SME
Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Slovenskí žiaci budú mať v školách viac klimatickej náuky

Ministerstvo životného prostredia vyhlásilo výzvu na granty pre vzdelávanie o zmene klímy; budú spolufinancované z nórskych fondov.

Minister životného prostredia SR László Sólymos.Minister životného prostredia SR László Sólymos. (Zdroj: TASR)

Bratislava – Naučme sa zmeniť zmenu klímy. S týmto heslom vyhlásil rezort životného prostredia ako správca programu SK-Klíma výzvu schémy malých grantov pre školy. Financovaná bude z Nórskych grantov a štátneho rozpočtu SR.

Cieľom schémy je zvyšovať povedomie žiakov základných a stredných škôl o zmierňovaní (mitigácii) a prispôsobovaní sa (adaptácii) zmene klímy.

Má sa realizovať formou teoretickej výučby, ako aj konkrétnymi fyzickými opatreniami v priestoroch škôl a v školských areáloch.

Oprávnená výška grantu je v rozmedzí 20-tisíc až 50-tisíc eur. Oprávnení žiadatelia majú možnosť spolupracovať pri príprave a realizácii projektov s nórskymi školami prípadne inými subjektami z Nórska ako prispievateľskej krajiny.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Ide o medzinárodnú pomoc v rámci európskej solidarity, ktorú už využili viaceré európske krajiny vrátane Holandska či Francúzska.

1 h

Po stretnutí sú na programe medzináboženské modlitby v starovekej lokalite Ur. Podľa Biblie je to domovské mesto patriarchu Abraháma, praotca troch monoteistických náboženstiev - judaizmu, kresťanstva a islamu.

5 h
Ilustračné foto.

Spolu vyšetrili vyše 300-tisíc osôb. Podiel nakazených v oboch prípadoch testovania klesol.

7 h
Vera Pechtelevová sa stala obeťou domáceho násilia a ľahostajnosti polície.

Domáce násilie polícia v Rusku zvyčajne nerieši. Aj trest, ktorý prokuratúra žiada pre vraha, je pre mnohých smiešny. Prepis hovorov na záchrannú linku mrazí ľahostajnosťou.

8 h