SME
Sobota, 6. jún, 2020 | Meniny má NorbertKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Bohoslovecké fakulty sa stretnú pri modlitbe za zjednotenie kresťanov

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov sa na severnej pologuli koná vždy od 18. do 25. januára.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA - Bohoslovecké fakulty na Slovensku sa stretnú pri spoločnej modlitbe za zjednotenie kresťanov v rámci Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov, ktorý sa začne v sobotu 18. januára, informovala Konferencia biskupov Slovenska.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Do stretnutia sa zapoja študenti a predstavitelia Evanjelickej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského (UK) a Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty UK v Bratislave.

Ekumenická bohoslužba bude v utorok 21. januára o 17.00 h v Aule Benedikta XVI. na Bohosloveckej fakulte UK na Kapitulskej ulici v Bratislave.

Skryť Vypnúť reklamu

"Ide o tradičnú ekumenickú bohoslužbu, ktorá sa koná každý rok. Organizujú ju študenti s tým, že jeden rok je to na Evanjelickej bohosloveckej fakulte UK a druhý rok u nás na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte UK. Tento rok sme hostitelia my," povedal jej dekan Vladimír Thurzo.

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov sa na severnej pologuli koná vždy od 18. do 25. januára. Na Slovensku sa pri príležitosti tohto týždňa realizuje viacero ekumenických bohoslužieb. Celoslovenská ekumenická bohoslužba bude 19. januára v Kostole sv. Anny v Trnave.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Relevancia Pellegriniho strany sa ukáže, až keď ju založí, myslí si Hrabko

"Vieme, ako strany súčasnej vládnej koalície brojili proti aktuálnemu generálnemu prokurátorovi, pánovi Čižnárovi, ale to, ako sa správajú teraz, naznačuje, že mu predĺžia funkčné obdobie, hovorí publicista.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár.
Ekonomika

Napriek poklesu trhov svoje investície ľudia výrazne nevyberajú

Súčasná kríza, ktorú vyvolal nový koronavírus, vystrašila sporiteľov a investorov menej ako finančná kríza v minulosti po páde banky Lehman Brothers.

Nastaviť si druhý pilier je pre výnos dôležité.
Slovensko

Skutočné počty otvorených škôl a škôlok prevýšili predbežné odhady

Do materských škôl sa vrátilo približne 70 000 detí (50 percent z celkového počtu), do lavíc v triedach na 1. stupni ZŠ zasadlo 170 000 žiakov (63 percent).

Meranie teploty pred vstupom do školy.
Názory

Chudnite so mnou po piatom týždni: Prirodzené komplikácie

Prešlo iba päť týždňov od chvíle, keď som sa rozhodol schudnúť, ale mám pocit, že ubehlo týždňov sto. Niet divu, že sa dostavili prvé komplikácie.