SME
Pondelok, 10. máj, 2021 | Meniny má ViktóriaKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Bohoslovecké fakulty sa stretnú pri modlitbe za zjednotenie kresťanov

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov sa na severnej pologuli koná vždy od 18. do 25. januára.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA - Bohoslovecké fakulty na Slovensku sa stretnú pri spoločnej modlitbe za zjednotenie kresťanov v rámci Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov, ktorý sa začne v sobotu 18. januára, informovala Konferencia biskupov Slovenska.

Do stretnutia sa zapoja študenti a predstavitelia Evanjelickej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského (UK) a Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty UK v Bratislave.

Ekumenická bohoslužba bude v utorok 21. januára o 17.00 h v Aule Benedikta XVI. na Bohosloveckej fakulte UK na Kapitulskej ulici v Bratislave.

Skryť Vypnúť reklamu

"Ide o tradičnú ekumenickú bohoslužbu, ktorá sa koná každý rok. Organizujú ju študenti s tým, že jeden rok je to na Evanjelickej bohosloveckej fakulte UK a druhý rok u nás na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte UK. Tento rok sme hostitelia my," povedal jej dekan Vladimír Thurzo.

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov sa na severnej pologuli koná vždy od 18. do 25. januára. Na Slovensku sa pri príležitosti tohto týždňa realizuje viacero ekumenických bohoslužieb. Celoslovenská ekumenická bohoslužba bude 19. januára v Kostole sv. Anny v Trnave.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Výťah. Najčastejšou poruchou je jeho preťaženie.

Po zaseknutí osôb vo výťahu v jednom z obytných domov na Legionárskej ulici došlo k úmrtiu maloletého dieťaťa a k ťažkým zraneniam ženy.

12 h
Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Koaličná strana SaS viac nepodporí núdzový stav, na koaličnú radu predložila alternatívne riešenie. Odmieta tiež zvyšovanie daní, podobný návrh by vetovala.

17 h
Atmosféra v pléne počas rokovania 27. schôdze Národnej rady.

Výška platu jednotlivých sa líši podľa miesta trvalého pobytu aj podľa toho, či sú vo vedení parlamentu a výborov NR SR alebo nie.

20 h
Testovanie na koronavírus.

Spolu vyšetrili vyše 137-zisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch opäť klesol.

21 h