SME
Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Motorkárky pred Vianocami predávajú punč, aby pomohli

Tohto roku robili punč práve v deň výbuchu plynu v bytovke na Mukačevskej ulici.

Darčeky, na ktoré motorkárky vyzbierali peniaze z predaja punču.Darčeky, na ktoré motorkárky vyzbierali peniaze z predaja punču. (Zdroj: FOTO: ARCHÍV NO HOG Chapter Prešov Slovakia - Ladies of Harley)

PREŠOV - Každoročne na Vianoce robí nezisková organizácia HOG Chapter Prešov Slovakia - Ladies of Harley charitatívny punč. Za výťažok z predaja kupujú rôzne potrebné veci do domácnosti pre tých, ktorí sa ocitli v núdzi.

„Úzko spolupracujeme s organizáciou Podaj ďalej - s Vikou Potášovou, ktorá nám často dáva tipy, kde by sa naša pomoc zišla. Obdarili sme tak mnoho ľudí - darovali sme napríklad práčku mamičke s chorým dievčatkom so schizofréniou, ktorá vlastne kvôli ochoreniu dcéry nemôže chodiť do práce,“ hovorí Aneta Sláviková šéfka HOG Chapter Prešov Slovakia - Ladies of Harley.

Skryť Vypnúť reklamu

Harleyáčky pomohli aj ťažko chorému chlapčekovi, zakúpili mu kúpaciu podložku do vane ( žiaľ, pred rokom svoj boj prehral ), rodinke vysávač a práčku, deťom zo skautského tábora kúpili výbavu, aby sa mohli tábora zúčastniť (termosky, baterky, spacáky, jedlo), Detskej nemocnici v Prešove darovali televízor a hračky pre dlhšie hospitalizované detičky.

Minulý rok prispievali na základe žiadosti ženám s onkologickým ochorením na náklady spojené s ich liečbou.

„Väčšinou im my zakúpime, čo potrebujú a spolu s našimi motorkármi chlapmi im to osobne odvážame,“ vraví.

Pomohli aj ľuďom z vyhorenej bytovky

„Tento rok sme robili punč presne v deň nešťastia výbuchu bytovky na Mukačevskej v Prešove. Napriek tomu, že mesto bolo poloprázdne, podarilo sa nám vyzbierať peknú sumičku peňazí a výťažok sme vzhľadom k situácii darovali rodinkám, ktoré prišli o všetko. Dostali sme zoznam vecí od organizácie „Podaj ďalej“ a tak sme zakúpili výbavu pre pár rodín – išlo o sady hrncov, tanierov, príborov, pohárov, žehličky, rýchlovarné kanvice a odniesli sme to na zberné miesto, kde zhodou okolností boli práve niektoré rodinky a hneď im to bolo rozdelené,“ podotýka Sláviková, ktorá zároveň pripomína, že každý, kto vie o niekom, že je v ťažkej situácii a potrebuje pomoc, môže sa na nich obrátiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19.

V rámci dohodnutých usmernení musia členské štáty urýchlene zaviesť potrebné technické riešenia na vnútroštátnej úrovni. Zaviesť covid pasy chcú do júna.

8 h
Zľava minister obrany Jaroslav Naď, premiér Eduard Heger a minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Rozhodnutiu o vyhostení podľa premiéra predchádzalo dôkladné vyhodnotenie informácií našich spravodajských služieb. Ruská strana avizuje primeranú reakciu. Koalícia a prezidentka tento krok chvália, opozícia ho kritizuje.

9 h
Prebrať Krym vojensky môže byť jednoduchšie ako ho uživiť ekonomicky.

Ruská armáda dnes uskutočnila rozsiahle manévre na Krymskom polostrove, na ktorých sa zúčastnili desiatky lodí, stovky bojových lietadiel a tisíce vojakov.

13 h
Riaditeľ vydavateľstva Petit Press Alexej Fulmek.

Podiel Penty kupuje tradičný investor do nezávislých médií.

16 h