SME
Streda, 21. apríl, 2021 | Meniny má ErvínKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Najvyšší ústavní činitelia prežijú Vianoce tradične a v kruhu najbližších

Prajem všetkým možnosť stíšiť sa a spomaliť, aby sviatky ľudia prežili v kruhu svojich najbližších, v pohode, šťastí a dobrom pozitívnom nastavení," zaželala prezidentka.

Zľava predseda parlamentu Andrej Danko, prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Peter Pellegrini.Zľava predseda parlamentu Andrej Danko, prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Peter Pellegrini. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Traja najvyšší ústavní činitelia SR plánujú prežiť vianočné sviatky tradične a v kruhu rodiny.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová praje ľuďom na Vianoce spomalenie a stíšenie sa, aby ich mohli prežiť v kruhu svojich najbližších v pokoji a šťastí.

"Vianoce trávime veľmi rodinne, v takom najskôr najužšom kruhu mojej rodiny, ale potom sa postupne stretávame s rodinou môjho brata a mojich rodičov, kde potom pribudne rodina môjho krstného, bratranci, sesternice s rodinami," priblížila prezidentka s tým, že aj sviatky sú príležitosťou, aby sa s niektorými z nich po dlhej dobe opäť videla.

Skryť Vypnúť reklamu

Dodala, že Vianoce sú pre ňu absolútne rodinným sviatkom.

"Prajem všetkým možnosť stíšiť sa a spomaliť, aby sviatky ľudia prežili v kruhu svojich najbližších, v pohode, šťastí a dobrom pozitívnom nastavení," povedala.

Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) bude podľa svojich slov tráviť Vianoce klasicky pri vianočnom stromčeku.

Dodal, že bude rád, ak sa mu podarí ísť si počas sviatkov zalyžovať. Na Štedrý deň ho však čaká klasická štedrá večera.

"Som z Gemera, u nás je stále oblátka, med, ryba, aby ti neuletelo šťastie, šalát a kapustnica," priblížil Danko.

"Vianoce vnímam ako tradičné kresťanské sviatky, ktoré prežívajú ľudia v kruhu svojich najbližších. A ja nebudem výnimkou. Banská Bystrica, moja rodina je to zázemie, kde si oddýchnem a načerpám silu do kampane," povedal premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Včasné podanie účinnej látky budezonid, ktorá sa bežne využíva pri liečbe astmy, znižuje u pacientov s covidom-19 pravdepodobnosť hospitalizácie, prechodu do ťažkej fázy ochorenia a skracuje následnú rekonvalescenciu.

9 h
Minister školstva Branislav Gröhling.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling vysvetlil, v čom je u deviatakov rozdiel oproti maturantom.

14 h
Nehoda auta bez vodiča si vyžiadala dva životy.

Americké cestné úrady prešetrujú niekoľko desiatok nehôd vozov Tesla. Šéf Tesly Elon Musk pritom informuje, že v automobiloch so zapnutým autopilotom je desaťkrát nižšia pravdepodobnosť nehody než u priemerného vozidla.

12 h
Český prezident Miloš Zeman.

Prezidenta kritizujú aktivisti za mlčanie v diplomatickej roztržke s Ruskom. Zemanov hovorca uviedol, že nápis je "hanbou", a že česká opozícia "šíri nenávisť".

15 h