SME
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Motorkárky pred Vianocami predávajú punč, aby pomohli

Tohto roku robili punč práve v deň výbuchu plynu v bytovke na Mukačevskej ulici.

Darčeky, na ktoré motorkárky vyzbierali peniaze z predaja punču.Darčeky, na ktoré motorkárky vyzbierali peniaze z predaja punču. (Zdroj: FOTO: ARCHÍV NO HOG Chapter Prešov Slovakia - Ladies of Harley)

PREŠOV - Každoročne na Vianoce robí nezisková organizácia HOG Chapter Prešov Slovakia - Ladies of Harley charitatívny punč. Za výťažok z predaja kupujú rôzne potrebné veci do domácnosti pre tých, ktorí sa ocitli v núdzi.

„Úzko spolupracujeme s organizáciou Podaj ďalej - s Vikou Potášovou, ktorá nám často dáva tipy, kde by sa naša pomoc zišla. Obdarili sme tak mnoho ľudí - darovali sme napríklad práčku mamičke s chorým dievčatkom so schizofréniou, ktorá vlastne kvôli ochoreniu dcéry nemôže chodiť do práce,“ hovorí Aneta Sláviková šéfka HOG Chapter Prešov Slovakia - Ladies of Harley.

Skryť Vypnúť reklamu

Harleyáčky pomohli aj ťažko chorému chlapčekovi, zakúpili mu kúpaciu podložku do vane ( žiaľ, pred rokom svoj boj prehral ), rodinke vysávač a práčku, deťom zo skautského tábora kúpili výbavu, aby sa mohli tábora zúčastniť (termosky, baterky, spacáky, jedlo), Detskej nemocnici v Prešove darovali televízor a hračky pre dlhšie hospitalizované detičky.

Minulý rok prispievali na základe žiadosti ženám s onkologickým ochorením na náklady spojené s ich liečbou.

„Väčšinou im my zakúpime, čo potrebujú a spolu s našimi motorkármi chlapmi im to osobne odvážame,“ vraví.

Pomohli aj ľuďom z vyhorenej bytovky

„Tento rok sme robili punč presne v deň nešťastia výbuchu bytovky na Mukačevskej v Prešove. Napriek tomu, že mesto bolo poloprázdne, podarilo sa nám vyzbierať peknú sumičku peňazí a výťažok sme vzhľadom k situácii darovali rodinkám, ktoré prišli o všetko. Dostali sme zoznam vecí od organizácie „Podaj ďalej“ a tak sme zakúpili výbavu pre pár rodín – išlo o sady hrncov, tanierov, príborov, pohárov, žehličky, rýchlovarné kanvice a odniesli sme to na zberné miesto, kde zhodou okolností boli práve niektoré rodinky a hneď im to bolo rozdelené,“ podotýka Sláviková, ktorá zároveň pripomína, že každý, kto vie o niekom, že je v ťažkej situácii a potrebuje pomoc, môže sa na nich obrátiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Šíria bludy. Premiér sa pustil do predstaviteľov Slovenskej lekárskej komory

Jej prezident Kollár sa už nebude zúčastňovať na rokovaní Ústredného krízového štábu. Podľa premiéra sa člen SLK Sivík opieral o štúdiu na internete, ktorá bola označená ako hoax.

Prezident Slovenskej lekárskej komory (SLK) Marian Kollár.
Slovensko

Ľudia, ktorí sa zúčastnia na testovaní a budú negatívni, môžu žiť od pondelka relatívne slobodne

Vláda schválila predĺženie zákazu vychádzania od pondelka 2. novembra do nedele 8. novembra, a to od 5:00 do 1:00 nasledujúceho dňa.

Premiér Igor Matovič.
Slovensko

Na testovanie na hraniciach potrebujeme tritisíc policajtov, odkázal Matovič Sulíkovi

Citlivosť antigénových testov je oproti očakávaniam dvojnásobná, povedal premiér. Až 44 percent pacientov, ktorí nemali žiadne príznaky, zachytil aj tento test.

Preedseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).
Slovensko

Policajti budú kontrolovať certifikáty a povinnú karanténu náhodne, ale aj cielene

„Stále platí povinnosť, že keď niekto chce ísť do práce po testovaní, bude sa musieť preukázať negatívnym testom,” uviedol Mikulec s tým, že to tak bude aj v prípade obchodov a prevádzok.

Minister vnútra Roman Mikulec.