SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Najnižšiu nezamestnanosť má okres Trenčín, najvyššiu Rimavská Sobota

Kým v okrese Trenčín bola v novembri miera evidovanej nezamestnanosti pod dve percentá, v okrese Rimavská Sobota presiahla 15 percent.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa)

BRATISLAVA - Najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku bola na konci novembra v okrese Trenčín. Z celkového počtu ekonomicky aktívnych osôb bolo v tomto okrese 1,95 % disponibilných nezamestnaných, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce.

Nasledovali okresy Nitra, Bratislava V, Hlohovec a Piešťany. V okrese Nitra miera evidovanej nezamestnanosti minulý mesiac dosiahla 2,01 %, v okrese Bratislava V 2,03 %, v okrese Hlohovec 2,06 % a v okrese Piešťany 2,09 %.

Mieru evidovanej nezamestnanosti pod 5 % minulý mesiac vykázalo 49 okresov na Slovensku. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Naopak, miera evidovanej nezamestnanosti bola v minulom mesiaci vyššia ako 10 % v jedenástich okresoch na Slovensku.

Skryť Vypnúť reklamu

Z týchto okresov sa päť nachádza v Prešovskom kraji a po tri okresy patria do Košického a Banskobystrického kraja.

Najvyššiu mieru evidovanej nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota. Na konci minulého mesiaca v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 15,39 %.

Nasleduje okres Kežmarok, kde miera nezamestnanosti predstavovala 14,78 %. Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Revúca. V ňom bola miera nezamestnanosti 12,58 %.

Do pätice okresov s najvyššou mierou nezamestnanosti patria aj okresy Rožňava s mierou nezamestnanosti 12,29 % a okres Vranov nad Topľou, v ktorom vykázali v novembri mieru nezamestnanosti na úrovni 12,05 %.

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku ku koncu novembra tohto roka oproti októbru klesla o 0,02 percentuálneho bodu na 4,92 %.

Skryť Vypnúť reklamu

Medziročne bola miera nezamestnanosti v minulom mesiaci nižšia o 0,17 percentuálneho bodu.

Úrady práce evidovali na konci novembra 135 507 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. V porovnaní s októbrom ide o pokles o 685 ľudí.

Medziročne počet uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, klesol o 4 020 osôb.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Zahraničie

Washingtonovi sťali hlavu. Vandali rozbíjali výklady a žiadali: "Vráťte nám pôdu"

Vandali sochy zničili v rámci pripomienky Národného dňa smútku, ktorý má pripomínať utrpenie a zhabanie pôdy pôvodných obyvateľov Ameriky. V ten deň však väčšina Američanov oslavuje Deň vďakyvzdania.

Zničené sochy.
Zahraničie

Má Putin ľavobočka? Ruskí investigatívci našli tajomnú miliardárku

Kedysi chudobná dievčina z Leningradu sa po nástupe Putina k moci stala majiteľkou radu luxusných nehnuteľností a vlastní podiel v banke Rossija. Jej dcéra sa na prezidenta podľa odborníkov na tváre podobá.

Ruský prezident Vladimir Putin.
Slovensko

Hlas-SD povedie Pellegrini

Podpredsedami strany sú Saková, Tomáš a Raši.

Tlačová konferencia Petra Pellegriniho a strany Hlas po ustanovujúcom sneme.
Slovensko

V piatok stúpol počet nakazených o 2322 , pribudlo 27 úmrtí

1 527 pozitívne testovaných vyšetrili formou RT-PCR testov a 795 antigénnymi testami. Podiel nakazených sa hýbe iba mierne.

Ilustračné foto.