SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Bohoslovecké fakulty sa stretnú pri modlitbe za zjednotenie kresťanov

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov sa na severnej pologuli koná vždy od 18. do 25. januára.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA - Bohoslovecké fakulty na Slovensku sa stretnú pri spoločnej modlitbe za zjednotenie kresťanov v rámci Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov, ktorý sa začne v sobotu 18. januára, informovala Konferencia biskupov Slovenska.

Do stretnutia sa zapoja študenti a predstavitelia Evanjelickej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského (UK) a Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty UK v Bratislave.

Ekumenická bohoslužba bude v utorok 21. januára o 17.00 h v Aule Benedikta XVI. na Bohosloveckej fakulte UK na Kapitulskej ulici v Bratislave.

Skryť Vypnúť reklamu

"Ide o tradičnú ekumenickú bohoslužbu, ktorá sa koná každý rok. Organizujú ju študenti s tým, že jeden rok je to na Evanjelickej bohosloveckej fakulte UK a druhý rok u nás na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte UK. Tento rok sme hostitelia my," povedal jej dekan Vladimír Thurzo.

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov sa na severnej pologuli koná vždy od 18. do 25. januára. Na Slovensku sa pri príležitosti tohto týždňa realizuje viacero ekumenických bohoslužieb. Celoslovenská ekumenická bohoslužba bude 19. januára v Kostole sv. Anny v Trnave.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Argentína začala očkovanie ruskou vakcínou Sputnik V.

Rusko má prvé dodávky vakcíny do Maďarska dopraviť na budúci mesiac.

8 h
Marian Kotleba.

Poslanec Schlosár doplnil, že zmenu stanov, pre ktorú z vedenia odišli Uhrík, Mazurek, Suja a Ďurica, neschvaľuje jeden človek, ale snem strany.

12 h
Minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Vrchol druhej vlny má Slovensko za sebou. Očakáva, že postupne s priaznivejšou situáciou dôjde časom aj k uvoľňovaniu zavedených opatrení. Problematický by ešte stále mohol byť britský variant nového koronavírusu.

13 h
Ilustračné foto

Izraelský koordinátor boja proti koronavírusu Nachman Ash tiež varoval, že vakcína nemusí chrániť ani pred novými mutáciami vírusu.

11 h