klimatickej zmeny," povedal Putin novinárom na začiatku svojej v poradí už 15. výročnej tlačovej konferencie konajúcej sa v moskovskom Medzinárodnom obchodnom centre.

SkryťVypnúť reklamu

"Vieme, že v priebehu dejín si naša planéta prešla obdobiami otepľovania a ochladzovania a môže to závisieť od procesov vo vesmíre," uviedol Putin.

Globálna klimatická zmena predstavuje pre Rusko výzvu a môže ohroziť ruské mestá ležiace na permafroste za polárnym kruhom, citovala Putina agentúra AP. Klimatické zmeny spôsobujú požiare, ničivé záplavy a ďalšie negatívne dôsledky, povedal a zdôraznil, že Rusko dodržiava parížsku klimatickú dohodu, ktorej cieľom je spomaliť globálne otepľovanie.

Otepľovanie v Rusku prebieha podľa Putina dvakrát rýchlejšie ako je celosvetový priemer, napísala agentúra DPA.

Ruské ministerstvo životného prostredia pred troma mesiacmi zverejnilo podobnú správu a uviedlo, že uplynulé štyri roky boli najteplejšími od čias, keď sa začali zaznamenávať hodnoty teploty na celom svete.

SkryťVypnúť reklamu

V správe ministerstva sa uvádza, že jedným z hlavných faktorov zodpovedných za klimatickú zmenu je nárast koncentrácie skleníkových plynov.

Na tlačovú konferenciu ruského prezidenta sa akreditoval rekordný počet 1895 novinárov. Väčšinu z nich tvoria novinári z ruských médií, prítomní sú však aj spravodajcovia zo zahraničia.

Vlani prišlo na konferenciu, ktorá sa konala 20. decembra a trvala tri hodiny a 43 minút, 1702 novinárov. Putin zodpovedal otázky z 53 médií.

Doposiaľ Putin uskutočnil už 14 tlačových konferencií. Sedem z nich sa konalo v rokoch 2001-2008 (okrem roku 2005) a ďalších sedem v rokoch 2012-2018. Od mája 2008 do mája 2012, keď bol Putin premiérom, každoročné tlačové konferencie neusporiadaval.

K tradícii sa však vrátil po znovuzvolení do funkcie hlavy štátu v roku 2012.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie články

     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Ilustračná fotografia.

     Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


     TASR 27. apr
     Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

     V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


     Viktória Žolnová 26. apr
     Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

     Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


     SITA 25. apr
     Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

     Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


     kW 25. apr
     SkryťZatvoriť reklamu